מסמכים פנימיים שהוגשו לבית המשפט בו מתנהל המאבק המשפטי בין סמסונג לאפל בגין הפרת פטנטים מצידה של החברה הקוראנית, חושף כי המכשיר הראשון מבוסס מערכת ההפעלה אנדרואיד אינו כלל תמיכה במסך מגע, אלא אך ורק במקלדת פיזית.

כחלק מהמאבק המשפטי המתנהל בין חברת אפל לבין ענקית הטכנולוגיה מקוריאה הדרומית, חברת סמסונג, הוצגה ראייה משפטית המאשרת כי המכשיר החכם הראשון מבוסס מערכת האנדרואיד שתוכנן בשנת 2006 עוד לפני צאתו של האייפון הראשון לאוויר העולם, כללה את כל התכונות עליהן מתבססת מערכת האנדרואיד כפי שהיא היום לרבות תמיכה בווידג'טים, אפליקציות צד שלישי ושירותי גוגל נוספים, אך למרבה ההפתעה לא כללה תמיכה במסך המגע, אלא אך ורק במקלדת מבוססת כפתורים פיזיים.

"המוצר  הראשוני של מערכת ההפעלה אנדרואיד, תוכנן יחד עם הנוכחות של כפתורי מגע פיזיים", כך טוען המסמך בתחילתו, "אך יחד עם זאת אין לשלול את קיומו ותמיכתו של מסך המגע בעתיד לנוכח ארכיטקטורת המוצר"- צויין בסופו של המסמך, שיכול אולי להוות כאסמכתה או כראייה משפטית בקרב המתמשך בין  אפל לסמסונג בגין הפרת הפטנטים. יחד עם זאת, חשוב לציין שכל פרטי המסמך כמו גם מסך המגע הראשון, הופיעו לאחר מכן גם ב-(SDK (ר"ת Software Development Kit אותה שחררה גוגל למפתחיה שנה לאחר מכן.

מים רבים זרמו בנהר מאז ועד היום, אך בלתי ניתן להניח מה היה קורה אלמלא אפל הייתה ממציאה את מכשיר שפרץ לעולם באותה שנה, שאז כאמור, הכל השתנה.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אנחנו עובדים על עצמנו. אפל בנתה מוצר כ"כ טוב שפתאום כולם הבינו כמה נחמד מסך מגע. לולא אפל היינו עד היום עם סמארטפונים כבדים מלאי כפתורים.

 • אני

  למה הם חושבים שיש להם בעלות כלשהי על שימוש במסך מגע? כבר סוכם שהם לא הראשונים שיצרו פלאפון כזה. נכון ששלהם הצליח משמעותית ושבעקבות כך חברות אחרות גם יצרו פלאפונים בעלי מסך מגע, אבל ככה עובד העולם, ובלי זה לא הייתה תחרות/התקדמות/עניין בנושא. אני רוצה שעכשיו תבוא מוטורולה ותתבע את אפל כי לפני שמוטורולה לא המציאה את הפלאפון אפל בכלל לא תיכננה להוציא אחד

  • בולי

   הם לא תובעים על מסך מגע. זה רק חלק ממסמכים שמובילים לנקודה הסופית שאפל הגישה עליה תביעה.

 • EC

  אבל סמסונג הם אלה שעיצבו את המכשירים….
  אפל תובעת על הפרת פטנטים של עיצובו סמסונג היא זו שעיצבה את המחשבים… לא גוגל.גוגל היא זו שיצרה את אנדרואיד…

 • Moooo

  הוא צודק, לא הבנתי מה העניין.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה הקשר לסמסונג? סמסונג לא המציאה את האנדרואיד אלא גוגל. שילכו לתבוע את גוגל!

  • בולי

   כרגע היצרניות מרוויחות יותר מגוגל על אנדרואיד שמתחבאת מאחוריהם בלבד. אין לאפל סיבה להפיל את אנדרואיד כמערכת אלא רק את המתחרה הגדולה שלה ושאר היצרניות הגדולות (HTC חתמה חוזה עם אפל על הפטנטים שהפרה למשל ומוטורולה ניסתה לתבוע כמה פעמים והפסידה).

   לתבוע את גוגל עצמה זה לא חכם – המשפט יארך לנצח, במידה ואפל תפסיד התוצאות יכולות להיות הרסניות הרבה יותר מבחינה תקשורתית וכל זה יהיה יכול להיות דומה לתביעה נגד מיקרוסופט בשנות ה 90.

   זה לא יהיה המשפט האחרון נגד סמסונג זה בטוח. כל שנה-שנתיים נראה משפט כזה כי סמסונג עצמה לא מעוניינת לפתור את הסוגיה וממשיכה בדרכים עקיפות להעתיק את מה שאפל עושה. מספיק לראות את המכשירים של סמסונג לפני ואחרי האייפון כדי להבין כמה מקוריות סמסונג מציגה.