מסמכים פנימיים שהוגשו לבית המשפט בו מתנהל המאבק המשפטי בין סמסונג לאפל בגין הפרת פטנטים מצידה של החברה הקוראנית, חושף כי המכשיר הראשון מבוסס מערכת ההפעלה אנדרואיד אינו כלל תמיכה במסך מגע, אלא אך ורק במקלדת פיזית.

כחלק מהמאבק המשפטי המתנהל בין חברת אפל לבין ענקית הטכנולוגיה מקוריאה הדרומית, חברת סמסונג, הוצגה ראייה משפטית המאשרת כי המכשיר החכם הראשון מבוסס מערכת האנדרואיד שתוכנן בשנת 2006 עוד לפני צאתו של האייפון הראשון לאוויר העולם, כללה את כל התכונות עליהן מתבססת מערכת האנדרואיד כפי שהיא היום לרבות תמיכה בווידג'טים, אפליקציות צד שלישי ושירותי גוגל נוספים, אך למרבה ההפתעה לא כללה תמיכה במסך המגע, אלא אך ורק במקלדת מבוססת כפתורים פיזיים.

"המוצר  הראשוני של מערכת ההפעלה אנדרואיד, תוכנן יחד עם הנוכחות של כפתורי מגע פיזיים", כך טוען המסמך בתחילתו, "אך יחד עם זאת אין לשלול את קיומו ותמיכתו של מסך המגע בעתיד לנוכח ארכיטקטורת המוצר"- צויין בסופו של המסמך, שיכול אולי להוות כאסמכתה או כראייה משפטית בקרב המתמשך בין  אפל לסמסונג בגין הפרת הפטנטים. יחד עם זאת, חשוב לציין שכל פרטי המסמך כמו גם מסך המגע הראשון, הופיעו לאחר מכן גם ב-(SDK (ר"ת Software Development Kit אותה שחררה גוגל למפתחיה שנה לאחר מכן.

מים רבים זרמו בנהר מאז ועד היום, אך בלתי ניתן להניח מה היה קורה אלמלא אפל הייתה ממציאה את מכשיר שפרץ לעולם באותה שנה, שאז כאמור, הכל השתנה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.