בחודש שעבר גוגל השיקה את ה-Android Device Manager, שירות לבעלי מכשירים המריצים את מערכת האנדרואיד המאפשר להם לאתר את מיקום המכשיר שלהם ואם צריך לבצע מחיקה מלאה במקרה של גניבה. הכלי עדיין בסיסי למדי ונראה לא מושלם בעת שהושק. בעוד שניתן לאתר את המכשיר, למחוק את תוכנו ולגרום לו גם לצלצל, לא נראו אפשרויות מתקדמות יותר.

כעת גוגל מרחיבה את האפשרויות ומוסיפה יכולת לנעול את המכשיר וגם לקבוע או לשנות סיסמה מרחוק. התוספת החדשה מאפשרת למשתמשים ליצור קוד חדש ולגרום לנעילתו עד שיוקש קוד נכון. אם היה כבר מוגדר במכשיר אמצעי זיהוי אחר כמו זיהוי פנים או תבנית, Android Device Manager ישנה זאת לקוד החדש שהוזן ומיד לאחר שנקבע את הקוד מסך המכשיר ייכבה והסיסמה החדשה תופעל.

אם אתם עדיין לא משתמשים בכלי של גוגל או כל כלי איתור מרחוק אחר, אנחנו מאוד ממליצים לעשות זאת. היכנסו למדריך המלא כיצד להשתמש בשירות של גוגל או קראו את הסקירה שלנו על אפליקציות נוספות לאיתור המכשיר.

 • שוקי

  הפתרון היחיד יהיה קישור בין כתובת המייל למספר ה-IMEI כך שכל אקטיבציה של המכשיר עם חשבון גוגל תפעיל בצורה נסתרת גם את החשבון המקורי וניתן יהיה לקבל פרטים על הפעולות שנעשו במכשיר. עד אז הפתרונות האלה לא ממש מועילים כי הגנבים יודעים לעשות פקטורי ריסט גם למכשיר נעול כך שאת הנתונים הם מאבדים אבל המכשיר כשיר לחלוטין לשימוש (ונראה שגם אז ימצאו איזו פרצה, אבל זה יהיה מסובך מאוד)

 • שמעון

  רק דבר אחד אני לא מבין , נניח שמשהו גנב לי את הטלפון והטלפון לא מוגן בסיסמא אז כל מה שהוא צריך לעשות זה להוריד את סימוני האישור לאיתור ומחיקת המכשיר וזהוא ההגנה שלך מנוטרלת.

 • HTC One X

  יצא לשירות הזה אפליקציה כמו באייפון? ואם כן מתי?

 • צריך

  צריך להוסיף 2 אפשרויות חשובות
  להפעיל GPS מרחוק
  ושלא יהיה ניתן לכבות את המכשיר (זה טוב כי אצלי אי אפשר להוציא את הסוללה)

  • יוסי כהן

   תמיד אפשר לכבות…(ואם מישהו ממש מתאמץ אז שישים את הטלפון בקופסת עופרת.)
   יש לכל מכשיר דרך לכיבוי חירום(אם הוא נתקע או משהו) בדרך כלל זו לחיצה ארוכה של כ10 שניות על הכיבוי.

   • me

    תלמד לקרוא. לא (!) לאפשר כיבוי.

  • דן

   הסוללה תגמר מתישהו