מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) של גוגל (Google) רושמת היום עוד ציון דרך מרשים: חברת המחקר StatCounter פרסמה דו"ח חדש שלפיו בחודש שעבר עקפה לראשונה אנדרואיד את מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט (Microsoft) והפכה למערכת הפופולרית ביותר בקרב משתמשי האינטרנט.

לפי הדו"ח, אנדרואיד נמצאת בשימוש על ידי 37.93 אחוזים מהשוק, בעוד חלונות נמצאת בשימוש על ידי 37.91 אחוזים. זו כאמור הפעם הראשונה בה חלונות לא נחשבת למערכת הפופולרית בעולם מאז שתפסה את הפסגה בשנות ה-80. מדובר כמובן על מערכות שמותקנות הן על מחשבים והן על מכשירים סלולריים, כך שחברת אפל (Apple) גם נמצאת בגרף אבל אוחזת בכ-12 אחוז מכלל המשתמשים ב-iOS, ופחות מכך במערכת ההפעלה השולחנית שלה macOS.

החברה הגיעה לתוצאות הללו על ידי מדגם שבחן יותר מ-15 מיליארד צפיות בדפי אינטרנט בחודש, ויותר מ-3 מיליון אתרים. בנוסף ציינה החברה כי רוב משתמשי אנדרואיד ממוקמים ביבשת אסיה. יחד עם זאת, ראוי לציין כי אם מוציאים מהמשוואה את המשתמשים הסלולריים, הרי שחלונות של מיקרוסופט היא עדיין מערכת ההפעלה השולחנית הפופולרית בעולם, שמותקנת על כ-84 אחוזים מהמחשבים בעולם.

 

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • Matanh Haz

  הוינדוייס נחלש רק בגלל דבר אחד האפליקציות הגרועות ש ב10 קורסות בקושי מבחר יש וגם עשויות גרוע. לעומת אנדרואיד שזה מעולה. ישפרו תאפליקציות ויותר יהיה אפליקציות יחזרו להוביל.

 • CoolR2

  אני מאמין שזה משהו חד פעמי או תוצאות לא מספיק מהימנות.. כשיושק רדסטון 2 מיקרוסופט תחזור להוביל..

  • DagzahavDX

   היא לא תחזור להוביל כי שוק הפי-סי רק מאט ושוק הסמארטפונים רק עולה. אלא אם שוק הסמארטפונים יקבל מכה שתגרום למשתמשים לזרוק את הסמארטפונים ולחזור למחשבים, מיקרוסופט לא תחזור להוביל.

   • CoolR2

    *תחזור

  • Ziv

   איך אתה אומר שזה משהו חד פעמי עם גרף שיש בו מספרים מה 5 שנים האחרונות?
   הטרנד הוא מספיק ברור!

   • CoolR2

    אבל תשים לב שהאחוזים נורא צמודים.. אם פתאום יוציאו מכשיר כלאיים מעניין או קטגוריה חדשה ומרעננת של מכשירים בשוק ה-PC הכל יכול להשתנות..

    • Ziv

     אתה מפספס את מה שרשמתי, שזה סוג של סטטיסטיקה להמונים א'. זה לא חד פעמי כי זה טרנד שמתקיים בשנים האחרונות וזה גם לא משנה שכרגע המספרים צמודים, כי לאורך ציר הזמן אתה רואה שהיחסים שהיו עד היום משתנים לרעת MS.

     מצד שני זה לא אומר ש MS נחלשים, זה בעיקר אומר שקונים היום יותר טלפונים מאשר מחשבים שולחנים שבקטגוריה הזאת עדיין MS שולטת (לראיה בדסקטופים, השליטה היא ללא עוררין http://gs.statcounter.com/os-market-share/desktop/worldwide/#monthly-201603-201703)