בכנס המפתחים Google I/O חשפה גוגל קצת מספרים תפוצת מערכת האנדרואיד: קצת אחרי 5 שנות פעילות, גוגל רושמת הישג לא קטן כאשר למעלה מ-900 מיליון לקוחות משתמשים (אקטיבציות) במערכת מאז השקת הפלטפורמה. עוד היא מספרת כי למעלה מ-48 מיליארד הורדות היו עד כה בחנות האפליקציות שלה, ה-Google Play, עם כ-2.5 מיליארד הורדות בחודשיים האחרונים. הישג מרשים.

גוגל גם אמרה כי היא שילמה יותר כסף למפתחים ב-4 החודשים האחרונים יותר מאשר כל שנה שעברה. זה אומר כי הרווח על כל משתמש הכפיל את עצמו בהשוואה לשנה קודמת, מה שיגרום למפתחים לעבוד קצת יותר על הפלטפורמה של גוגל.

יחד עם זאת, התפרסם דוח של גרטנר בוא הוא אומר כי לפחות 75 אחוז מהמכירות בשוק הסלולר היו מכשירים מבוססי אנדרואיד. אין צורך לומר כי מספרים כאלו מציבים את גוגל כשחקנית ראשית בשוק הסמארטפונים, והרבה מעבר למה שהמתחרות (בעיקר אפל) מסוגלות לעשות בשוק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.