אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

נראה כי גרסת האנדרואיד הבאה, Android 7.0 במהדורת 'נוגט' תושק מוקדם יותר מהצפוי, למעשה נראה אותה כבר בחודש הבא (אוגוסט) באופן רשמי יחד עם שחרור עדכוני האבטחה ב-5 לאוגוסט, כך טוען המדליף הסדרתי evleaks.

לדבריו, גוגל (Google) לא תשחרר עדכון נוסף לגרסת המפתחים, עדכון אותו היא מקפידה לשחרר כל חודש והאחרון, החמישי במספר, שוחרר ב-18 ליולי. לכן, הערכות הן כי גוגל תספיק להקדים את לוח הזמנים המשוער ולהביא גרסה יציבה למכשירי הנקסוס כבר בחודש הבא, כמו גם גרסת קוד פתוח לפרויקט AOSP (ר"ת Android Open Source Project).

אם אכן הדברים נכונים, זה בעיקר אומר כי היצרניות השונות כמו HTC (שהבטיחה שחרור מהיר), סמסונג ואחרות, יוכלו להתחיל ולעבוד על גרסת האנדרואיד 7.0 מוקדם מהצפוי ובתקווה גם לשחרר עדכונים לפני 2017.

הסוף של Nexus 5

עם הבשורות המשמחות הללו, evleaks גם מדווח בשורות פחות נעימות לבעלי Nexus 5: לדבריו, המכשיר בן השלוש-שנים לא יזכה לעדכון המיוחל ל-Android 7.0. המכשיר ששוחרר באוקטובר 2013 יאלץ להישאר בגרסת האנדרואיד 'מרשמלו' 6.0.1, ממש בדומה לטאבלט Nexus 7 2013 שגם הוא לא יתעדכן יותר.

בשנה שעברה המכשיר שננטש היה Nexus 4, אך כמובן שקהילת המפתחים המשיכה ותחזקה ואפשרה לרבות להתקין את העדכון האחרון בשימוש של רום עצמאי. גוגל ככל הנראה תמשיך ותספק עדכוני אבטחה לעוד מספר חודשים.

 • גלקסי S7

  למה גוגל לא מעדכנת מכשירים של עצמה?! אפל שידרגה אייפון מ2011 עד עכשיו. גוגל גם יכולה לשדרג מכשיר ל5 שנים

  • Amityt

   חחחחח עם העדכונים של אפל, עדיף שהיא לא תעדכן.

   • בורה אברמוב

    בדיוק, מה הטעם לעדכן מכשיר אםזה יהרוס אותו. למרות זאת אם אני לא טועה נקסוס 5 ימשיך לקבל עדכוני אבטחה

    • Amityt

     בדיוק.
     ולפחות גוגל עדכנה את הנקסוס 5 ורק עשתה אותו יותר מהיר ויותר טוב לעומת אפל שגורעת מהמכשירים שלה בכל עדכון ועדכון.
     וכן, נקסוס 5 ימשיך לקבל עדכוני אבטחה.

 • שגיא

  אוקטובר 2013*