נראה כי הבעיות רודפות אחרי גוגל (Google) גם בגרסת האנדרואיד שזה עתה שוחררה, 5.1, ומספר משתמשים מועט מתלוננים על בעיות זליגת זיכרון לאחר העדכון, הגורם לאפליקציות וללאנצ’ר להיסגר ולהתקע בפתאומיות ולצרוך זיכרון ומשאבים רבים מהמערכת.

התקלה כבר נמצאת בטיפול החברה, כך לפי התכתבות פנימית שהודלפה לרשת ובה נכתב: “תקלה זו תוקנה. אין לנו כרגע מידע לגבי שחרור רשמי”, כאשר סטטוס התקלה סומן כ”שחרור עתידי”. כלומר, גוגל מודעת על הבאג והיא ביצעה את התיקון הדרוש, אולם לא הוחלט לעת עתה על לוח זמנים לשחרור וכפי הנראה זה יקרה בגרסה 5.1.1 או דומה בשבועות הקרובים.

תקלת זליגת הזיכרון היא לא דבר חדש ובכלל ישנן לא מעט בעיות מאז ששחררה גוגל את גרסת האנדרואיד 5.0 Lollipop בחודש נובמבר אשתקד. חלק מהמשתמשים התלוננו על תקשורת WiFi שמתנתקת, קריסת אפליקציות ועוד. גם שחרור העדכון למכשירי ה-Galaxy S5/S4 מתעכב בשל חלק מתקלות אלה, וייתכן כי זו הסיבה מדוע מעט מהיצרניות שחררו עדכון משלהן.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Yossi Cohen

  הטלפון שלי htc one x דולק כבר 82 שעות על אנדרואיד 5.0.2 (cm12) ועדיין יש 380 מגה ראם פנוי מתוך 1GB כשהוא רק נדלק היה פחות….
  אני לא מבין על איזו דליפה מדובר.(רק בגרסא הממש ראשונית הייתה דליפת ראם קטנה אבל זה היה גם בגרסאות הראשונות של קיטקאט ושם זה היה כ"כ חמור עד שאחרי כמה שעות הטלפון היה קופא)

  • אוראל

   במכשיר שלי (G3) יש בעייה של זליגת זיכרון שמתבטאת בקריסה של ממשק הבית ולפעמים של אפליקציות שהורדו.

   • Yossi Cohen

    זה קורה אצלי אחרי מולטי טאסקינג ולא בגלל דליפת זיכרון מיוחדת(יש לי רק 1 ג'יגה).
    עדיין 384 מגה ראם פנוי אחרי 105 שעות עבודה.

    • אוראל

     אין שום צורך בטעינה מחודשת של מסך בית במיוחד עם 3 ראם זיכרון כמו אצלי. לפני עדכון הגרסא למכשיר לא היתה אפילו בעייה מינורית אחרי העדכון אי אפשר לספור את כל הבעיות על האצבעות.