עכשיו, אחרי שגוגל חשפה את גרסאת האנדרואיד החדשה שלה, אנדרואיד 5.0 Lollipop, לא נותר לנו אלא לתהות לגביי המכשירים שיקבלו אותה. ל-Samsung, HTC ושאר היצרניות כבר יש תכניות, אך אלו יכולות בהחלט להשתנות גם ברגע האחרון, כפי שגם קרה בעבר. נכון לעכשיו, לחלק מהחברות יש רשימה של מכשירים שעתידים לקבל את הגרסה החדשה. זו הרשימה [המתעדכנת].

Nexus
היתרון הגדול של ליין מכשירי הנקסוס על פני המתחרים הוא שהם מקבלים את העדכונים ראשונים, והגרסה החדשה לא שונה מקודמותיה בנושא זה. גוגל הכריזה כי העדכון יגיע ל-Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 ו-Nexus  10 כבר בשבועות הקרובים, והם יצטרפו ל-Nexus 6 ו-Nexus 9 שיגיעו עם הגרסא החדשה באופן מובנה כבר בתחילת חודש נובמבר. אכן תוך זמן קצרה זה הגיע: עדכון האנדרואיד 5.0 החל להישלח למכשירי ה-Nexus 5, 7 ו-10.

Google Play Edition
מכשירי Google Play Edition הם מכשירים מיצרניות שונות המריצים את גרסת האנדרואיד הנקייה וללא ממשק המשתמש של החברה. גוגל גם הכריזה כי הגרסא האחרונה תגיע למכשירים הללו אך היא לא דיברה על מכשירים ספציפיים. סביר להניח שהעדכון יגיע למכשירי Google Play Edition מעט אחרי מכשירי הנקסוסואכן אלו מכשירי ה-HTC One M8/M7 בגרסת GPE שקופצים ישירות ל-5.0.1.

HTC
חברת HTC הכריזה בעבר כי תביא את Android 5.0 Lollipop (דאז Android L) ל-HTC One M7 ול- HTC One M8 כ-90 ימים לאחר ההכרזה של גוגל על הגרסא הסופית (דהיינו ב-15 לחודש), מה שאומר שהעדכון צפוי להגיע למכשירים באזור חודש פברואר. גם מכשירים נוספים ממשפחת ה-One ומכשירים נבחרים של החברה צפויים לקבל את העדכון לאחר מכן כמו HTC One M7 Mini, ונכון לעכשיו לא דובר עוד על מכשירים אחרים.

Samsung
חברת Samsung טרם יצאה בהכרזה רשמית לגביי המכשירים שלה שיקבלו את העדכון, אך ניתן להסיק מניסיון העבר שהמכשירים של שנת 2014 יקבלו את העדכון, כאשר לא בטוח אם אלו הקודמים, כגון ה-Galaxy S4 וה-Galaxy Note 3, יקבלו את העדכון. כזכור, סמסונג בחרה לזנוח את ה-Galaxy S1 בעבר ולא הביאה לו את העדכון ל-Ice Cream Sandwich (אנדרואיד 4) וספגה ביקורת קשה עקב כך. נקווה שהיא למדה משהו מאותו מקרה ושגם בעלי מכשירי שנה שעברה יזכו לעדכון החדש.

בינתיים קיבלנו דיווחים ראשונים שמכשיר Galaxy S5 החל לקבל את העדכון באירופה.

motorola lollipop

Motorola
חברת Motorola כבר הכריזה שמספר מכשירים שלה יקבלו את העדכון, בניהם הדור הראשון והשני של ה-Moto X וה-Moto G, ה-Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx, וכן ה-Droid mini.נכון לעכשיו, חלק ממכשירי Moto G החדש כבר החלו לקבל את העדכון וכן ה-Moto X.

Sony
גם Sony היא בין הראשונות לספק מידע לגביי מי מהמכשירים שלה שיקבלו את העדכון, והוא יגיע בראש ובראשונה למשפחת ה-Z3 המפוארת: Xperia Z3, Xperia Z3 V וכן ל-Xperia Z3 Compact המוקטן. בנוסף, היא תגיע גם ל-Xperia Z הראשון, ושאר דגמיו השונים – ZL, ZR, Z Ultra והטאבלט Z. גם ה-Z1 יקבל את העדכון כולל גרסת ה-Compact וכן Z2 ו-Z2 Tablet. רשימה מכובדת לכל הדעות.

LG
חברת LG טרם חשפה את המכשירים שלה שיקבלו את העדכון אך ניתן להגיד כמעט בבירור שה-G3 יהיה שם, יחד עם משפחת ה-G2, כולל ה-G2 mini וה-G2 Pro. בינתיים יש דיווחים כי מספר מכשירי G3 קיבלו את העדכון בארה"ב.

שימו לב כי הגעת העדכון למכשירים תלוי בחברה, במשווקת המקומית והמפעילה וכי רשימת המכשירים שיקבלו את העדכון עלולה להשתנות בכל רגע נתון. אנו נעדכן רשימה זו כשיהיו עדכונים.

נתונים: Cnet והודעות החברות

עדכון 12.11: חלק ממכשירי Moto G החדש כבר החלו לקבל את העדכון.

עדכון 13.11: מכשירי ה-Nexus 5, 7, 10 החלו בקבלת העדכון

עדכון 03.12: מכשירי HTC One בגרסת GPE מתעדכנים היום

עדכון: 03.12: מכשיר ה-Galaxy S5 מקבל בפולין את העדכון

 • גלקסון

  כתבתם "מתעדכן" לא?
  אז תעדכנו כי לוליפופ לגלקסי S5 כבר הגיעה לארה"ב.

 • גיא

  זה יגיע גם לגלקסי s4 active?

 • נוט 4

  כל מי שכותב כאן על רומים מקוסטמים. תתחשבו שמרבית האוכלוסייה לא יודעת בכלל מה זה. עזבו שמחצית מהנ”ל יודעת רק פייסבוק.

  • Asaf Moraz

   תכלס, אבל מי שפה בטוח שמע על זה.

 • מתלבט לגבי גלאקסי5

  אם אני קונה גלאקסי 5 תיהיה לי בו את האפשרות בעדכוני גרה לעדכן גרסה ל. lolipop 5?

 • עזרא

  גם אני עם S3 ותקוע עם גרסה 4.3 פשוט בושה שלא מעדכנים אותו יותר, ולא שגרסה 4.3 עובדת טוב, דפקה את כל הטלפון הכל לוקח 100 שנה עד שזז ועוד אני לא מדבר על מולטיטסקינג כי זה לא אפשרי עם התוכנה הדפוקה שלהם העיקר האופציה הזאת קיימת, תודה סמסונג, מה הבעיה שלהם לעדכן גרסה ובלי לשים את השטויות שלהם שמכבידות סתם? שישאירו את הפיצרים הלא שימושיים שלהם מאחור ושיתנו לפחות 4.4.4.

 • בעל גלקסי 2

  אני כבר מזמן החלטתי שאני עוזב את סמסונג, קצת אחרי פרשת ICS וגלקסי 1.
  כשסמסונג עידכנה כל כך לאט את גלקסי 2 ואז זנחה אותו ב4.1.2 …החלטתי ביי ביי סמסונג. מחכה שיעברו 3 שנים למכשיר שלי ואז מעדכן לHTC כנראה או Android Silver אם יהיה. פראייר מי שקונה סמסונג…חחחח, שתזנוח את גלקסי 4 עם חומרה כזאת מטורפת – מקווה שזה ייצור באזז תקשורתי גדול שיגרום לה לחשוב פעמיים ושמניות סמסונג מובייל יקרסו שלא תתפלא

  • Yossi Cohen

   באמת? לפני שאתה משמיץ סתם.
   s3 4.0 4.1 4.2 4.3
   כמו הנקסוס של אותה שנה!
   אני עם HTC:
   htc one x 4.0 4.1 4.2
   וזהו!
   HTC ONE S שהוא יותר מהיר(מנסיון) מהX: קבל 4.0 4.1 וזהו!
   אל תחשוב שאצלנו הכל טוב.
   אני כרגע עם 4.4 אבל לא בזכות HTC… אלא בזכות CM ו XDA!
   כרגע גם המוטורולה דיפיי שלי רץ על 4.4 וכבר מריץ גם 5(בפיתוח) מוטורולה(הישנה) זנחו אותו ב2.1

   הS1 יכול להריץ 4.3 בלי שום בעיות ואף יותר מהיר מהרבה מכשירים של השנים שאחרי.
   הS2 מריץ 4.4 מעולה(גם ה1 אך לא ניסיתי)
   כמובן שגם ה3 יכול לרוץ מעולה על 4.4 ו5 בקרוב.

   • בעל גלקסי 2

    עוד לא החלטתי לאן אני עובר, העיניים נשואות ל HTC אבל מצד שני אתה אומר שהעדכונים גם לא משהו. אבל הנקסוס 6 הוא 5.9" זה לא אופציה זה גדול מידי…טוב נראה, יש לי כמה חודשים להחליט

    • Yossi Cohen

     לא יודע איך הם היום. מוטורולה מפציצים.

 • itai1984

  גם לי יש S3 ואכלתי אותה… פעם אחרונה שאני קונה סמסונג.
  העידכונים נעצרו ב 4.3 פשוט בזיון

  • Yossi Cohen

   ומה תגיד על זה שהגלאקסי נקסוס גם נעצר ב4.3? והתחיל ב4.0?
   גם הנקסוס 4 יעצר ב5.

   • Asaf Moraz

    חחחח אולי, אבל שניהם קיבלו את העדכונים ראשונים מבין כל מבחר מכשירי האנדרואיד והם לא נאלצו להמתין…

  • Asaf Moraz

   זה לא רק עדכונים. המכשיר שלך חשוך מאוד והצבעים מוגזמים והכי מבאס שהוא מלא בלאגים ובקרטועים.

 • צח

  באמת שאם לא יוצא עדכון רשמי מסמסונג לנוט 3, זה פעם אחרונה שאני קונה סמסונג, לא מספיק שהעדכונים שהגיעו בעבר מגיעים חצי שנה אחרי. עכשיו מכשיר שרק שנה בחוץ. ויש כאלה ששיש להם אותו פיזית פחות משנה. לא יזכו לקבל עידכון בגלל תאוות הבצע של סמסונג. יש חברות שמוציאות עידכונים לכל המכשירים שלהם לא משנה בני כמה הם. כל עוד הם יכולים חומרתית להריץ את העדכון. אבל סמסונג בקטע הזה מכוערת ופועלת מאינטרסים. וגם שהיא עושה כבר עדכון היא מוציאה את הנשמה עד שהיא משחררת אותו. ככה שכל העדכונים בסמסונג זה פאשלה אחת גדולה. ועל זה משתמשי סמסונג צריכים למחות לעשות רעש ואם זה לא יעזור. לעזוב את החברה הזאת.

 • אליהו

  כל החברות אכפת להם מלעדכן את המכשירים ומי נשאר מאחור כמובן שסמסונג
  לא אכפת להם מהמכשירים שלהם של שנה שעברה זה מאכזב!
  אבל למדתי משהו אחד לא לקנות סמסונג בחיים!
  וכן הקשבתי לעצמי וקניתי LG G3 גם הם יודעים לייצר מכשירים טובים
  ממליץ לכל אחד!

 • אור

  מחכה שיגיע לנקסוס 5 כבר

  • אורן

   גם אני

 • תעבור ל CM ותהנה מאנדראוריד 5 בעוד חודש-חודשיים

  • Oded

   מתי יוצא ל cm

 • גג

  סביבות איזה תאריך יעדכנו את נקסוס 4?

  • דור

   אומרים שב 3 בנובמבר העדכונים יתחילו להגיע, אני מניח ששבוע שבועיים אחרי זה כי זה בא בגלים

  • אורן

   מתי שיעדכנו את נקסוס 5 אבל זה יקח זמן 🙁

 • נבו

  כרגיל יש לי s3 ופעם אמרו ב sammobile שהיה עידכון ל s3 ל4.4.2 ואחרי חודש לא היה ואמרו שהיה עידכון ל 4.4 ולא היה הזניחו את ה s3 חבל מאוד

  • אודי

   גם לי יש גלקסי S3 ובגלל חוסר העדכונים של סמסונג אני עובר לסדרת הנקסוס או החדש או 5.

  • 369

   יש לדגם האמריקאי לא האירופי