יחד עם השקת מערכת האנדרואיד בגרסה 5.0, גוגל גם הטמיעה את ‘מתג הנעילה’, Killer Switch, המאפשר חסימה של המכשיר מפני איפוס ונעילתו במקרה של גניבה.

לפי הדיווח, המטרה היא למנוע שימוש במכשיר לאחר הגניבה שלו כך שהוא יהפוך ללא שמיש, בדומה למערכת ה-iOS שאינה מאפשרת לבצע שינויים במערכת ללא סיסמת המשתמש. כיום, איפוס מכשיר זמין בקלות דרך ההגדרות הראשיות של מערכת האנדרואיד וניתן לעשות זאת בקלות ללא צורך בסיסמה או זיהוי כלשהו. למעשה, הדבר כה פרוץ שניתן פשוט לקחת מכשיר של כל אחד ולמחוק לו את כל התוכן, זאת במידה והבעלים לא הגן בנעילת המכשיר בסיסמה.

האפשרות החדשה תחסום זאת, אולם לא כברירת מחדל. על מנת להפעיל את הנעילה, על המשתמש לאפשר זאת בהגדרות, וכמובן יהיה נדרש Google ID (חשבון גוגל) וסיסמה של החשבון הפעיל.

כפי שדיווחנו כאן בעבר, בעקבות לחץ ציבורי שהופעל על יצרניות רבות ביניהן הבטיחו אלו כי כבר בעדכון הבא המשמעותי של מערכת ההפעלה שלהן ישלבו את מתג הקילר להשבתת המכשיר מרחוק ולהפוך אותי לבלתי שמיש. אולם לא ברור האם יהיה ניתן לעקוף מגבלה זו על ידי איפוס המכשיר דרך הריקוברי (Recovery) והתקנת רום חדש, וגם אם כן זה ייתן מספיק זמן לבעלים לנסות ולאתר את המכשיר מרחוק ואף למחוק את תוכנו.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • U!

  חברה, מה עם cerberus יש לה גם קובץ flash שאפשר להטמיע בריקוברי…
  זה פריץ או לא? הוא מונע החלפת ריקוברי או לא?

  https://www.cerberusapp.com/download.php

 • U!

  חברה, מה עם cerberus יש לה גם קובץ flash שאפשר להטמיע בריקוברי…
  זה פריץ או לא? הוא מונע החלפת ריקוברי או לא?

 • ישראל

  עוד תעלול יחצני של גוגל.. גם אם תיהיה נעילה לבוטלאודר ולריקרברי בחיבור חיצוני למחשב דרך האודין צורבים חדש בשניה ואין מה לעשות נגד זה.. וזה לא מסובך המשתמש הרגיל שנגנב לו הטלפון לא מכיר את זה אבל כל חנות טלפונים דרג ז' תעשה לך את זה בשניות בשביל כמה שקלים.

 • Yossi Cohen

  אתם רציניים? להתקין ריקוברי מחדש?
  פשוט להכנס לריקוברי(הדלקה פלוס ווליום בדר"כ) וללחוץ ווייפ דאטאפאקטורי ריסט… מערכת האנדרואיד לא יכולה להשפיע על הריקאברי או הבוטלואדר.
  לפי מה שנראה זה משתק רק את אפשרות האיפוס דרך מסך ההגדרות.

  במכשירים חדשים העדכון דרך האוויר יכול גם לעדכן את הבוטלואדר והריקאברי.
  אבל אני לא רואה איך אלו אמורים לתקשר עם שירותי גוגל.(יכול להיות שיש להם פין קוד או משהו כזה אבל זה כבר תלוי ביצרן ולא קיים לפי הניסיון שלי במכשירי אנדרואיד שונים…)

  • איתי מקמל

   אכן כן. אני מאוד מקווה שיתנו לזה מענה כלשהו, אם כי זה גם יכול להקשות על המשתמשים להחליף רום

   • Yossi Cohen

    איך זה יקשה?
    רומים מותקנים מריקאברי עצמאי. ואם מישהו מחליף רומים הוא כנראה יודע מה הוא עושה וידע להתעסק עם האבטחה (-;

  • DaviD

   אם גוגל ירצו. הם יוכלו לבקש סיסמא בכל פעולה בריקברי. אפילו למשל כניסה ל fast boot תבקש סיסמא.
   אם הם ירצו. הם יוכלו

 • צריך לאפשר לאיתור המכשיר ע"י Android Device Manager להפעיל את ה GPS ושירותי מיקום מרחוק.
  אם ה GPS לא דולק בטלפון לא תוכל לאתר אותו גם אם הוא Online.