גוגל (Google) החלה בתהליך שחרור של עדכון גרסה ראשון למערכת האנדרואיד Lollipop. העדכון שיופץ תחת גרסה 5.0.1 זמין כרגע להורדה כ-Factory Image להתקנה ידנית עבור מכשירי הטאבלטים – Nexus 7, 9 ו-10 בגרסאות ה-WiFi ואנו צפויים לראות שחרור רשמי דרך מנגנון העדכונים האוטומטיים (OTA) לשלל המכשירים בתוך ימים ספורים.

כרגע לא פורסמו השינויים בגרסה החדשה וישנם הערכות כי העדכון מתקן תקלות שונות ובאגים שהתגלו בגרסה הראשונה. בנוסף, ייתכן כי עדכון 5.0.1 מיועד גם עבור השעונים החכמים Android Wear, שלפי הדיווחים משפר דרמטית את חיי הסוללה והביצועים של המוצרים הלבישים.

כבר מזה כשלושה שבועות מאז השקת עדכון האנדרואיד 5.0 Lollipop, משתמשי ה-Nexus 5 מתלוננים על בעיות תקשורת חמורות כמו WiFi המתנתק, כפתורים לא מגיבים או יישום מצלמה שלא עולה. אחד הגולשים כתב “אני בקושי מצליח להתחבר ל-WIFI בבית. יש לי 2 רשתות, אחת זה 5050 אם אני אצליח להתחבר ולשנייה אני בכלל לא מצליח להתחבר. בנוסף,כשמכבים את ה-WIFI,הוא לא נדלק מחדש ופשוט נתקע על כבוי. רק ריסטרט מתקן את זה.”

כרגע נאלץ להמתין לראות מהם השינויים שאכן מתחבאים בגרסה זו ונקווה כי אלו אכן ישפרו ותקנו את התקלות הרבות שהתגלו.

 • גלעד

  מרגע שהורדתי את העדכון לסמסונג, הווידג'טים נעלמו….למה?

 • נקסוס 5

  גם לי יש נקסוס חמש אני מקווה שזה יפתור את כל הבעיות
  הסוללה שלי ירדה במהירות
  הWIP כל שניה התנתק ועברתי את החבילת גלישה
  אני מקווה ששידרוג 5.0.1 יתקן את כל הבעיות האלו במיוחד של הסוללה

 • gs

  בעל נקסוס 5 מזה כשנה. לפני העדכון של לוליפופ הייתה לי בעיה של המצלמה שלא הייתה נפתחת כראוי. חוץ מזה המכשיר עבד מצויין. לאחר העדכון של המערכת, הבעיה של המצלמה נפתרה, ואין לי שום בעיות אחרות שאני שומע עליהן כאן. המכשיר מהיר מאוד, כל האפליקציות נפתחות במהירות ולא נתקעות. חיי הסוללה מצויינים, ואין לי שום תלונות. בעצם יש אחת: למה לא הוסיפו עוד כמה אפשרויות כשלוחצים על כפתור הכיבוי כמו בגלקסי למיניהם? (restart, מצב טיסה). חוץ מזה באמת שאין שום בעיות. כל טוב.

 • amit

  עדכנתי ידנית דרך Nexus toolkit אני לא אמור לחוות בעיות דרך הOTA נכון? זאת אומרת אני אקבל את העדכון ? בכל אופן חווה באגים קלים, בעיקר בחזרה למסך הבית שם יש מין קפיצות כאלה לא משהו נורא ואיום

 • גיא

  הבעיה החמורה בנקסוס 5 שלי אחרי העדכון זה חיי הסוללה. נהיו גרועים יותר משמעותית במקום להשתפר כמו שהבטיחו. וגם לדעתי קיטקט היה מהיר יותר. בקיתור העדכון רק הרס את המכשיר…מקווה ש 5.0.1 יסדר את כל העניינים.

 • nexus 5

  לי יש נקסוס 5 בגירסא לוליפופ והסוללה פשוט גרועה!

 • Asaf Moraz

  רואים שיש לך חוסר הבנה טוטלי בנושא.

  • ארכיטקט

   הפוך גוטה הפוך חוסר הבנה אצלך אולי.
   בתור אחד שמצודד בתגובותיו את חומרת המכשירים בעלי ארכיטקטורה עלובה שכזאת היית מצפה קצת ללמוד את העניין לעומק. למה?

   כי מהירות קריאה/כתיבה שלך איטית בטירוף הבדלים של עשרות אחוזים לעומת אפל.

   כי יש לכל המעבדים האלה בין 2 ל 3 דיקודרים (DECODE) בכל ליבה לעומת 6 אצל אפל.

   כי רמות הזיכרון מטמון כ״כ נמוכות עד שברמה השלישית הפער בין מעבדי אפל למעבדי סנפאדרגון לפי 2 הפרש.

   כי כל מי שהתעסק בחייו בחומרה מבין ש 64BIT זה לא רק זיכרון של מעל ל 4GB זה גםDouble-precision לחישוב נק' צפה.

   כי המעבדים כוללים יותר רגיסטרים ובקרים.

   כי מערכת ההפעלה אנדרואיד כולל שפת התכנות שלה (שהיא נפלאה) לא מאפשרות לך (למפתח) לנהל זיכרון ואתה תלוי ב״אוסף זבל״ האוטומטי שעובד עפי עיקרון פשוט של פינוי לפי זמן שימוש האחרון. לעומת זאת ב iOS יש את היוכלת לנהל זיכרון עד רמת האובייקט. (בדיוק מאותה סיבה שמערכות צבאיות מערכות RT- זמן אמת לא מפותחות ב JAVA) כי כל שורות קוד צריכה לעבור "תרגום" נוסף לשפת ביניים.

   אז אחרי כל החסרונות האלה איך מתבגרים על הבעיה ? שמים 3GB זיכרון מעבד 8 ליבות עם תדר של מחשב נייח וכל מי שחושב שהוא מבין (כמוך) מהלל את החומרה של המכשירים האלו בלי לדעת בכלל שהארכיטקטורה שלהם פשוט לא באותה רמה.

   אז אתה תמשיך לקנות את זה ולתהות איך עם חומרה חלשה פי 2 האייפון מציג ביצועים טובים יותר, בכל מה שקשור למהירות תגובה ומשחקים.
   אתה תמשיך לקנות את המכשירים האלה שחצי שנה ראשונה עובדים נפלא ואז מתחילות כל הבעיות.
   אתה תמשיך לקנות את המכשירים האלה בשביל שתוכל לצעוק קוד פתוח בלי לדעת בכלל שאייפון פרוץ היא פי כמה וכמה רמות מעל כל אנדרואיד ממוצע ביכולות שלו עם קהילת מפתחים ענקית.
   אתה תמשיך לקנות את המכשירים האלה ותחפש כל יום מה קורה עם העדכון שהשתחרר כבר לפני כמה חודשים (ואפילו שעברה עליו תקופת בטא הוא עדין כולל מלא באגים) ואז שסוף סוף המכשיר שלך יקבל את העדכון זה יהיה רק לקומץ קטן של אנשים כי העדכון משתחרר בצורה כזאת (לא נשמע דבר כזה בכל ההיסטוריה).

   ואני אמשיך לקנות את האייפון שלי (לא בארץ כמובן) ולמכור אותו שנתיים אחרי ביד 2 (בארץ) באותו מחיר שקניתי בחו"ל וככה חוזר כל שנתיים.

   • Asaf Moraz

    למרות המגילה הארוכה שכתבת עדיין לא הצלחת להוכיח לי שיש לך הבנה בנושא של אנדרואיד. עזוב אותי עכשיו מחישובים, מהירות מעבדים ונוסחאות ובוא נדבר תכלס! כי בתכלס, אני מפיק הנאה הרבה יותר גבוהה מאשר ההנאה שהפקתי עם האייפונים הפרוצים שהיו לי בעבר. אני כבר 3 וחצי שנים עם אנדרואיד ואני לא מצטער אפילו לרגע על המעבר. אני עדיין מתעסק ובוחן מידי פעם מכשירי iOS אבל הם כבר מזמן גורמים לי לפיהוק אחד גדול.

    לגבי המשפט הבא שלך:

    "מי שרוצה טלפון צולע עם בעיות חומרה, תוכנה, תאימות, ואי ידיעה לגבי עדכונים מוזמן לקנות אנדרואיד. העיקר שאתם יכולים לשנות עיצוב, מראה, ושאר דברים שאחרי יומיים לא באמת מועילים. "

    אז מן הסתם היה רצוי שקודם כל תברר איזה מכשיר יש לי אך מאחר ולא ביררת הרשה לי לספר לך שיש ברשותי נקסוס 5 שהוא למעשה כבר הנקסוס השלישי שלי מאז שעברתי לאנדרואיד, ואני ממש מרוצה מהמכשיר הזה לכן כנראה שאותו אני כבר לא אשדרג השנה. מעבר לכך, אין לי מה לדאוג לעדכוני גרסה בגלל שיש ברשותי נקסוס, כך שאני בהחלט יכול לדעת מתי הם אמורים להגיע או אפילו לצרוב אותם ידנית אם אני ממש חפץ בכך.

    לגבי הפריצה של האייפון אז לידיעתך יש הבדל תהומי בין היכולות של אייפון פרוץ לבין היכולות של מכשיר אנדרואיד *נקי* עם רוט ו- Xposed Framework או אנדרואיד עם רום מקוסטם כלשהו לבין iOS פרוץ.

    עוד משפט שלך "שמאוד אהבתי"

    "אתה תמשיך לקנות את המכשירים האלה בשביל שתוכל לצעוק קוד פתוח בלי לדעת בכלל שאייפון פרוץ היא פי כמה וכמה רמות מעל כל אנדרואיד ממוצע ביכולות שלו עם קהילת מפתחים ענקית."

    פחחח ממש בדיחת השנה. אתה שוכח שמכשירי הנקסוס עלו עד לא מזמן 350$ אבל גם עם המחיר הנוכחי אפשר להסתדר. מעבר לכך תוכל להביט בסרטון הבא, שים לב שהוא מפורסם על שמי כמובן, כך שהבנה ב- iOS פרוץ בהחלט יש לי ואפילו יש כמה חבילות בסידיה על שמי, אז אולי תעשה קצת שיעורי בית לפני שאתה מתרברב ולבינתיים תפסיק לברבר בשכל.

    שבת שלום שיהיה.

    https://www.youtube.com/watch?v=Spefof-Mexw

   • T.Y

    מצאת לך את הבנאדם הלא נכון לרדת עליו.. אסף מורז הוא כתב מוכר בנושא אייפון ואנדרואיד כבר שנים.. התחיל מאייפון ועבר לאנדרואיד ומבין מצוין בשניהם.. אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה על אנדרואיד ואולי הכל גם יהיה נכון, אבל אסף לא מבלבל בשכל

    • Asaf Moraz

     תודה על התמיכה 🙂

     • T.Y

      בכיף! אין לי בעיה עם דעות שונות וכל דעה מקובלת בעיניי אבל כשזה מגיע לירידות אישיות ועוד לא מבוססות זה מעצבן אותי והייתי חייב להגיב

      • Asaf Moraz

       סבבה איש יקר שוב תודה רבה 🙂

 • nexus 7

  ואפילו לא קיבלתי עדכון לגרסא 5 לנקסוס 7 (2013) שלי

 • ארכיטקט

  בקיצור מי שרוצה מכשיר טלפון חכם מתפקד ל 3-4 שנים שיקנה אייפון גם אם המחיר יקר, אחכ מוכרים אותו במחיר טוב ביד2.
  מי שרוצה טלפון כמו מחשב אז שייותר על הרעיון ויקנה מחשב. כי אנדרואיד זה לא מחשב אפילו לא קרוב.

  מי שרוצה טלפון צולע עם בעיות חומרה, תוכנה, תאימות, ואי ידיעה לגבי עדכונים מוזמן לקנות אנדרואיד. העיקר שאתם יכולים לשנות עיצוב, מראה, ושאר דברים שאחרי יומיים לא באמת מועילים.
  אם זה כל כך חסר באייפון אז תפרצו, ואל דאגה גם שהפריצה זה לא דבר רישמי של שאפל זה משתחרר יותר מהר מעדכון רשמי של אנדרואיד.

 • בפעם הראשונה בחיי שאני מאוכזב משדרוג כלשהו, יש לי נקסוס 5 וחוץ מחוסר עקביות נוסף ותופעות שונות ומשונות לא ראיתי שיפור בכלום… טוב נו, אולי במקלדת

 • Maor Bar

  חוויתי את הבעיה שהכפתורים לא מגיבים ואני צריך לעשות ריסטרט למכשיר. בלתי נסבל העניין הזה כי זה יכול לקרות פעמיים שלוש ביום.
  מקווה שזה יסדר את התקלה הזה.

 • אנדרואידן

  איזה כיף שאין תקלות לנקסוס 4 🙂 🙂
  אני מאוד מרוצה מהגרסה חלקה ומשופרת שלא לדבר על המעברים החלקים!!

  • אור

   אין תקלות בנקסוס 4?? ארור המכשיר הזה וארור הלוליפופ [email protected] הזה בולע לי את הסוללה כמו פסיכי מכשיר נתקע וחושב על כל פעולה שעתיים הכל עובד יןתר לאט שלא לדבר על התפריט העליון המחורבש (מה היה ככ חשוב להם להוריד את האפשרות של מצב טיסה מכפתור ההדלקה מה??) ווידגטים פשוטים כמו mute לא עובדים בקיצור קטסטרופה טעות חיי ששדרגתי ללוליפופ

   • Nachum37

    כנראה שאיפוס המכשיר לאחר העדכון פותר את רוב הבעיות