בעבר, נטען כי יצרניות רבות מנסות בדרך לא דרך לנפח את ביצועי מכשיריהם ע"י זיוף פשוט של מבחני הבנצ'מרק (מבחני ביצועים) למימדים מפלצתיים. אולם, דיווח חדש מגלה כי גרסת האנדרואיד KitKat ששוחררה לא מכבר, עושה סוף לחגיגת הזיופים.

מעבר להיותה הגרסה המתקדמת ביותר עבור מכשירי האנדרואיד השונים, נראה כי מנגנון של גרסת האנדרואיד 4.4 עושה סוף לזיופים וחושפת את כל הקלפים- כך לפי בדיקה שבוצעה במכשיר הדגל הקודם של חברת סמסונג וב-Note 3 המריצים את גרסה 4.3. במכשירים אלו, התגלו זיופים משמעותיים וסתירות שאינן תואמות את המציאות, לעומת הבדיקה שנערכה על אותם מכשירים המריצים גרסה 4.4.

האתר arstechnica שערך את הבדיקה, מסביר על הזיוף וכיצד מתבצע העניין בפועל: "במשך רוב הזמן, ליבות יחידת העיבוד משתמשות בתדרים נמוכים, ולעיתים חלק מהליבות נשארות כבויות. כשמריצים את הבדיקות, המעבדים מגיעים למהירות השעון המקסימאלית, אך הבדיקה מתבצעת במהירויות שונות כמו בשימוש האמיתי בהם ולא במצב של ניפוח מלאכותי של מהירות השעון". למעשה אם נפרש זאת בקצרה, ניתן לומר כי גרסת ה-KitKat מווסתת את אפליקציית הבנצ'מרק וגורמת לה להתנהג ככל אפליקציה רגילה על מנת להגיע לתוצאות מדויקות ככל האפשר.

סמסונג לא לבד

נראה כי זיוף מבחני הבנצ'מרק הפך לעניין שבשגרה. בעבר, אומנם סמסונג נחשדה כי ניפחה במכוון את תוצאות מבחן הבנצ'מרק, אך מסתבר כי היא לא היחידה: מספר חברות שונות ויצרניות גדולות כדוגמת HTC וחברת LG ניסו לכאורה אף הן לזייף את תוצאות המבחן על מנת לנפח את ביצועי מכשיריהם. למעשה, החברות היחידות שאינן זייפו את תוצאות מכשיריהם היו חברות מוטורולה וגוגל עם מכשירי הנקסוס. כך או כך, נראה כי אכן גרסת ה-KitKat תאלץ את היצרניות למסור דיווחים מעט יותר מדוייקים בכל הנוגע למכשיריהם.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אור

  זה פשוט בולשייט,
  הם לא באמת מרמים הם פשוט מפעילים את המעבד במצב מקסימלי, הרי ברור שאם אתה גולש בדפדפן אין צורך להפעיל את המעבד במצב מקסימלי הרי אם זה היה המצב הסוללה לא הייתה מחזיקה יותר מחצי שעה.
  בדייוק כמו שמריצים בדיקת BENCH במחשבים וגם אז הכרטיס מסך או המעבד נותנים לך 100%,
  בסך הכל הם נותנים לך אפשרות לראות מה היכולות של המכשיר.

  לא מבין למה עושים סיפור מכל שטות שאנשים רושמים.

  • א.א.

   קראת את הכתבות שהתפרסמו אז?
   בניגוד לבנצ'ים במחשב, המעבדים והGPUים היו מתוכנתים כך שבמהלך בנצ'ים התדר המקסימלי שלהם יהיה גבוה יותר מהתדר המקסימלי הרשמי שלהם.
   במילים פשוטוות, ה כמו להריץ בנצ'מארק למעבד עם OC ואז לפרסם את התוצאות כאילו הן היו על תדרי סטוק. במילים פשוטות יותר, זה לשקר.

 • אורי

  אני רק שאלה. יתכן שה- NOTE3 שלי שנקנה בחו"ל טרם קיבל עידכון ה- kit kat (דרך מע' העידכונים האוטומטית במכשיר). אני לא בטוח שהכוונה ל- FOTA, אבל ייתכן. חלק מחבריי כן קיבל עידכון לאותו מכשיר. האם אפשר לעשות משהו כדי להוריד את העידכון או פשוט 'להזדיין' בסבלנות ? תודה!

 • פיזיקאי משועמם

  דווקא מאז ששדרגתי את האס 4 ל 4.4.2 אני מקבל את הציון הכי גבוה שקיבלתי מעולם: 29000!

 • מורן

  מזכיר קצת את הזיופים שהיו במיני הדפדפנים על המחשב האישי

 • התמני

  לזה שמעלי….
  תחשוב על זה , החברות היחידות שלא עשו זאת הם גוגל ומוטורולה שהן חברה אחת כיום…. כך נשאר לנחש שגם סוני ככל הנראה עשתה זאת…
  איזה חברה לא היתה רוצה להראות שיש לה ביצועים בשמים…

 • חלב

  ל-Barts:
  בסוף הכתבה כתוב שהחברות היחידות שאינן זייפו את התוצאות הן גוגל ומוטורולה עם מכשירי הנקסוס (מוטורולה עם מכשירי מוטו x ו-g?). אז ככל הנראה גם סוני לקחה חלק בזה.

 • אהרון

  סמסונג בתגובה:
  לקוחות יקרים, סמסונג תדלג על העדכון לגרסאת 4.4 והעדכון הבא יהיה לגרסאת טייזן.

 • דן

  זה משנה? ההבדלים כל כך מינורים ואין שום דבר שינצל את הכוח הזה אז מה זה משנה?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ברשותי נוט 3,שקיבל 35.5K באנטוטו,ואחרו עדכון לקיטקט התחיל לקבל יותר,כשהמקסימום 36.6K.
  יש לציין שהרצתי את האפלקציה לא יותר מ15 פעם.

 • Barts

  ומה בנוגע לסוני? יש לה גם חלק בזה?