ההודעה בדבר הדגמים שישודרגו ל-KitKat. צילום מסך מאתר החברה
ההודעה בדבר הדגמים שישודרגו ל-KitKat. צילום מסך מאתר החברה

חשיפתו הערב (ה') של הנקסוס 5 (Nexus 5), שמה קץ למסכת השמועות שהתרוצצה סביב המכשיר בשבועות האחרונים. יחד עם חשיפתו של הסמארטפון המריץ את גרסתה העדכנית של מערכת האנדרואיד, KitKat 4.4, הפיצה גוגל (Google) פרטים רשמיים אודות שחרורה  בקרוב גם עבור דגמי נקסוס 4, נקסוס 7 ונקסוס 10.

על פי הפרטים שהפיצה גוגל, משתמשי הנקסוס יזכו לעדכון כבר בשבועות הקרובים. יחד עם אותם דגמים, יזכו לעדכון מערכת ההפעלה גם Samsung Galaxy S4 ו- HTC One בגרסאות האנדרואיד הנקיות שלהן. ואילו בנוגע לסמסונג גלקסי נקסוס (Smasung Galaxy Nexus), הוא לא יזכה להנות ממתיקות חטיף השוקולד הפופולרי, לפחות לא בצורה רשמית. אולי מדובר ברמז כי גוגל כבר אינה רואה בו כמכשיר נפוץ בעתיד הקרוב.

ההודעה בדבר הדגמים שישודרגו ל-KitKat. צילום מסך מאתר החברה

רבות דובר כבר על מערכת האנדרואיד 4.4, מערכת עליה גוגל הכריזה מוקדם יותר השנה אך לא חשפה דבר. על פי הדיווחים מעניקה המערכת החדשה שיפור ביצועים כללי ותמיכה גם במכשירים בעלי מפרט טכני חלש יותר. יחד עם העיצוב המלוטש ישנו חייגן משוכלל, תמיכה טובה יותר באפליקציית "Hangout", שיפור בשירות ה-Google Now ושיפורים נוספים אליהם ניווכח בהמשך.

ומה לגבי שאר דגמי האנדרואיד? הדבר תלוי ביצרניות המכשירים השונות, שכן הן בדרך כלל עורכות שינויים קלים בממשקי המשתמש, דבר שמצריך תקופת היערכות קצרה לפני שחרור הגרסה החדשה ללקוחות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.