שחרור גרסה חדשה אינו תמיד חף מבעיות, ומאז שהשיקה גוגל את עדכון למערכת האנדרואיד בגרסה 4.4.2 עבור מכשיר ה-Nexus 5 ומכשירים אחרים, רבים סבלו מבאג אשר גורם למעבד להתאמץ ולפעול במקסימום, דבר שגם גרם לאיטיות ולזלילת סוללה במהירות. בעיה זו בעיקר הייתה נראית כאשר משתמשים באפליקציות צד שלישי המתחברות למצלמה שבמכשיר כמו סקייפ ואחרות, אשר ניגשות למצלמה בתהליך חיצוני וממשיכות לזלולל סוללה גם כאשר לא משתמשים בהן.

כעת גוגל התייחסה רשמית לבעיה והודיעה על כך במערכת דיווח הבאגים הרשמית שהיא מודעת לבעיה וכי יגיע עדכון אשר יפתור את הבעיה לכלל המשתמשים (ככל הנראה 4.4.3), אולם לא נמסר מתי התיקון יגיע. להדרך היחידה כדי לפתור את הבעיה ולחסוך בחיי הסוללה, ממליצים בגוגל להפעיל מחדש את המכשיר.

עוד נאמר כי משתמשים שאינם בעלי Nexus 5, יש לדווח ליצרן שלהם באם הם נתקלו בבאג דומה, על מנת שיטפלו וישחררו גם הם תיקון לתקלה. כדי לוודא האם גם אתם מושפעים מהתקלה, יש להיכנס להגדרות המכשיר > סוללה ולבדוק האם התהליך mm-qcamera-daemon מופיע בין הראשונים ברשימה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • HTC One

  HTC One עם 4.4.2 ואין באגים

 • יוסי כהן

  אני עם CM11 4.2.2 על HTC ONE X והוא יציב כמו סלע עכשיו ואין לי את הבאג הנ"ל.

 • nexus 5

  אני עם nexus 5 ואין שום בעיה כזאת. לפחות לא אצלי. רוב צריכת הסוללה במכשיר הולכת על המסך, מערכת ההפעלה ואפליקציות. אולי הבעיה הזאת קיימת בחלק קטן מהמכשירים. אבל מה ההיגיון להוציא עדכון כשכבר יצאו הרבה מכשירים עם 4.4.2. לגוגל עדיף להוציא את כל העדכונים בחודש חודשיים הראשונים אחרי שיצאה מערכת ההפעלה עוד לפני שהיצרניות מוציאות את המכשירים שלהן עם הגרסה הזו.

 • ctacka

  צודק. גם אני מאוד מרוצה מה 4.4.2 על ה s4. נכון לשימוש של שבועיים אחרונים אין באגים.

 • פיזיקאי משועמם

  אני עם האס 4 בגרסת 4.4.2 ואין שום באג כזה..כנראה בכל זאת יש יתרונות לרומים של החברות מאשר לאנדרואיד הנקי של גוגל.