יחד עם עדכון האנדרואיד 4.3 גוגל הוסיפה תכונה חדשה המכונה App Ops בתפריט ניהול בתוך הגדרות המכשיר. התכונה החדשה מאפשרת לצפות ולקבוע את ההרשאות של כל אפליקציה שהמשתמש התקין ואף לכבות כל הרשאה בנפרד. ואולם, למרות האפשרות השימושית והחשובה הזו, גוגל לא חשפה זאת למשתמשים ו- App Ops הייתה מוסתרת כברירת מחדל. רק דרך אפליקציה צד שלישי היה ניתן לפתוח אותה.

גוגל החליטה לשנות את דעתה ובעדכון 4.4.2 ששוחר בימים האחרונים, הסירה החברה את התוספת App Ops בטענה כי היא שוחררה “בטעות”  לדבריה, היא עדיין לא מוכנה ללקוחות ושימוש בה מסכן את האפליקציות שבמכשיר ויכולה לגרום לחלקן להפסיק לעבוד.

אבטחה לקויה
גוגל סופגת לא מעט ביקורות על התנהלותה בנוגע לאבטחת מערכת האנדרואיד. App Ops הייתה יכולה לתת מענה לחלק מהטענות ולפתור בעיות שונות כמו אפליקציית הפנס שהסתובבה ב-Google Play ונמצאה כי היא אוספת את נתוני המיקום של המשתמש לשימוש למפרסמים, או בדוגמה אחרת משחק תמים אשר ריגל אחר שיחות משתמשים בוואטסאפ.

גוגל אינה נוקטת באמצעים בסיסיים לאבטחת המכשיר, כמו דרישה לסיסמה כאשר מורידים אפליקציה או שינוי הגדרות המכשיר. גם אפליקציית איתור המכשיר ששוחררה השבוע לאנדרואיד המאפשרת לאתר את מגוון מכשירי המשתמש אינה מוגנת כלל, ומי שהצליח לשים את ידו על מכשירנו עם האפליקציה מותקנת יכול להשתמש בה באין מפריע.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.