גוגל צפוייה להכריז על גרסת האנדרואיד הבאה בזמן הקרוב מאוד, אבל אם ברשותכם מכשיר הסמארטפון נקסוס 4, תוכלו להתקין גרסה מוקדמת של מערכת ההפעלה בגרסה 4.3 כבר עכשיו.

דברים שכאלה לרוב לא קורים לגוגל, וכמעט שלא זכינו עד כה לדליפות מוקדמות שכאלה ברומים מקוריים של גוגל אבל זה קרה לג’ף ווילאמס (Jeff Williams), בחור שרכש מספר ימים קודם לכן מכשיר נקסוס 4 מעובד גוגל וגילה להפתעתו שהמכשיר מריץ את האנדרואיד בגרסה שעדיין לא הוכרזה.

ווילאמס, שאינו בחור טכני למדי פנה לעזרת הרשת שתסייע לו לשמור ולגבות את הרום ולהפיץ אותו לכולם, וכך הפכה הגרסה האלמונית לנחלת הכלל. האנשים ב-XDA החלו בהפצת הגרסה ומאפשרים לכל בעלי הנקסוס 4 להוריד אותה ומי שפחות בקיא בפרטים יכול להיעזר במדריך של androidpolice המסביר כיצד יש לבצע את השדרוג ולצרוב את קובץ הרום.

מי שכבר צרב את הרוב הבחין במספר דברים שאת חלקם כבר ידענו כמו התמיכה ב-Bluetooth Smart (או BT 4.0 LE), פתרון ל-Master Key שכבר תוקן בגרסה זו, חיוג ב-T9, השארת חיבור ה-WiFi גם כאשר הוא מבוטל, עיצוב חדש לממשק המצלמה והגלריה, אפליקציית Google Keep היא מעכשיו מגיעה כברירת מחדל ועוד.

אמנם לא נמצאו בעיות מהותיות ברום המדובר, ייתכן כי ישנם דברים שיכולים לצוץ שעדיין לא התגלו, בינתיים אתם מוזמנים לצפות בוידאו ההדגמה שצולם בהמשך.