כל יצרן אנדרואיד בוחר, במסגרת ממשק המשתמש שהוא מפתח, לעצב מקלדת חביבה המאפיינת רק אותו. גוגל (Google), מי שעומדת מאחורי מערכת ההפעלה אנדרואיד, מרגישה כי הגיע הזמן להשתלט גם על תחום ההקלדה.

השבוע, שיחררה גוגל לחנות האפליקציות שלה את המקלדת הקיימת במערכת האנדרואיד בגרסה 4.2 , זו שבמכשירי הנקסוס (Nexus). המקלדת, שזכתה עד כה לאהדה רבה בקרב משתמשיה, זמינה כעת להורדה המונית עבור כל מכשיר המריץ אנדרואיד מגרסה 4.0 ומעלה.

מלבד עיצוב עדין והיי-טקי, מאפשרת המקלדת להקליד בשיטת Gesture Typing. שיטה זו מאפשרת להקליד מילים ביעילות ובמהירות, זאת באמצעות החלקת האצבע מאות אחת לחברתה ומבלי להפסיק לגעת במסך. כפתור המיקרופון יאפשר לכם להכתיב עבור המקלדת הודעות בקולכם האישי, זאת באמצעות מנוע הזיהוי הקולי של גוגל. בנוסף, אופציות שכיחות במקלדות אחרות, כמו תיקון שגיאות אוטומטי והצעת מילים שטרם סיימתם להקליד אותן, זמינות גם הן במקלדת של גוגל.

כך שמלבד "חווית ההקלדה החכמה והקלה של הנקסוס" כמו שמגדירה זאת גוגל, ותמיכה במגוון רחב של 26 שפות, כולל עברית אין במקלדת חידוש משמעותי בהשוואה לשלל המקלדות האחרות המוצעות בחנות האפליקציות של אנדרואיד. בתחילתו של החודש החולף ריכזנו כאן, ב–TGspot, אוסף מקלדות חלופיות לאנדרואיד. לצד מקלדות זריזות, מינימליות, משלימות או מהנות, סקרנו גם את זו שניסתה בזמנו לחקות את המקלדת של גוגל.

עדיף או לא? את זה תצטרכו להחליט בעצמכם בעוד זמן מה. גוגל החליטה לחסום, לפי שעה, את הורדת האפליקציה למכשירים המזוהים כנמצאים במדינות שלא דוברות אנגלית. עם זאת, מבטיחים בגוגל כי בקרוב היא תהיה זמינה לכולם.

ההורדה מחנות ה-Google Play או קובץ ה-APK להורדה והתקנה ישירות על המכשיר.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.