מכשיר iPhone 6 חדש שנקנה לאחרונה נשרף בכיסו של רוכב אופניים וגרם לו לכוויות ברמה קלה. לפי שעה החברה טרם הגיבה לנסיבות המקרה, אך מבירור ראשוני עולה שההתלקחות נגרמה עקב חוסר זהירות של הרוכב.

זה היה אמור להיות עוד בוקר שגרתי בחייו של פיליפ לכטר, אזרח אמריקאי, בעת שרכב עם משפחתו להנאתו על הריקשה המשפחתית. אלא, שהתלקחות בלתי צפויה קטעה את שיגרת יומו. האזרח, שהרכיב את אישתו ובנו בן ה-7 על הריקשה המשפחתית חש לפתע צריבות איומות ברגלו והבחין לפתע בעשן מיתמר בעשן מתוך כיסו במכנסי הג'ינס אותו לבש. למרבה הפתעתו מכשיר ה-iPhone 6  שרכש כשבוע קודם לכן התלקח והותיר צלקות וכוויות בדרגה קלה.

בפוסט שהעלה בבלוג האישי שלו, ומתוך חקירת המקרה כפי שדיווח בבלוג אמריקאי, עולה כי הריקשה מעדה ונטתה ליפול בעת שכפי הנראה עלתה על מהמורה או על אבן. כתוצאה מכך מכשיר האייפון ששהה כל העת בכיסו של לכטר קיבל מכה משמעותית מגלגליה של הריקשה והחל להתלקח בכיסו. "לפתע חשתי צריבות איומות ברגלי וראיתי עשן מיתמר מתוך כיס מכנסי", הוא כתב בבלוג. עוברי אורח שעברו במקום עזרו לו לשפוך מעט קרח על המכשיר שהספיק בינתיים להתקרר מעט, כתוצאה מהחבטה אותה ספג. לכטר גם נזקק לטיפול רפואי כתוצאה מהכוויות.

http://www.youtube.com/watch?v=OvhlET39RnM

אפל (Apple), כאמור, טרם הגיבה למקרה, אך כפי הנראה יתברר כי האשם העיקרי בפרשה הוא המשתמש שלא נהג בזהירות.

מכשירים שמתפוצצים אינם מקרים נדירים. בעבר, ארעו לא מעט מקרים בהם מכשירים מסוגים שונים התפוצצו בפתאומיות וגרמו כוויות חמורות לבעליהם. ברוב במקרים היצרניות אינן נטלו אחריות מלאה ומסרו כי המקרה ארע באשמת המשתמשים – אך הסכימו לפצותם לאחר מכן.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.