אמזון חשפה את מכשירי הטאבלטים החדשים שלה, ה-Kindle Fire HDX המגיעים בגדלי 7 ו-8.9 אינצ’. כפי שהשמועות הרבות חזו, החברה הציגה יותר מטאבלט אחד וכי כבר לא מדובר בטאבלטים בסיסיים ואף קוראים תיגר על הטאבלטים הגדולים של שאר המתחרים.

באופן מפתיע למדי, אמזון בחרה בשבב ה-Snapdragon 800 החזק של Qualcomm כדי להריץ את שני הטאבלטים עם מעבד מרובע ליבה אשר מסוגל לספק ביצועים גבוהים לצד תמיכה בקידוד וידאו ב-UltraHD וזיכרון 2 ג’יגה RAM.

גם רזולוציית המסך שודרגה וגורמת לטאבלטים של המתחרים להיראות מפוקסלים ליד ה-Kindle Fire HDX עם רזולוציה של 1920 על 1200 פיקסלים בגרסת ה-7 אינצ’ (323ppi) ו-2560 על 1600 בגרסת ה-8.9 אינצ’ (339ppi). רק לשם השוואה, ל-iPad Mini יש “רק” 163 פיקסל לאינצ’ ואילו ב-Nexus 7 החדש 323 פיקסלים לאינצ'.

הסוללה מסוגלת להספיק עד 11 שעות בשימוש “משולב” ועד 17 שעות לקריאה. ישנה מצלמה קדמית בטאבלט ה-7 אינצ’ וטאבלט ה-8.9 אינצ’ מוסיף גם אחורית 8 מגה פיקסל עם צילום וידאו fHD, פלאש LED ועדשה f2.2 לביצועים טובים בתאורה חלשה.

Amazon Kindle Fire HDX games

מראה מחודש
לצד המפרט המרשים, הטאבלטים החדשים של אמזון עוצבו מחדש בגוף מגנזיום במקום פלסטיק אולם צבעם נשארו בצבע שחור. המסגרת של הטאבלטים מעט עבה יותר לאחיזה נוח ומיקום הכפתורים שונה בשל תלונות הצרכנים על חוסר נוחות של כפתורי הכיבוי ועוצמת השמע.

בצד התוכנה, הם מבוססים על מערכת האנדרואיד עם ממשק סגור של אמזון Fire 3.0 OS הכולל ממשק משודרג עם אפשרות להזרים תכנים ישירות לטלוויזיה, קונסולות המשחק ועוד. היא גם הוסיפה כפתור ייעודי לתמיכה המכונה Mayday Button המסייע למשתמשים בבעיות טכניות והסברים כיצד יש להשתמש בטאבלט.

למרות המפרט, מחירם עדיין נחשב לנמוך וגרסת ה-7 אינצ’ תימכר ב-18 לאוקטובר החל מ-$229  ואילו גרסת דור 4 תקפיץ את המחיר ל-$329 ותגיע חודש לאחר מכן. גרסת ה-8.9 אינצ’ תגיע רק ב-7 לנובמבר לדצמבר ותימכר במחיר של $379 ו-479 לגרסת דור 4. לעמוד המכירה באתר אמזון.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.