Prime Video

כמה חודשים לאחר שנטפליקס הודיעה על פתיחת השירות שלה גם למשתמשים בישראל, גם חברת אמזון (Amazon) תציע לישראלים את שירות הזרמת הוידאו (הסטרימינג) Amazon Prime Video, תמורת מנוי חודשי של 8.99 דולר בחודש – כ-35 שקלים עם חודש התנסות חינם.

אמזון פריים וידאו כולל בתוכו גישה לספריית מוזיקה, סרטים, וסדרות באיכות HD ואפילו 4K, בדומה למה שמציעה נטפליקס, אלא שהמבחר של אמזון עדיין מצומצם יותר. בשנים האחרונות החלה החברה להשקיע בתוכן מקורי, כמו למשל סדרות הטלוויזיה "טרנספרנט" ו"מוצרט בג'ונגל", והן אמורות להיות זמינות למנויים בחינם (בדומה לסדרות המקור של נטפליקס שזמינות לכל מנוייה), יחד עם שלל סרטים, עונות שלמות של סדרות וקבצי מוזיקה.

אלא שבישראל כמו בישראל, הכל הרבה יותר מסובך. מכיוון שרוב התכנים של אמזון כבר נמכרו לגופי השידור המקומיים כמו הוט, סלקום ויס, מעטים התכנים שבאמת זמינים לצפייה פה בארץ. מבדיקה ראשונית עולה למשל כי הסדרות "טרנספרנט", "קטסטרופה" ו"מוצרט בג'ונגל", שמשודרות בהוט, כלל לא ניתנות לצפייה באמזון פריים. לעומתן, הסדרות "האיש במצודה הרמה" (שלפי הדיווחים היא הסדרה הפופולריות ביותר של אמזון), "Red Oaks" ו-"Hand of God" זמינות, ויש להניח כי המצב דומה גם בכל הנוגע לשאר הסדרות והסרטים שמציע השירות. כמו כן, גם שירות המוזיקה ככל הנראה מוגבל ואף דורש בשלב זה תשלום נוסף. יחד אם זאת, יש להניח שהמבחר יילך ויגדל עם הזמן.

בדומה לנטפליקס, ניתן לצפות בתכני אמזון פריים וידאו או באמצעות אתר WEB או באמצעות אפליקציות ייעודיות בסלולר ובטאבלט. אלא שבניגוד לנטפליקס, אמזון מציעה גם שלל סטרימרים ייעודיים שמכילים בתוכם גישה לתכני הווידאו שלה (בכפוף להרשמה לשירות), ה-Amazon Fire TV, שמחירו עומד על 40 דולר לגרסת ה-Stick (דונגל שמציע את השירותים הבסיסיים פלוס התקנת אפליקציות) ועד 140 דולר לגרסה של קונסולת משחקים עם שלט ייעודי.

בארה"ב ניתן לרכוש גם מנוי שנתי לשירות במחיר של 99 דולר, בשם Amazon Prime, אשר משלב בתוכו גם קטלוג ספרים דיגיטלי ומציע גם משלוחי אקספרס בחינם (בין יום ליומיים) עבור הזמנות מאתר הקניות, כמו גם הנחה של 25% בהזמנה מוקדמת של חלק מהמוצרים. בנוסף החלה לאחרונה להציע אמזון ללקוחותיה בארה"ב מנוי חודשי לשירות הכללי הזה, שעד כה היה זמין רק כמנוי שנתי, בעלות של 11 דולר בחודש.

 • עמי

  אין תרגום לעברית!! כל העניין הזה חסר סיכוי בישראל ללא תרגום בסיסי לעברית.

 • ניקולס

  זמין ועוד איך זמין, כבר ניסיתי אותו הבוקר, ויש שם תירגום לספרדית למי שמחפש, שאין בנטפליקס, שמה יש רק עיברית (בקושי), אנגלית ופולנית (איך לעזזל יש בפולנית ואין בספרדית????)

 • Meir H

  השירות אינו זמין לתושבי ישראל, הכתב של כלכליסט פשוט טועה:

  "Due to licensing agreements, Prime Video is only available to customers located in the United States and U.S. territories, except for selected Amazon Originals titles available to watch while abroad."

  https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=help_search_1-3?ie=UTF8&nodeId=201423000&qid=1461185174&sr=1-3

 • שלומי

  יאללה, עכשיו רק ששתי החברות האלה יפתחו את כל החבילה ויוסיפו תרגום בעברית וזה יהיה מושלם…

  • pizzaboy

   הם לא יתרגמו… זה לא משתלם להם כלכלית בטח
   להעסיק אנשים שיתרגמו טונות של שעות של סדרות וסרטים..
   בשביל לא הרבה צופים מישראל?

   • amir1313

    תקשיב, לתרגם פרק מסדרה לוקח לבן אדם אחד בגג חצי שעה…
    תאמין לי שלתרגם את הפרקים ההאלה לא לוקח זמן בכלל.
    בכל מקרה עדיף להוריד תרגום דרך קודי, ולצפות בזה שם דרך ההרחבה…

    • Tal Stanek

     לתרגם פרק לוקח לפחות את משך הפרק, ועם כל העצירות אפילו יותר.

    • Meir H

     תרגום איכותי של פרק בסדרה לוקח כמה שעות ותרגום של סרט יכול לקחת כמה ימים ומצריך מתרגם/ים ועורך לשוני שיבדוק את עבודת התרגום.

     זה נכון שיש חאפרים באתרי כתוביות חינמיים שמבצעים תרגום משמיעה בלבד בזמן קצר מאוד אבל התוצאה היא תרגום עם שגיאות כתיב ופספוס מוחלט של ביטויים וניואנסים מהשפה המקורית.

     • amir1313

      אתם טועים, יש 2 סוגים של תרגום, תרגום משמיעה בלבד שלגביו אתם צודקים לגמרי, ותרגום על גבי כתוביות אנגלית קיימות, שהוא לוקח מעט מאוד זמן והתוצאה שלו היא מעולה…

 • חיים טרגנו

  מתי בסמארט טי וי של LG??