הודעות SMS תמיד נראות לנו כמשהו מעט מיושן, במיוחד לנוכח האפשרויות הרבות שיש כיום לשליחת הודעות בחינם כמו וואטסאפ, פייסבוק מסנג’ר, טלגרם ועוד, אבל זה לא חייב להיות כך. כיום ישנן אפליקציות SMS עשירות למדי עם מגוון יכולות. הכירו כמה מהן.

ראשים צפים
הרעיון של הראשים הצפים בפייסבוק הביא עשרות אפליקציות המשתמשות בקונספט דומה. במקום להיכנס לאפליקציה, מוצג איש הקשר בעיגול צף על גבי מסכי האנדרואיד ובלחיצה עליו נוכל להתכתב עימו בכל זמן ללא צורך בלפתוח את האפליקציה בנפרד. כך גם האפליקציה HoverHeads (לשעבר Ninja SMS) שעושה את אותו הדבר להודעות ה-SMS שלנו והופכת את כל ההתכתבות עם החברים לדרך נוחה הרבה יותר.

מלבד העיצוב הדומה, ניתן להעביר שיחה בין חלון מלא לחלון צף בלחיצת כפתור, החלפת ערכות נושא, חלון שקוף למחצה, הודעה מוצפנת ועוד. לאפליקציה חנות משלה הכוללת עיצובים שונים, גופנים, צבעים שונים לחלון כאשר חלקם בתשלום וחלקם בחינם. לאפליקציה גרסה בחינם וגרסה בתשלום (14 שקל), אם כי החינמית עושה את העבודה מצוין ואינה מציגה פרסומות.

Google-Play-Store-Button

SMS הכל יכול
אחת האפליקציות היותר מוכרות באנדרואיד היא Handcent SMS המספקת סט עצום של כלים ואפשרויות רבות למדי. בשימוש הראשוני האפליקציה נראית זהה לאפליקציה הסטנדרטית, אולם כאשר נכנסים להגדרות שלה מגלים עולם ומלואו של אפשרויות. החל מערכת עיצוב, אפשרות בשימוש בחלון צף לתגובה מהירה, תזמון SMS (קביעת זמנים לשליחת הודעה מאוחר יותר, לדוגמה בימי הולדת), גיבוי ה-SMS לשירותי ענן, קביעת הודעות מראש ואפילו גלריית הודעות מוכנה עם ברכות וטקסטים (באנגלית) לשליחה מהירה.

הגרסה הבסיסית חינמית לגמרי וכוללת לא מעט אפשרויות, אולם אם נרצה להשתמש בשירותי גיבוי, ערכות נושא ודברים נוספים נצטרך לשלם.

Handcent SMS

Google-Play-Store-Button

Go SMS Pro
אחת המפורסמות בתחום ובדומה ל-Handcent היא Go SMS מהווה תחליף עשיר לממשק ה-SMS הקלאסי של האנדרואיד. ניתן להוריד עיצובים וערכות נושא, להגיב בזריזות בחלון צף (PopUp), להתקין תוספים רבים, לשלוח הודעות עם אמותקונים שונים וכן להשתמש בווידג'ט ההודעות המציג במסך הבית את ההודעות שלנו עם אפשרות לעבור, להגיב ולהתקשר בזריזות. לאפליקציה גם אפשרות לתזמון הודעות SMS, הוספת משתמשים לרשימה השחורה, מענה מהיר או מענה אוטומטי ועוד אפשרויות רבות.

האפליקציה היא חלק משלל אפליקציות תחת המותג 'Go' של קבוצת הפיתוח Go Dev שבפיתוחה הוא הלאנצ'ר Go Launcher המפורסם והנוח. הגרסה הבסיסית בחינם וישנה אפשרות לרכישה בתוך האפליקציה.

Google-Play-Store-Button

Hello SMSהמעוצבת: Hello SMS
קשה לומר כי אפליקציות ה-SMS מספקות חווית שימוש מהנה, אבל Hello SMS מציגה את אחד מהאפליקציות הנוחות ביותר לשימוש. תחילה זה העיצוב הפשוט והמינימלי שלה. אין כפתורי חזרה, אין צורך לחפש את אנשי הקשר והממשק זורם וחלק. כל אנשי הקשר מוצגים בצד שמאל כלשונית מוקטנת וכדי לעבור בינהם רק צריך להחליק (סוויפ) ימינה הנפתחים בלשונית חדשה. לאנשי קשר ללא תמונה, היא מציגה את שתי האותיות הראשונות בשם הפרטי וכן היא מאפשרת צירוף של תמונה ישירות מהמצלמה, מעבר אוטומטי למצב לילה (רקע שחור על כיתוב לבן) ותגובה מהירה בחלון קופץ בעת קבלת ההודעה. הכי חשוב שהיא חינמית לגמרי.

Google-Play-Store-Button

הקלאסית
מי שבכל זאת מחפש דווקא את אפליקציית ה-SMS הרגילה והפשוטה של מערכת האנדרואיד, יוכל למצוא את Slide SMS. זוהי אפליקציה המקורית מרום ה-CyanogenMod וכוללת את כל האפשרויות הרגילות והמוכרות. כמו מענה ישירות מבר ההתראות, הסרת ההתראה בהחלקה, ועוד. ישנה גם אפשרות להצגת SMS בחלון קופץ ומענה מהיר, החלפת ערכת נושא והיא כוללת מגוון של אמותקנים שונים. העיצוב מנימליסטי ופשוט, כך שהיישום גם מגיב מהר וקל לשימוש ללא פרסומות או תוספות מיותרות. המחיר: חינם.

Slide SMS

Google-Play-Store-Button

המגיבה אוטומטית
אמנם זוהי לא אפליקציית SMS אלטרנטיבית לאנדרואיד, אבל כלי שימושי לא פחות: לא תמיד מתאפשר לנו להגיב להודעות SMS כאשר הן מתקבלות. לעיתים זה קורה כי אנחנו בפגישה, בנהיגה או בבילוי. יש אנשים שכשלא עונים להם ומדברים או מתכתבים אתם לאחר מכן, הם שואלים: "למה סיננת אותי?" מצבים כאלה עלולים להיות לא נעימים, אבל אפשר למנוע אותם. לאורך הזמן גילינו כאן שהמשפט "יש אפליקציה לזה" הוא אמת מוצקה. אז גם כאן יש אפליקציה, Smart Reply שמה. היא תאפשר לכם לשלוח מסרון למתקשר או למסמס שיסביר לו מדוע הוא לא קיבל מכם תשובה. מה שאתם צריכים לעשות הוא להגדיר באילו מצבים יש צורך במענה אוטומטי טקסטואלי ומה בדיוק לשלוח אליו בכל אחד מהם.

Auto SMSאפליקציית Smart Reply מסוגלת לעשות בדיוק את זה ולהגדיר מצבים בהם המוגדרים מראש עם ההודעה הרצויה בהתאם לאופי הפעילות. במסך ההגדרות ניתן לקבוע כמה חוקים כלליים יותר כמו קביעת הזמן שיעבור עד שהמצב יכבה את עצמו באופן אוטומטי, כלומר: שהאפליקציה תפסיק לשלוח מסרונים למתקשרים ולמסמסים, כמה שניות האפליקציה תחכה עד שתשלח את המענה הטקסטואלי, כמה זמן לחכות אם מישהו מתקשר שוב, כדי שלא למנוע את האפשרות לענות לשיחה שלו, ומהי התשובה הכללית של המצב שתישלח למצלצלים ולשולחי המסרונים. לאפליקציה ווידג’ט נוח המציג את כל המצבים השונים וניתן להפעיל אותה בלחיצה אחת.

Google-Play-Store-Button

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.