אריק שמידט שמכהן כעת כיושב ראש חברת גוגל (Google) וחברת האם שלה, אלפבית, ואף שימש בעבר כמנכ"ל גוגל, הכפיש לא פעם ולא פעמיים את חברת אפל (Apple) בציבור. בין היתר טען שמידט כי הסמארטפונים של אפל הם חיקויים של סמסונג גלקסי, שהמשתמש הממוצע בטוח יותר עם גוגל מאשר עם אפל, וכי לעבור מ-iOS לאנדרואיד זה פשוט כמו לעבור מ-PC למאק. אם כך, באיזה סמארטפון לדעתכם הוא משתמש באופן אישי? ובכן – באייפון.

שמידט נסע לאחרונה לכנס בקוריאה כדי לחזות בהתפתחויות החדשות בתחום האינטליגנציה המלאכותית, ואחד הכתבים הקוריאנים ששהה בכנס תיעד את שמידט כשהוא מצלם את מה שמולו ושולח לחבריו באמצעות מכשיר אייפון 6 או 6s של המתחרה הגדולה אפל.

שמידט, אגב, לא זר למוצריה של אפל, שכן שימש כיו"ר הדירקטוריון של החברה עד שנת 2009, אז פוטר בחשד שהעביר סודות לחברת גוגל. כעת מתברר שהוא חוזר למקורות, כנראה.

זו לא פעם ראשונה שבה נתפס אחד ממתחריה של אפל עם מכשיר אייפון, כמו למשל אחד מסגני הפיתוח של Windows Phone, ג'ו בלפיור, שצייץ תמונה באמצעות מכשיר של אפל. בלפיור טען בתגובה כי כחלק מתפקידו הוא צריך להכיר את המתחרים של מיקרוסופט לעומק, ולכן בילה זמן רב עם המכשיר. שמידט, לעומת זאת, לא נדרש לעשות זאת מתוקף תפקידו. זו כנראה הסיבה שהוא לא מיהר להגיב על התמונות.

Eric-Schmidt-iPhone-2