ג'לי בין (Jelly Bean) שולטת: גוגל פרסמה השבוע בבלוג האנדרואיד הרשמי את דו"ח התפלגות הגרסאות של מערכת ההפעלה ונכון לחודש דצמבר לגרסה 4.3 נתח השוק הגבוהה ביותר.

על-פי הדו"ח, גרסה 4.4 העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה, בעלת שם הקוד קיט-קט (KitKat) מותקנת רק על 1.4 אחוז מכלל המכשירים מאז ששוחררה בנובמבר השנה. לגרסה 4.1 נתח של 35.9 אחוז, ל-4.2 נתח של 15.4 אחוז ולגרסה 4.3 נתח של 7.8 אחוז – כך שיחדיו שלל גרסאות הג'לי בין מותקנת על 59.1 אחוז מכלל מכשירי האנדרואיד מה שהופך אותה לגרסה בעלת התפוצה הרחבה ביותר.

גרסה 2.3 ג'ינגרברד (Gingerbread) מותקנת על 21.2 אחוז בכלל המכשירים המריצים אנדרואיד, כך שלמרות שהגרסה המיושנת מאבדת נתח שוק באיטיות היא עדיין קיימת על מספר לא מבוטל של מכשירים. כאשר אחריה מזדנת גרסה 4.0 אשר מותקנת על 16.9 אחוז מכלל המכשירים. הגרסאות הכי פחות נפוצות הן גרסה 2.2 'פרויו' ו-3.2 'האניקומב' אשר מותקנת על 1.3 ו-0.1 אחוז מכלל המכשירים, בהתאמה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אפליסט

  ההבדל הגדול ביותר הוא במשך הזמן שלוקח עד עדכון הגרסה- ב iOS 7 תוך כמה שבועות לכל המשתמשים יש את הגרסה המעודכנת אבל אני, שהיה לי גלקסי אס 3 הייתי עם 4.1 כשכבר יצא לשוק 4.4 ככה שלוקח להם הרבה זמן לעדכן גרסה וזה פוגע במשתמשים ובמפתחים…

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   וההבדל הגדול הוא שעם 4.1 שלך אתה יכול לעשות כל מה שאתה עושה ב 4.4 שאתה כל כך מצפה לו (ולא מתאמץ להחליף רומים) לעומת IOS שבלי ביצוע עדכון מסויים לא תקבל שום פונקציה חדשה!!
   ולא מבין את הניפנוף באייפון4 שקיבל IOS7. כל מי שאני מכיר רוצה לחזור לגרסה הקודמת. אפל הרגו את המכשיר במסווה של תמיכה ארוכת טווח

 • רוני

  הגרסאות הכי פחות נפוצות הם גרסה 2.2 'פרויו' ו-3.2 'האניקומב'

  לא צריך לכתוב הן? *

  • שי לוי

   תוקן, תודה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אין פה שום השתפרות במצב, גלי בין נפרסת על יותר מ 3 גרסאות, נתח שוק של 60 אחוז זאת אפילו בדיחה.

  בכל מקרה אני חייב לציין שלפני שהאפליסטים יבואו ויגידו שבאפל זה לא קורה אני רוצה לציין הפרש מאוד חשוב. אנדרואיד פועלת על מגוון מכשירים מאוד רחב וחלקם מכשירים מאוד מאוד זולים. ליצרנים הזולים אין שום סיבה, ובצדק לעדכן את מכשירים ולכן הם יכולים להשאיר אותם גם על גרסאות כמו 2.2. בios 7 האייפון הכי פשוט שקיבל את העדכון הוא Iphone 4 שעלותו כיום היא 1700 ש"ח. רוב מכשירים האנדרואיד במחיר הזה תומכים בעדכונים האחרונים, 4.3 או לפחות 4.2. אז זה נכון להגיד שהגרסאות החדשות לא תופסות נתח, אבל מצד שני אנדרואיד נפרשת על מכשירים מטלוויזיות ועד טלפונים, מסין ועד אמריקה, ויש המוני מכשירים. אז גם ה 1.4 הוא מספר די גדול. אבל בכל מקרה מה שמפריע באמת זה שהיצרניות המובילות זונחות את המכשירים שלהם לאחר שנתיים, וזאת הבעיה הרצינית שיש פה, כל שאר הסטטיסטיקות לא רלוונטיות.

  • בולי

   ההשוואה לגבי המחיר היא לא נכונה. הבעיה היא התמיכה קדימה מרגע יציאת המכשיר. אייפון 4 יצא ביוני 2010. אין לדעתי עוד מכשיר שמתוחזק ככה. אותו דבר ה 4S שיצא ב 2011 וגם יקבל ios 8.

  • א.א.

   לא הבנתי את ההשוואה הזו עם המחיר. כשאתה משווה, הגיוני יותר בעיניי להשוות מחיר פר תקופת זמן, כי זה מה שקורה בפועל. לצורך נוחות, נאמר X ש"ח עבור סמארטפון ל3 שנים.
   מחירו של אייפון חדש נע באזור 5000 ש"ח. מחירו של מכשיר דגל אנדרואידי ממוצע הוא כ2600-3000 ש"ח.
   תמיכה במכשיר אפל היא כ3 שנים, אם כי ייתכן שהעדכון האחרון לא יכלול את כל הפיצ'רים בגרסא העדכנית. תמיכה (רשמית) במכשיר אנדרואיד ממוצע היא שנה וחצי, אחריה הוא לא מקבל רשמית שום דבר.
   נניח שX=5000. כיוון שמחירו של מכשיר אנדרואיד הוא כחצי ממחיר אייפון חדש, אם תבחר מכשיר אנדרואיד, עומדות בפניך מס' אופציות: תוכל לרכוש 2 מכשירים ב3 השנים הנ"ל, להתעדכן בחומרה חדשה ולהרוויח מכשיר נוסף, תוכל למכור את המכשיר ה"ישן" לאחר שנה וחצי, נניח ב1000 ש"ח(- מחיר ריאלי מאוד) ולחסוך את הכסף או להשקיע במכשיר יקר יותר מהממוצע (לחובבי הnote וכו') ועדיין להישאר במסגרת התקציב או פשוט להחליף רום למכשיר הקיים, להישאר איתו ולחסוך כ2000-2500 ש"ח.

   כיוון שהמטרה העיקרית היא להיות כל הזמן עם תוכנה עדכנית וחומרה טובה ככל הניתן, ההבדל בתמחור בין הפלטפורמות מבטל את היתרון באורך התמיכה הרשמית פר מכשיר.