ג'לי בין (Jelly Bean) שולטת: גוגל פרסמה השבוע בבלוג האנדרואיד הרשמי את דו"ח התפלגות הגרסאות של מערכת ההפעלה ונכון לחודש דצמבר לגרסה 4.3 נתח השוק הגבוהה ביותר.

על-פי הדו"ח, גרסה 4.4 העדכנית ביותר של מערכת ההפעלה, בעלת שם הקוד קיט-קט (KitKat) מותקנת רק על 1.4 אחוז מכלל המכשירים מאז ששוחררה בנובמבר השנה. לגרסה 4.1 נתח של 35.9 אחוז, ל-4.2 נתח של 15.4 אחוז ולגרסה 4.3 נתח של 7.8 אחוז – כך שיחדיו שלל גרסאות הג'לי בין מותקנת על 59.1 אחוז מכלל מכשירי האנדרואיד מה שהופך אותה לגרסה בעלת התפוצה הרחבה ביותר.

גרסה 2.3 ג'ינגרברד (Gingerbread) מותקנת על 21.2 אחוז בכלל המכשירים המריצים אנדרואיד, כך שלמרות שהגרסה המיושנת מאבדת נתח שוק באיטיות היא עדיין קיימת על מספר לא מבוטל של מכשירים. כאשר אחריה מזדנת גרסה 4.0 אשר מותקנת על 16.9 אחוז מכלל המכשירים. הגרסאות הכי פחות נפוצות הן גרסה 2.2 'פרויו' ו-3.2 'האניקומב' אשר מותקנת על 1.3 ו-0.1 אחוז מכלל המכשירים, בהתאמה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.