הגודל הממוצע של מסכי הטלפונים החכמים המבוססים על אנדרואיד ממשיך לגדול. אם בשנה שעברה הנחנו ש-4.7-אינץ' הוא גודל שמותח את הגבולות, הרי שכעת עם הצלחת ה-'פאבלטים' או ה-'טאב-פונים' היצרניות מנסות להשיק מכשירי ביניים שמציעים מסך גדול שהוא, מצד שני אם אפשר לומר כך,  אמור להיות לא גדול מדי.

הנסיון של אלקטל (Alcatel) להיכנס לשוק המכשירים הזה מתחיל עם המכשיר בעל השם הגרנדיוזי 'וואן טאצ' איידול איקס' (One Touch Idol X) אשר די מזכיר את ה-'באטרפליי' או 'דרויד דנ"א' של HTC. הוא מציע מסך בגודל 5-אינצ' ברזולוציית Full HD והוא מבוסס על אנדרואיד בגרסה 4.2,  יחד עם ממשק ייעודי של החברה.

מפרט המכשיר כולל מעבד מרובע-ליבה במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ, זיכרון פנימי בנפח 16 ג'יגה-בייט, סוללה בנפח 2,000mAh ומצלמה אחורית ברזולוציה של 13 מגה-פיקסלים. את כל הרכיבים הצליחו בחברה הצרפתית לדחוס למעטפת בעובי של 7.1 מ"מ, מה שהופך את האיידול איקס לדק מהבטרפליי ב-2 מ"מ. על-מנת לאפשר למשתמשים להקנות למכשיר קצת אישיות, בחרו בחברה להשיק את המכשיר עם גב במגוון צבעים כמו תכלת, צהוב ואדום.

למרות שלאלקטל יש נציגות בישראל, כרגע לא ברור אם הוא יגיע ארצה וגם מה יהיה מחירו.

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.