יש איזושהי הרגשה שמשהו זז קדימה כשמוצגים במספרים שמופיעים לפי הסדר. כשעוברים ממספר שתיים למספר שלוש יש הרגשה של תנועה, חידוש, של משהו טוב יותר. לא מדובר במשהו מאולץ אלא במשהו טבעי לחלוטין. 3 זה יותר מ-2, ולכן זה יותר טוב. iPhone 5 זה בטח יותר מתקדם מ-iPhone 4, וכנראה שעל פניו ה-Galaxy S4 של סמסונג (Samsung) טוב יותר מזה שקדם לו בתור וקיבל את המספר 3. אפילו AMD, שהשיקה לאחרונה את המעבדים החדשים שלה בסדרת ה-A קוראת להם מעבדי 2013 כדי להראות שהם טובים יותר ממעבדי 2012.

אבל ב-Xtreamer קוראים על השיטה הזו תיגר. לפני כחודשיים פרסמנו כאן, ב-TGspot סקירה של ה-Aiki 5, טלפון יחסית זול עם מסך גדול בגודל 5 אינץ'. לאחרונה הגיעה אלינו עוד קופסת Aiki שנראתה מאוד מאוד דומה ומוכרת, אבל הפעם היה מדובר באחד חדש במשפחה, ובאופו מפתיע, הפעם מבחינת מספור הצעד הוא אחורה, אל מכשיר שנקרא Aiki 4, מכשיר שמאוד 'ומה לקודמו במובנים רבים אבל בכל זאת, למרות מספרו הנמוך יותר, עולה על ה-Aiki 5 בכמה היבטים, אם לא ברובם.

כפי שניתן להבין מהפסקה הקודמת, ההבדל העיקרי של ה-Aiki 4 לעומת ה-Aiki 5 הוא גודל המסך. בעוד כל החברות מתקדמות כיום ממסכים גדולים לגדולים יותר, ה-4 מצויד במסך 4 אינץ' לעומת קודמו  שמצויד ב-5 אינץ', אבל כמו שהבנו מהר מאוד, כנראה שזה עושה לו רק טוב, אפילו מבחינת מראה חיצוני. באופן מוזר למדי, יש לציין, חלק גדול מהשגיאות שהיו קיימות ב-Aiki 5, מבחינת עיצוב בעיקר, תוקנו. למה מוזר? כי כשטלפון מגיע לשוק כמה חודשים ספורים אחרי קודמו, זה אומר שרוב העובדה בוצעה עליו במקביל. לכן השאלה שצריך לשאול היא: אז למה תיקונים אלו לא בוצעו מראש גם עבור הטלפון הקודם?

מוצלח יותר מבחינה חיצונית, ולא רק פנימיתמראה חיצוני: קודם כל ולפני הכל שני הטלפונים בכלל לא נראים אותו דבר, ולא רק בגלל שהפעם קיבלנו טלפון לבן לעומת הטלפון השחור בפעם הקודמת. הגימור של ה-Aiki 4 עולה על זה של ה-Aiki 5 לאין שיעור, ולמראה יש חשיבות לא מעטה בשוק כל כך צפוף. אחד הדברים הבולטים הוא הגב החלק של המכשיר. למרות שהוא חלק, הוא נוח להחזקה ביד, ולא הרגשנו לרגע שאנחנו מאבדים את האחיזה במכשיר. עוד היבט ויזואלי מוצלח הוא הפס המתכתי שמקיף את הטלפון מסביב. מעבר לכך שהוא מוסיף מעין אלמנו של חיזוק, זה נראה טוב לעין וממצב את ה-Aiki 4 כאיכותי יותר מה-5.

עוד שינויים בולטים, ויש לציין שוב כי אפילו מבורכים, הוא הזזת כפתור ההדלקה לצד שמאל במקום למעלה. פתרון פשוט ונכון שעוזר מאוד לתפעול של המכשיר, במיוחד אם יש צורך בכיבוי והדלקה מהירים. כפתורי השליטה בעוצמת הקול נשארו בצד ימין, ואיכותם לא מדהימה בדיוק כמו בטלפון הקודם. עוד שינוי מוצלח הוא העברת חריץ הטעינה מהחלק העליון של המכשיר אל חלקו התחתון, כך שניתן בדרך כלל לעבוד עם הטלפון יחסית בקלות, כולל כמובן ביצוע שיחות, גם כשהוא נמצא בטעינה.

השינוי האחרון שמאובחן די מהר, הוא גם איבוד כפתור מגע בחלק התחתון של המסך. לעומת חמשת כפתורי המגע ב-Aiki 5, ב-Aiki 4 יש רק ארבעה כפתורי מגע. כפתור ביצוע השיחות הועלם. ואולי בעצם זו הסיבה שקראו לו Aiki 4? סוג של הומור.

גם מיקום היציאות והכפתורים מוצלח יותר ב-Aiki 4 לעומת קודמובפנים: אבל גודל המסך, או יותר נכון הקטנת המסך, ושינויי העיצוב אינם השינויים היחידים שמחכים לרוכשים הפוטנציאליים. רצינו לכתוב כמובן, אבל בעולם הטלפוניה החכמה של ימינו, שום דבר אינו מובן מאליו. גם בתוך המכשיר יש שינוי אחד משמעותי, למרות שאם קוראים את המפרט של המכשיר בחלק האחורי של הקופסה קצת קשה לזהות אותו.

ובכן השינוי הוא החלפת המעבד למעבד כפול ליבה במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ. במקום ה-MT6575 חד הליבה במהירות 1 ג'יגה-הרץ שנמצא בליבו של ה-Aiki 5, במכשיר הנוכחי מוצאים את ה-MT6577 שהוא מעבד כפול ליבה שבמקור היה במהירות של 1 ג'יגה-הרץ, אך ב-Xtreamer הצליחו להמהיר אותו למהירות של 1.2 גי'גה-הרץ.

למעשה השינוי הזה לא דרש עבודה רבה מבחינת תכנון המוצר: יש תאימות פינים מלאה בין שני ה-SoC הללו. אם בודקים את כל הנתונים מסביב, אפילו רואים שבדיוק כמו במקרה של ה-Aiki 5, גם בטלפון החדש יותר והחזק יותר לא מנצלים את המערכת המשולבת עד סופה. כך, לדוגמה, המעבד החזק יותר יכול לספק גרפיקה ברזולוציה של 1,280×720 – לעומת ה-960×540 של המעבד החלש יותר – אבל עם זאת, ובשני המקרים, הסתפקה החברה ברזולוציה של 800×480 פיקסלים בלבד, בלי להתאמץ יותר מדי לספק מסך איכותי שהיה, כמובן, מוביל גם לעליית המחיר הסופי של המכשיר לעומת המחיר בו הוא מוצע כעת.

המגמה הזו גם שועתקה לגבי המצלמה. הפלטפורמה יכולה לתמוך במצלמה באיכות של 8 מגה-פיקסלים, אבל בפועל מקבלים רזולוציה מרבית של 5 מגה-פיקסלים. לפחות ב-Aiki 4 החליטו ב-Xtreamer לוותר על האינטרפולציה ל-12 מגה-פיקסלים שהייתה באמת מיותרת.

מה עוד זהה? השבב הגרפי PowerVR SGX 531, תמיכה בשני סימים, 512 מגה-בייט זיכרון עבודה ו-4 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון כשניתן להרחיב את זיכרון האחסון באמצעות כרטיס microSD שמוכנס מתחת למכסה האחורי. גם מערכת ההפעלה האנדרואידית זהה: גרסה 4.0.3 שמעליה כמובן ה-Apex שהוא עדיין משלח שאנחנו מתקשים להתלהב ממנו.

הסוללה, כמובן, בגלל גודלו של המכשיר קטנה יותר. מדובר בסוללה של 1,600mAh (לעומת 2,200mAh) שנותנת לכל היותר 228 שעות המתנה ו-200 דקות דיבור, הרבה פחות לעומת ה-5 שהציע בזכות הסוללה הגדולה יותר 360 שעות המתנה ו-480 דקות דיבור.

ומה עם הביצועים: כמו כל טלפון גם ה-Aiki 4 עלה כמובן על המוקד הידוע שלנו, אבל הפעם כמובן הייתה נקודת מבט נוספת והיא בדיקה ישירה מול האח הגדול יותר. ובכן, הופתענו מאוד לגלות שהתוצאות לא היו חד משמעיות, ובטח לא בהפרש גדול כמו שציפינו. קחו לדוגמה את קבוצת המבחנים של Quadrand Standard Edition. הציון הסופי היה אמנם גבוה יותר, 2,785 נקודות לטובת ה-Aiki 4 לעומת 2,485 נקודות של ה-Aiki 5, אבל זה קרה בעיקר בזכות ציון המעבד הגבוה (4,529 נקודות מול 2,361 נקודות) וגרפיקת התלת-ממד (2,298 מול 1,705 נקודות). במבחנים של הזיכרון והקלט/פלט הציונים של האח הגדול היו טובים יותר, גם אם בהפרש נמוך יחסית.

אותה תופעה קיבלנו גם במבחן Vellamo 2.0.2. ה-4 ניצח במבחן ה-HTML 5 ביתרון זעיר של 1,100 מול 1,040 נקודות, אבל היה חלש יותר במבחן ה-Metal עם 349 מול 367 נקודות.

בשאר המבחנים התוצאה הייתה מובהקת יותר, אבל שוב, לא ממש בהפרשים שחשבנו וחזינו מראש. ב-AnTuTu 2.1 ה-Aiki 4 הגיע ל-6,581 נקודות מול ה-4,616 של ה-Aiki 5 וב-SmartBench 2012 ל-2,004 נקודות במבחן הפרודוקטיביות ו-1,730 נקודות במבחן המשחקיות מול 1,170 ו-1,730 נקודות בהתאמה של המכשיר הגדול יותר.

Xtreamer-Aiki-5-VS-Aiki-4

שימושיות: אין ספק שמבחינת עבודה שוטפת ההרגשה בסופו של דבר טובה יותר. המכשיר מגיב יותר מהר, הגלישה באינטרנט עובדת חלק, וגם כמה מבעיות הלחיצה של ה-Aiki 5 נראה כי חלפו להן. עם זאת, זה אותו ממשק ואותה תוכנה, וכמו שאתם זוכרים או יכולים להיזכר בכל רגע, לא ממש התלהבנו מהסך הכל.

עם זאת, הרגשנו שקליטת האינטרנט טובה יותר. בדיקה נוספת העלתה עוד שינוי קטן לטובת המכשיר החדש יותר, שנובע כמובן מה-SoC המשופרת: יש תמיכה ב-802.11n. עוד שיפור מבורך.

אז המסקנה היא: שאם צריך לבחור בין השניים היינו הולכים על ה-Aiki 4. הוא נוח יותר להחזקה, הוא מעוצב טוב יותר, הוא עובד יותר טוב מכל בחינה והוא מרגיש הרבה יותר קרוב, עם כל המגבלות של ה-Apex לטלפון מודרני מספק.

אז נכון ששטח המסך קטן יותר, אבל במקרה של ה-Aiki 5 הלא מאוזן והכבד מאוד, זה לא ממש חסרון. אמנם גם מאבדים זמן עבודה, אבל שוב, המחיר מצד שני הוא טלפון הרבה פחות נוח לשימוש.

אז מכיוון שהביצועים טובים יותר, נוחות העבודה משופרת ורוב שאר הפרטים הם זהים לחלוטין – כן גם המצלמה וביצועיה – אלא אם אתם ממש ממש זקוקים לשטח המסך הנוסף של ה-Aiki 5, דווקא ה-Aiki 4 הוא מוצלח יותר.

כמו שאמרנו במקרה של ה-Aiki 5, לא אהבנו את ההחלפה של ממשק ברירת המחדל של אנדרואיד עם ה-Apex. היה פשוט וטוב יותר לספק טלפון פתוח עם ממשק ברירת המחדל של מערכת ההפעלה ולתת לאנשים להתנסות לבד עם ערכות נושא ומשגרים. מצד שני, במחיר כזה לא תמצאו לו הרבה מתחרים, אם בכלל, כך שאם אתם רוצים לטלפן באנדרואידית, יכול להיות שזאת נקודת פתיחה לא רעה אם לא היה לכם עד עכשיו אחד כזה.

תצורה נבדקת:

מעבד: MT6577 כפול ליבות במהירות 1.2 גה"ץ
זיכרון פנימי:  512 מגה-בייט
זיכרון אחסון: 4 ג'יגה-בייט
תוספת זיכרון: עד 32 ג'יגה-בייט באמצעות כרטיס microSD
שבב גרפי: PowerVR SGX 531
מסך: 4 אינץ'
רזולוציה: 800×480 פיקסלים
רשתות: דור 2, דור 3
קישוריות:  WiFi 802.11 b/g/n, בלוטות', תמיכה בנקודה חמה
מצלמות: קדמית VGA, אחורית 5 מגה פיקסלים עם מבזק לד
חיבורים: microUSB 2.0, אוזניות
מערכת הפעלה: (Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich, ממשק/משגר Apex
סוללה: 1,600mAH עד 228 שעות המתנה ועד 200 דקות שיחה (נתוני יצרן)
מידות: 120x65x10.8 מ"מ
משקל: 138 גרם
מחיר: 1,099 ש"ח
ספק לבדיקה: רשת חנויות באג

 • דוד

  יש לי כזה במצב חדש לא היה ממש בשימוש קניתי בחנות בקניון השרון בנתניה ב 1400 שקל לפני כחמש חודש המכשיר בצבע לבן מוכר עקב לגאלקסי 5s, מוכר אותו 800 שקל מחיר סופי לא להתקשר סתם…
  0504479994

 • אופק המלך

  שווה לקנות ?

 • יניר

  המכשיר מאוד טוב רק הבעיה העיקרית זה העידכות תוכנה שאתה מעדכן את התוכנה יש מלא בעיות פתאום כל המכשיר ירוק סגול ומלא קווים אדומים אם נותנים את הפלאפון לבאג לתיקונים הם יחזירו לך אותו עם אותה בעיה צריך לפנות למעבדה מקצועים (כמו שאני עשיתי) וזה תוקן חוץ מהעדכונים הכול עוסד חלק אף פעם המכשיר לא נתקע וגם יש לו המון אפליקציות מאוד מרוצה ממנו

 • MATAN

  מכשיר נדיר באיכותו אך יש לי אותו רק שבוע לכן או אוכל לשפוט
  רק אוכל לומר שהוא בכמה רמות מעל למכשירים גלאקסי וונדר ומיני 2 שהייתי בעלים שלהם
  יש למכשיר שתי ליבות
  ושני סים שזה דבר שימושי רצח!
  המצלמה האחורית טובה בעיקר בשעות הבוקר מכיוון שקשה לצלם בערב
  מריץ משחקים כטמפל ראן וסבווי סרפרס בלי בעיה ותקיעות
  לסיכום-גם אם לא תקנו אותו ,תעברו לסיניים\קוריאנים\יפנים,המכשירים שלהם כבר נמצאים באותה דרגה של מכשירי הגלקסי והאייפון

 • לדעתי tgspot צודקים

  לדעתי כל הטוקסקיסטים כאן כותבים סתם כי הם עצבניים
  המכשיר הוא לא סיני או יפני
  יש לו שני סימים
  והשמיעה נהדרת
  המצלמה (לצערי) טובה בעיקר באור יום ובלילה קשה לראות
  אני מוכרח להסכים איתכם בעניין אחד-השירות של באג ,וזה אולי החיסרון האחרון של המכשיר!
  מי שמסתכל בתגובות ובסקירה עצמה מתוך רצון אמיתי לרכוש את המכשיר הנ"ל צריך להעז ,מדובר לדעתי במכשיר שאם סמסונג הייתה מייצרת ולא אקסטרימר הוא היה שוהה 1600 שקל
  נ.ב-הכותב הוא בעליו של מכשיר האיקי 4 כחודשיים

  • יש לי גלאקסי 3 ואייפון 4

   צודק ,יש לחבר שלי את מכשיר האיקי 4 ולהוריו את הban-g והם לא מתלוננים וטוענים שהוא עובד טוב
   כולם פה שקרנים אין לאף אחד מהם את המכשיר הנ"ל

  • אפרים

   כמה תיקונים… המכשיר AIKI4 כן סיני. אקסטרימר קנה מGFIVE את הטלפון. אתה יכול לראות בבלוטוס. השם המלא של המכשיר GFIVE A86. מי שמחפש סוללה חלופית יכול למצוא ב50ש"ח באיביי רק צריך לחפש GFIVE A86.
   יש לי את המכשיר כ10 חודשים. פעם אחד התקלקל לי (בגלל עדכון רום לא נכון) והחליפו לי בבאג. למרות זה אני מאוד מרוצה מהמכשיר! נוח לשימוש, בגודל כמו אייפון. הסוללה מחזיקה יום שלם עם שימוש די כבד. מי שלא יודע איך להשתמש במכשירים כאלה הוא לא יהיה מרוצה ממכשיר יוקרתי גם!!!!

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שלום לכולם

  רכשתי AIKI4 ב 20.4 ועד היום היה כבר פעמיים בתיקון , פעם ארשונה 10 ימים ועכשו עדיין התיקון מה 5.8.13.
  בפעם הראשונה עידכנו תוכנה וניקו מגעים ? (להזכירכם מכשיר חדש) ועכשו אני עדיין מחכה.(בבאג יש 14 ימי עסקים שהם 3 שבועות !)
  לגבי המכשיר:
  מתחמם מאוד, הסוללה נגמרת תוך פחות מחצי יום, אם הסוללה טעונה חלקית המכשיר נסגר ולא ניתן להפעיל אותו.
  לסיכום, עדיף לשלם עוד קצת כסף לקנות פירמה יותר מוכרת ולא מוצר סיני "יקר"

  לקוח מאכזב
  איציק

  • דביר

   מילה במילה מה שקרה לי.
   ממש אכזבה מצד באג, אותו דבר ניקוי מגעים ו"עידכון תוכנה" למרות שעדכנתי לתוכנה האחרונה בדיוק לפני שנתתי לתיקון.
   שלחתי לתיקון כי הוא מפסיק להטעין לפעמים ב 66 אחוז והבטרייה פשוט נגמרת בשנייה.
   יש בו יתרונות בשביל המחיר ששלמתי עליו אבל לעומת המכשירים שיצאו עכשיו בזמן האחרון שהם גם DUAL SIM – לא ממליץ לקנות. רק בגלל שהספק היחיד הוא BUG אי אפשר לקנות עוד בטרייה בEBAY
   14 ימי עסקים שזה 3 שבועות לכל תיקון קטן. התחמקויות וצריך להלחם איתם על טלפון חלופי לתקופה הזאת מיותר לציין שהוא לא סמארטפון.
   כמו כן – רמקול חלש מאוד, GPS שלא תמיד עובד.

 • אעגכע

  מכשיר איקי 4 טוב מאוד יש לו הרבה אפליקציות אתה יכול לשלוט על הקול מסך טוב מאוד מצלמה בסדר

 • יובל

  מי יכול לענות לי בבקשה מה עדיף לי יותר AIKI 4 או AIKI 5 אני רוצה אחד מהם בנתיים אני חושב שהAIKI 4 יותר טוב מחמש. עם אפשר לענות בזריזות כי זה דחוף…

 • יובל

  מה כדאי לי לקנות יותר AIKI 4 או AIKI 5 אחד מהם לא להגיד לי אף אחד…

 • אורי

  רכשתי את המכשיר בין היתר בכדי שתהיה לי אפשרות להשתמש באפליקציית WAZE, אך למרבה האכזבה ה-GPS לא מתפקד, בתחילה לקח לו כ-20 דקות עד שהוא הסתנכרן ולאחרונה הוא לא מצליח בכלל להסתנכרן. אמרו לי בסניף של באג שצריך לעדכן את התכונה וכך הם עשו ועדיין נשארתי ללא GPS. כרגע התשובה שבעוד זמן קצר יצא עדכון נוסף של התכנה שיפתור את הבעיה, אני מחכה.
  מלבד זה המכשיר עובד בצורה טובה.

 • ליהי

  שלום,
  יש לי את המכשיר- Aiki 4
  במשך כ- חצי שנה בערך.
  המכשיר עובד בצורה טובה, לא צריך יותר מזה.
  אין תקלות.
  גודל המכשיר צריך להיות כך.
  השמיעה מעולה, הכל נשמע נקי וצנון.
  מצלמה סבירה-טובה.
  לסיכום: מכשיר מעולה, לא צריך יותר מזה.

 • בובי

  מכשיר מאד מאכזב
  מצלמה ממש גרועה
  רכיב ג׳ פי אס לא טוב
  שירות גרוע של באג
  בנוסף יש אי דיוק בכתבה:שקע הטעינה נמצא בחלק העליון של המכשיר ולא בחלקו התחתון ככתוב
  מסך באיכות מאד נמוכה
  לצפות בווידאו ממש לא נוח
  לסיכום: ממש לא!
  ועולים סימני שאלה מאד גדולים לגבי מהימנותם של כותבי הביקורת
  כאילו מדובר במכשיר שונה מה איקי 4 שיש לי

 • יגאל

  שלום,
  אני מתעניין במכשיר בגלל האפשרות לעבוד עם שני סימים.
  יש לי סים של פלאפון וסים של הוט מובייל ובמקום להסתובב עם שני מכשירים רוצה להסתובב עם אחד. האם המכשיר הזה תומך בשני הסימים הללו (דור 3.5) ואם לא איזה מכשיר הייתם ממליצים שכן יתמוך ?

 • ר.ז

  המכיר הינו מכשיר שהוא איכותי.
  אני מחזיר במכשיר זמן רב מאוד, ובנתיים לא נתקלתי בתקלה אחת.
  חוץ מהאשר הספיקר והרמקולים, כלום.

 • התמני

  שכחתם לציין שיש לו ספיקר על הפנים פשוט זוועה… כששומעים אותו מרגישים כאילו זה טלפון סיני אבל מהסוג הנחות ביותר…

 • מיכאל

  קניתי טלפון סיני עם מפרט הרבה הרבה יותר טוב ואפילו שילמתי מכס ויצא לי 1200 שקל. אין שום טעם לקנות בארץ

 • אוריה

  אני אישית מאוד מאוכזב מהמכשיר.
  יש לי את ה5 כבר תיקנתי פעם אחת את החור אוזניות וצריך שוב.
  ועכשיו יש לי בעיה במגעים של הטעינה וכמובן באג לוקחים איזה שבועיים עד שמתכנים ולא נותנים חלופי!.

 • דביר

  כל כך הרבה שטח מת!
  כל פעם שאני מסתכל בתמונה שלו אני מתעצבן.
  מכשיר שאם היה מנוצל טוב היה יכול להכיל מסך גם של 5אינצ'

 • יוסי

  מוכרים זבל סיני בתור מותג ועושים קופה.

  החברה הזאת לא מייצרת פלאפונים AIKI או XTREAMER זאת חברה גנרים (מותץג מדבקה) פשוט משהו שהוא לא קיים. התרגיל שעושים פו זה לקנות סלולרים סיניים (אגב שנמכרים ברחבי הרשת ב120 דולר) ולהדביק להם תשם.

 • U

  עוד מעט יגיע ה-4 ליבות של AIKI

 • itzhak

  פח זבל… כבר הוציאו פלאפון למה לא להיות עם כולם ולרדת 2 דורות אחורה??

 • מכשיר בסיסי ומיושן

  הוא מתאים לשוק הנמוך : המסך מיושן , המצלמה בסיסית ,
  המעבד בינוני וזיכרון RAM נמוך .
  יש מכשירים טובים יותר לשוק הנמוך .

 • גולדן

  מכשיר מיותר אפילו בשוק הישראלי, אפשר לקנות את galaxy s advanced באותו מחיר או עם תוספת קטנה את ה-galasxy s3 mini, שטובים בהרבה מהמכשיר הזה…

  • אייפון 5 זה אש!

   אומרים על מיני 3 שהוא צעצוע ושאדוונס נתקע
   אבל שמע אתה מבין את הקטע אתה מציע סמסונג כי אתה מכיר את המכשיר
   התנסיתי לצערי עם גלקסי מיני ואחר כך וונדר עד שהבנתי שאין לי מה לחפש בגלקסי ועברתי לאייפון 5

 • אלירן

  מכשיר בינוני לדעתי

 • א.א.

  במחיר הנ"ל יש חלופות טובות יותר בסין (ע"י אתרים השולחים לארץ). יש מכשירים בעלי מפרט דומה/ עדיף בכ150$ כולל משלוח, זה אפילו פטור ממיסים. החיסרון הוא שבתקלות אין למי לפנות כרגע ויש להמתין זמן רב יחסית עד קבלת המכשיר.

  • $אברהם דולר$

   אתה יודע שבחול גם הוא עולה 150 יורו נכון?