עובדה: כשמזכירים טלפון או טאבלט חדשים חושבים קודם כל על מזרח אסיה, ארצות הברית ואז אירופה. אבל מעכשיו גם אפריקה על המפה: חברת VMK מקונגו מציעה טלפון וטאבלט שהיא מייצרת, והם רוצים מיועדים לשטוף את אפריקה. הטכנולוגיה היא אמנם לא ממש בסוף הדרך, בלשון המעטה, אבל מדובר בניסיון ראשון ומעניין.

כאמור, מדובר בשני מוצרים חדשים. טאבלט בשם Way-C שפירוש שמו הוא "אור הכוכבים" וטלפון חכם בשם Elikia שפירוש שמו הוא "תקווה". הטאבלט מציע מסך בגודל 7.7 אינץ' ברזולוציה של 800×480 ועם מגע קיבולי. הוא שוקל 380 גרם, והוא מבוסס על גרסת ה-2.3.3 Gingerbread המיושנת משהו של אנדרואיד (Android), מעבד 1.2 גה"ץ חד ליבה, 512 מגה-בייט זיכרון RAM ועוד 4 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון. ניתן להרחיב את זיכרון האחסון בעוד עד 32 ג'יגה בייט באמצעות כרטיס microSDHD.

המכשיר מגיע עם חיבור WiFi מסוג 820.11b/g בלבד, עם חיבור microUSB 2.0 ועם סוללה של 4200mAh שאמורה לספק עד 6 שעת גלישה/צפייה בסרטים. המחיר 300 דולרים.

elikia

הטלפון, ששוקל 150 גרם, מציע מסך 4.3 אינץ' ומגיע גהם הוא עם Gingerbread אבל בגרסה 2.3.6. המעבד איטי, 650 מגה-הרץ בלבד, וגם הזיכרון לא מדהים: 512 מגה-בייט RAM ורק 126 מגה-בייט אחסון, כששוב ניתן להרחבה בעוד עד 32 ג'יגה בייט באמצעות כרטיס microSDHD.

המסך מציע תצוגה עם מגע ניגודי ברזולוציה נמוכה מאוד של 320×480 פיקסלים, וזה אולי אמור לעזור לטלפון להשיג 9 שעות עבודה מסוללה של 1,300mAh. הוא תומך בדור שני ודור שלישי, בלוטות', GPS ובמקרה שלו, התמיכה ב-WiFi כוללת תמיכה בתקן n. המחיר 170 דולרים ללא חוזה.

האספריציות של החברה, כאמור, גבוהות. ההודעה הרשמית שלה בראיונות שכבר נערכו כוללת את ההצהרה הבאה: "אפל היא ענקית בארצות הברית, סמסונג היא ענקית באסיה, אנחנו רוצים ש-VMK תהיה ענקית באפריקה". החברה היא חברת הזנק ששייכת ליזמית Verone Mankou.

מה אתם אומרים, היא תצליח?

פורסם לראשונה באתר THspot

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.