לראשונה בישראל, קיימה אדובי ישראל שני אירועי Adobe Flash לקהל מפתחי המשחקים. האירוע הכפול היווה מפגש מקצועי מקיף ראשון מסוגו לכל המעורבים בתחום פיתוח הגיימינג באמצעות טכנולוגיות Adobe Flash, החל ממעצבים ועד למפתחים ואשפי כתיבת קוד.

כנס הגיימינג של אדובי התפרס על פני יומיים וזכה להתעניינות של עשרות רבות של משתתפים. בין היתר נכחו בו בן פורטה – מנהל קשרי המפתחים (Director of Developer Relations) באדובי, רנאון אריקסון – Gaming Evangelist באדובי, מייקל צ'איזה  – Gaming Evangelist באדובי ואלמוג קורן – מייסד ומנכ"ל Scoreoid.

בן פורטה הציג למשתתפים את אסטרטגיית הפלאש של אדובי והכריז כי זהו האירוע הראשון המתקיים בעולם לאחר הכרזתה יום קודם של  Adobe Game Developer Tools, חבילת מוצרים חינמית שמהווה ארגז כלים לבניית משחקים והכוללת את Adobe Scout, Adobe Gaming SDK ו- Flash C++ Compiler.

חלקו השני של הכנס, GAME JAM, שהתקיים למחרת, היה תחרות נושאת פרסים בסכום כולל של 10,000 דולר לפיתוח משחק מתחילתו ועד סופו, באמצעות כלי אדובי בלבד, בנושא החלל. ה- GAME JAM הוקדש לכתיבת אלפי שורות קוד, יצירת המרכיבים הגרפיים ושילובם למשחק פעיל לכל הפלטפורמות, בליווי ובסיוע מומחים בתחום. 3 קבוצות מפתחים זכו בשלוש קטגוריות פיתוח: כללי, עיצוב וטכנולוגיה. כל אחת מהקבוצות זכתה ב-Adobe Creative Cloud למשך שנה.

לדברי אבי זריהן, מנהל אדובי ישראל,"זהו אירוע ה-Flash הראשון שאנחנו באדובי מקיימים כאן בישראל, וההשתתפות הערה בכנס רק הוכיחה כי העניין בפלאש לא נזנח. ההיפך. בשנים האחרונות מתרחש בשוק המשחקים מעבר לשירותי משחקים מקוונים, תחום בו ישראל היא מהמובילות בעולם. בתעשיית הגיימינג, הפלאש הוא אמצעי נפוץ מאוד לפיתוח משחקים וישראל הולכת והופכת למעצמה בתחום זה. עולם הפלאש עבר בשנה האחרונה שינוי שהפך אותו רלוונטי יותר מתמיד, והאירוע שהתקיים כאן רק חידד את חוזקות הפלאש והוכיח את הרלוונטיות שלו לכל מי שהקדימו להספיד אותו".

לפרטים נוספים:  Adobe Game Developer Tools