חברת "אדובי" (Adobe), אשר ידועה בעולם כחברה המפתחת תוכנות מקצועיות לגרפיקה היא חברת תוכנה בלבד. למרות זאת, ואולי כחלק מן האופנה החדשה של ענקיות התוכנה העולמיות, הציגה החברה שני אביזרי חומרה גרפיים המתאימים לשימוש באייפד של אפל.

הכירו את מייטי (Mighty) – עט סטיילוס מבוסס "ענן", ואת נפוליאון (Napoleon) – סרגל היודע לייצר מגוון צורות. לדברי "אדובי", היא רק עורכת ניסויים באביזרים הללו ומדובר באבי טיפוס, אך בהתחשב בעובדה שהם הוצגו כבר בכמה תצורות – נראה כי לחברה תכנונים רציניים לגבי עתידם.

מייטי, העט החכם של "אדובי", עשוי בעיקר מאלומיניום. הוא מצוייד בכפתור אחד בחזיתו, אנטנת בלוטות' בקירבו, סוללה וזיכרון מזערי הנושא מספר נתוני זיהוי. בקצהו, במקום ראש הדיו המוכר בעטים רגילים, ניצב ראש גומי הרגיש ללחץ.

"באמצעות שימוש בשירות הענן של החברה, יכול העט להעתיק כל ציור שייצר ולשחררו גם במכשירי אייפדים אחרים"
נכון להיום, יודע מייטי לעבוד רק עם אפליקציית הציור "Ideas" של אדובי. באמצעות שימוש בשירות הענן של החברה, יכול העט להעתיק כל ציור שייצר ולשחררו גם במכשירי אייפד אחרים. בעזרת שימוש במחוות שונות ובכפתור היחיד, יכול המשתמש לבחור מברשות, לשנות צבעים, לשייט בין תפריטים ולבצע פעולות נוספות.

נפוליאון, הסרגל של "אדובי", משמש כאביזר בלבד העשוי אלומיניום ופלסטיק ובתוכו לא מסתתרת אלקטרוניקה מתוחכמת. בעת הנחתו על מסך האייפד מיד מצטיירים מקודקודי הסרגל קווי עזר על גבי המסך בצורות שונות על פי בחירת המשתמש.

פיתוח שני הכלים הללו בוצע בשיתוף פעולה של אדובי עם חברת Ammunition וחברת MindTribe. במהלך השנה האחרונה עומלת אדובי יחד עם החברות על הגשמת הרעיון. למרות שהחברה מדגישה כי מדובר רק בניסויי חומרה, סביר להניח כי בעתיד הלא רחוק האומנות המסורתית תתחלף באומנות מסוג אחר – מרתקת לא פחות.

אתר הטכנולוגיה  The Verge ערך סקירת וידאו קצרה לשני האביזרים:

[youtube link="http://youtu.be/Yj21LiRNCv0" width="590" height="315"]

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.