נעליים מודפסות בתלת מימד

חברת האופנה אדידס (Adidas) הודיעה במהלך סוף השבוע כי החל מהסתיו הקרוב היא תציע למכירה ליין חדש של נעלי ספורט בשם Futurecraft 4D, שהייחוד שלהן – כולן יוצרו באמצעות מדפסות תלת-מימד, בטכנולוגיה ששוכללה במשך 20 השנים האחרונות.

סוליית הנעל למעשה עוצבה באמצעות טכנולוגיית digital light, אשר הייתה בשימוש בשנות ה-80 כאשר מקרני אור אחוריים היו פופולריים, אז גם נעשו ניסיונות לייצר באמצעותה תכשיטים, שתלי רפואה ורכיבים לתעשיית הרכב והאווירודינמיקה. כעת נעשה שימוש בטכנולוגיה הזו בהדפסות תלת-מימד, כאשר האור מוקרנת אל תוך פולימר מיוחד ומסייע לעצב ולמצק אותו לתוך שכבות.

בנוסף לכך חברה אדידס לסטארטאפ בשם Carbon, אשר משכללת את טכנולוגיית האור הדיגיטלי והופכת אותה להרבה יותר יעילה מטכנולוגיית הדפסה רגילה בתלת-מימד, כך שניתן לייצר מוצרים באופן המוני ובכמויות גדולות. לטענת החברה, הסוליה המיוצרת טובה לא פחות מסוליות רגילות ועמידה בתנאי שימוש זהים, כמו גם זמנים ועלויות ייצור. אדידס בונה על מכירות של 5,000 זוגות נעליים החל מהסתיו הקרוב, ועוד 10,000 במהלך השנה הבאה.

עדיין לא ברור מה יהיה מחירה של הנעל, אם כי סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי לפחות בשלב הראשוני, המחיר יהיה ברף הגבוה, כאשר אדידס תוזיל בהדרגה את עלויות הייצור ואז תוכל גם להוריד את המחיר.