טרם ההשקה של מכשיר ה-HTC One M8 הפתענו לגלות כי מסך ה'בלינק-פיד' (BlinkFeed) הפך זמין להורדה בחנות המקוונת של גוגל, מדובר במגמה חדשה בה החברה מעלה חלקים של ממשק המשתמש שלה לחנות של גוגל על-מנת לאפשר עדכונים תכופים יותר בלי צורך להמתין לעדכון גרסת מערכת ההפעה, כעת נראה כי המקלדת זוכה לטיפול דומה.

מקלדת ה-Sense 6.0 גם בעברית

בעמוד של HTC בחנות ה'גוגל פליי' (Google Play) ניתן למצוא כעת להורדה מעל ל-40 שפות נוספות למקלדת שמגיעה עם גרסה 6.0 של ממשק הסנס, בניהן ניתן למצוא צרפתית, ספרדית, רוסית ואפילו עברית (!). מדובר בבשורה משמחת בעיקר לאלו שרכשו את המכשיר מעבר לים ותאכזבו לגלות שהמקלדת שמגיעה עם המכשיר לא תומכת בעברית היישר מהקופסה.

לא מדובר בהחלטה מהפכנית, מכיוון שמפתחים של מקלדות נוהגים באותן האופן כבר שנים ומאפשרים להוריד את המקלדת האנגלית הבסיסית והרחבות ושפות נוספות זמינות להורדה, אם כי בדרך-כלל היצרניות משיקות בכל חלק בעולם גרסת תוכנה הכוללת חלק מהשפות המתאימות לאותו אזור בו הושק המכשיר. לא רק שפות למקלדת זמינות להורדה אלא גם שירות הטקסט לדיבור (Text to speech) של החברה זמין להורדה, אך לצערנו פה השפה העברית עדיין חסרה. כמובן נציין כי ההורדה זמינה רק לבעלי מכשירי HTC, אבל לא נתפלא אם מסתובב ברשת (כמו כאן לדוגמה).

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.