אייסר (Acer) אמורה להשיק לפי ההערכות האחרונות בדצמבר את Jade Primo, טלפון ה-Windows 10 מעוררת הציפיות שלה – עד כמה שטלפון שמבוסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט (Microsoft) יכול לעורר ציפיות.

החברה אמנם הכריזה על Jade Primo כבר בתערוכת IFA האחרונה, אבל רק עכשיו מתחילים סוף להתגלות פרטים כמעט מלאים על המכשיר שעלותו אמורה להיות כ-400 דולר.

מסך ה-AMOLED של ה-Jade Primo יהיה בגודל של 5.5 אינץ', וכמעט אפשר כבר לומר כמקובל כיום, ברזולוציה של 1920×1080 פיקסלים והוא כמובן יהיה מבוסס על מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, Windows 10 Mobile – מה שכנראה אומר שמיקרוסופט עצמה אמורה להכריז על הגרסה הסופית של המערכת עוד לפני כן, דבר שעד עתה אין אישור לגביו.

התצורה די מתאימה לשוק הגבוה, עם צעד אחת מתחת לצמרת הגבוהה באמת. המערכת על שבב היא מבית קוואלקום (Qualcomm) ומדובר ב-Snapdragon 808 עם שתי ליבות Cortex-A57 וארבע ליבות Cortex-A53. המכשיר יגיע עם 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה וניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

המצלמה האחורית היא אחת מנקודות החסד של המכשיר הזה, וכמו מכשיריה החדשים של מיקרוסופט, היא עם חיישן בגודל של 21 אינץ' ומלווה במבזק כפול. המצלמה הקדמית היא בגודל של 8 מגה-פיקסל.

ה-Continuum של Jade Primo

מה שמעניין במכשיר היא השימוש בתכונת ה-Comtinuum של Windows 10 אליה מתייחסת אייסר בכל פעם שהיא מדברת על Jade Primo. מדובר, כזכור, באפשרות לחבר לטלפון מקלדת, עכבר ומסך ולהמשיך לעבוד עמו באופן שולחני. למעשה, המכשיר אמור להגיע כשבחבילה שלו מקלדת ועכבר שיאפשרו זאת, וגם עם תחנת העגינה שאליה מחברים את כל החלקים – שהיא גם עמדת טעינה, איך לא. לא ברור עם זאת האם האביזרים החיצוניים יגיעו עם כל המכשירים או בחבילות מסוימות.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • somebody

  קודם כל תודה שהסבת את תשומת ליבי למידע הזה, שלא דווח בשום אתר טכנולוגיה ישראלי (שאני מכיר).
  כשאמרתי הייפ, התכוונתי, שוב, להייפ מבחינת סיקור תקשורתי באתרי טכנולוגיה ישראליים.

  • תוהה

   בשמחה, זו המטרה של הדיונים הללו.

   אה, אז למה לא אמרת? (באופן כללי, כיוון שאנחנו מייצגים שוק כ"כ מזערי, כשמדברים על מונחים מבלי לציין ספציפית "בשוק המקומי/בישראל" מקובל להניח שמדברים ברמה גלובלית).
   האמת שגם לגבי הארץ אני לא בטוח… 1+ פופולארית מאוד כאן ומסוקרת בהתאם. יש לא מעט ביקורות וכתבות על החברה, ראיון עם המנכ"ל מביקורו פה וכו'. יש תת פורום פעיל ל1, בעוד הפורומים של WP יבשים כמעט לחלוטין, לצערי. אני זוכר שקראתי שנרכשו בארץ כ100,000 יח' מה1+1.
   עם כל התקווה והציפיה, קשה לי להאמין ש2 המכשירים החדשים של מייקרוסופט יגיעו לחצי מכך.

   אל תשכח שגם די ברור שהליין הנוכחי הוא בעצם שאריות מתקופת נוקיה וראש חטיבת החומרה החדש במייקרוסופט (שאחראי לליין הsurface החדש) אמר מפורשות שלא הייתה לו יד בתכנון המכשירים, אנשים ציפו לsurface phone.

   • somebody

    גם אני ציפיתי ל-Surface phone ועדיין מצפה.

    וכן, הגיוני שלחטיבת החומרה של מיקרוסופט לא הייתה יד בזה. מיקרוסופט מובייל היא חברה נפרדת. אגב חטיבת החומרה של מיקרוסופט עצמה היא חטיבה נפלאה מאין כמוה וגם מוכשרת מאוד.

 • שמואל

  ה Continuum לא שווה כל זמן שהמעבד איננו intel.

 • somebody

  עד כמה שטלפון שמבוסס על מערכת ההפעלה של מיקרוסופט יכול לעורר ציפיות? בושה וחרפה. בתור בעל לומיה וקונה עתידי של Lumia 950 אני יכול להגיד לך שהמערכת מצוינת, וזו הבעת דעה שאין לה מקום בכלל בשום כתבה, בטח לא בכתבה עובדתית ולא כתבת דעה. אני דורש להוריד את השורה מהכתבה. פשוט צרם לי לקרוא את זה.

  • Mikelt

   מערכת ההפעלה וינדוס מובייל 10 ו-iOS הן הטובות שיש לשוק להציע היום, אני אף פעם לא מבין למה מתייחסים אליה בתמוהה כזאתי, זה מגעיל ולא מראה על מקצועיות, כנראה משתמש אנדרואיד ממוצע שכתב את אותה הכתבה.

   • תוהה

    "מקצועיות" היא לדווח על המציאות וזו המציאות כרגע.
    חוסר מקצועיות הוא להניח להעדפה האישית שלך להטות את האובייקטיביות. כמו למשל להניח שמשתמש אנדרואיד ממוצע (81%~ מבעלי הסמארטפונים בעולם,) לא מסוגל לייצר תוכן איכותי אך אתה כן.

    • somebody

     לא צריך להזכיר שורה כזאת בכלל, היא לא קשורה לכלום. תלושה ומזלזלת

     • TheBlueCatMan

      לא רציתי לענות לך כי ענו לך במקומי אבל אתה ממשיך לומר מה שאתה חושב שאתה רואה ולא מה שכתוב. אם באמת היית עוקב אחרי היית רואה שאני בין הבודדים שמקפיד לכתוב על מכשירי חלונות. השורה לא תלושה בכלל והיא בהחלט קשורה למצבה העגום של מערכת ההפעלה הזו, ועוד יותר מצבה העגום בישראל. זה שאתה מסרב לקבל זאת זו בעיה שלך לא שלי.
      אם עדיין לא הבנת: על כל 3 אנשים שרוכשים מכשיר חלונות 82 רוכשים מכשיר אנדרואיד. על כל חברה שמייצרת פה ושם מכשיר חלונות, כולל מיקרוסופט שמשחררת מקסימום 5 מכשירים בשנה, יש איזה עשר חברות בסין שמייצרות יותר מכשירי אנדרואיד.
      מכאך ועד למסקנה שלך כי אני חושב שחלונות היא לא מערכת הפעלה טובה המרחק רב, ואם באמת היית קורא את הידיעה, היית מבין את זה.
      אתה רוצה להמשיך לטחון את הנושא? תהנה.

      • somebody

       שוב, אין שום בעיה עם הנתונים, הם נכונים לגמרי. מפריע לי משהו אחר:
       1. זה שהיא לא נמכרת כי אנשים מעדיפים את המוכר, לא אומר שהיא לא טובה. ואני אומר לך, היא טובה.
       2. אין שום סיבה להציג את המידע הזה כי זו *לא* כתבת דעה אלא אקטואליה

       • תוהה

        הוא לא אמר שהיא לא טובה, רק שכרגע רוב העולם לא מצפה לה בקוצר רוח.
        וזה מידע, לא דעה.
        שוב, באותה מידה ניתן להתקומם נגד אמירה שTIZEN לא מעוררת ציפיה, זה לא משהו "נגד" המע'- זו המציאות כרגע.
        אהיה הראשון לשמוח אם המציאות הזו תשתנה.

        • somebody

         מה זה קשור לכתבה?

        • תוהה

         ובכן, זו כתבה על מכשיר חדש מבוסס פלטפורמה לא פופלארית. חצי משפט על רמת הציפיה למכשיר ולפלטפורמה הוא יותר מנצרך ואם זה היה מאמר שלי הייתי מוסיף עוד שניים שלושה משפטים כדי להציג את הצמונה בהקשר מלא יותר.

        • somebody

         אין לדבר כזה מקום, זה פוגע באוכלוסייה שלמה, גם אם זה נכון.

        • תוהה

         "פוגע באוכלוסיה שלמה"?
         איך זה פוגע באנשים לומר שמע' הפעלה לסמארטפונים לא מעוררת ציפיה כמו אחרות, ועוד בהקשר של יציאת מכשיר חדש?
         אנשים צריכים לקבל פרספקטיבה.

        • somebody

         הזלזול במשפט צורם מאוד

        • RuR

         איך זה בדיוק פוגע בך שהקהל הרחב לא מי יודע מה מצפה למכשירים מבוססי WP? אני לא מבין איך זה בדיוק פוגע בך.

        • somebody

         העובדה לא פוגעת. צרם לי הזלזול בשורה.

     • RuR

      אני חוזר, היא לא נועדה לזלזל באף אחד. אל תיקח קשה. זאת עובדה שמכשירים מבוססי WP לא מעוררים ציפיה גדולה במיוחד בקהל הרחב, ואם יש אנשים שצריכים להעלב מזה זה רק אנשי השיווק של מייקרוסופט, ורק הם.

   • TheBlueCatMan

    לא הבנתי: בגלל שאתה משתמש בחלונות ואני משתמש באנדרואיד, אתה חכם ואני לא? אתה רציני?
    אני בהחלט משתמש באנדרואיד, ואני רחוק מלהיות משתמש ממוצע. רחוק מאוד. ההפך. האפשרות שהיא נותנת לי להתאים אותה לצרכים שלי מראה שאני דווקא חכם.
    ואיפה ראית בידיעה שמתייחסים אל חלונות כמערכת הפעלה גרועה? כמו חברך הנעלב לעיל, אולי במקום להגיב למה שאתה חושב שכתוב תגיב למה שבאמת כתוב?

  • תוהה

   ובכן, למע' יש פחות מ3% נתח שוק, מחסור מחפיר באפליקציות וגם אלו שקיימות לא מתוחזקות כראוי וחסרים בהן פיצ'רים בסיסיים שקיימים אצל האחרות.

   חברות גדולות רבות כבר הודיעו כי הן מפסיקות את התמיכה והפיתוח של האפ' למע' וכמעט אין יצרניות שמוכנות להמר עליה.

   בנוגע למע' עצמה:

   כבעלים של שני מכשירי WP זמניים כשהמכשיר הראשי שלי היה בתיקון, WP 8.1, במיוחד אחרי denim הייתה סבירה אבל לא ממש נתנה פייט רציני ללוליפופ או IOS 8 ומעלה.

   למשל, לא ניתן לענות מוילון ההתראות, או לראות פירוט רב יותר של ההתראות, ועוד בעיות ליטוש כאלו ואחרות, קורטנה לא תומכת בעברית, ONECLOUD וOUTLOOK לא מתקרבות בכלל לDRIVE וGMAIL, שלא לדבר על INBOX ואחרי שהתרגלת למיון אוטומטי תיבת הדואר פשוט נראית כמו בלאגן אחד אדיר, אין תמיכה נורמלית בWAZE, אין מפות גוגל והאלטרנטיבה של נוקיה נחמדה אבל לא כדי לתכנן נתיבים בת.צ., לא מצאתי סנכרון טאבים עם הדסקטופ שיש בכרום ועוד.

   אני מקווה מאוד ש10 תביא איתה בשורה אמיתית אבל עובדתית, לרוב המוחלט של העולם לא ממש אכפת מWP כרגע, גם אם לך כן. התפקיד של מייקרוסופט הוא לתקן את התדמית הזו והיא פספסה הזדמנות פז כשדחתה את ההשקה של 10 mobile ולא השיקה אותה יחד עם 10.

   עד אז זה פשוט המצב. חבל, כי הבסיס של המע' טוב, היא פשוטה למדי לתפעול, ניהול הזיכרון יעיל ויכולת התקנת אפ' ישירות לכ. זיכרון נחמדה מאוד וחיי הסוללה טובים למדי בד"כ.

   • somebody

    יש לי את Windows 10 בטלפון, וגם בגרסת בטא היא קוטלת לגמרי את קיטקאט. גוגל כבר הודיעה שהיא תפתח את האפליקציות שלה גם לווינדואוס וכך גם חברות אחרות.

    • תוהה

     1. כמה כיף שאתה משווה את הגרסה העתידית של ווינדוס ל2 דורות אחורה באנדרואיד, אבל אפילו כך כל מה שציינתי לעיל עדיין תקף גם בקיט קט, אין טעם שאפרט שוב.

     2. אם זה יקרה (ולא בטוח שכן) הן עדיין לא מוכנות, אין צפי ברור ואף אחד לא הבטיח שהן תאפשרנה את כל הפיצ'רים שנמצאים באנדרואיד, בטח שלא כל האינטגרציות (אירועים מהמייל נכנסים אוטומטית ללוח השנה, תזכורות לגבי טיסות, הקפצת פרטי טיסה ביום הרלוונטי וכו') שהן חלק נכבד מהיתרון.

     3. אפילו אם כל זה נכון, אתה עדיין מקבל מכשיר נכה בגלל המחסור באפ' וחוסר העדכון שלהן. כדי להבין: מוסדות ענקיים כמו Bank of america כבר הודיעו על סיום התמיכה, גם Chase, עקב השינוי בAPI של פייסבוק כבר אין את האינטגרציה של facebook connect. זה מה שמקבל מי שרוכש מכשיר כיום.

     בתמונה הגדולה:
     הפיטורים של כ7,800 איש, בעיקר מחטיבת הטלפוניה בשילוב הכלים הנוחים להמרת אפ' למע' שלה מרמזים שמייקרוסופט ויתרה על פיתוח אורגני ולמעשה מצהירה שרוב האפליקציות שלה, אם המפתחים יבחרו להגיע ולהישאר, יתבססו על פורטים- שכמעט תמיד באיכות פחותה, חוויית משתמש נחותה ומצריכים גם הם תחזוק שוטף שלא יקרה אם נתח השוק לא יגדל דרסטית.
     כפי שזה נראה כרגע, מייקרוסופט הבינה שהיא פספסה את מירוץ הסמארטפונים ומכוונת לשלב הבא במובייל עם מוצרים דוג' הHOLOLENS, שם הכל עוד פתוח. אולי universal apps יביאו שינוי אבל אף אחד לא בונה על כך מאוד, נסיון דומה נעשה עם האריחים ב8.
     אני כבר לא מדבר על השקעה מצד יצרניות חומרה מובילות, מהן רוב הצרכנים רוכשים מכשירים ורכישה המונית ע"י מפעילות הסלולר בעולם.

     מה לעשות, כל עוד מייקרוסופט לא הוכיחה שהיא יכולה להציב אלטרנטיבה ראויה למתחרות ולהגדיל משמעותית את נפח הפיתוח ואיכותו היא לא ממש רלוונטית. והסיקור לגבי המע' שלה תואם את המציאות הזו.
     באותה מידה, ניתן לכעוס על חוסר הסיקור של BADA או TIZEN.

     • somebody

      הכל נכון (כמעט) אבל למה להכניס שורה כזאת מזלזלת ומתנשאת בכוח? זאת כתבת אקטואליה, לא דעה.

      • תוהה

       אתה רואה את זה כמשהו סובייקטיבי, אבל נסה לחשוב לרגע: "מעורר ציפיה" בד"כ אומר תורים המוניים, מליוני הזמנות תוך מס' ימים/ שבועות, מלאי שאוזל במהירות הבזק או לכל הפחות מכשירים שכולם מדברים עליהם לאורך זמן.
       הרושם מהדור הנוכחי הוא שהוא דור ביניים עד שיגיע הsurface phone, הוא אפילו שומר על קווים עיצוביים של לומיה. סוקרים לא נפלו מהרגליים בינתיים, לא נראה לי שהם מכרו מליונים ואין מליונים שממתינים להזמנה במשך חודשים עבורם.
       אז "מעורר ציפיה" עבור WP הוא מונח יחסי שרחוק מהקונוטציה הרווחת שלו בשוק המובייל, זה כל מה שהוא אמר.

       • somebody

        הוא לא היה צריך לאמר את זה בכלל כי זה לא קשור לכתבה

        • תוהה

         הכתבה היא על מכשיר WP חדש- בין הבודדים שיצאו, איך זה לא קשור?

        • somebody

         זה לא קשור. תסתכל בתגובות שלי למגיבים אחרים

       • RuR

        כל כך צודק…

      • RuR

       זה לא נועד להתנשא עליך ולא לזלזל בך, מה אתה כל כך לוקח קשה. זאת לא דעה, זאת עובדה שאת הציבור הרחב מכשירים מבוססי WP לא מענינים במיוחד.

  • אור

   נו באמת על תגזים כולה windows 10

   • somebody

    אם זה היה על אייפון או אנדרואיד לא היית חושב ככה.

    • תוהה

     כי הן מע' משמעותיות בשוק כרגע- לצורך ההמחשה, שתיהן ביחד מהוות כ95% מנתח השוק העולמי.
     לא נזכיר כרגע רווחים כי מייקרוסופט מפסידה המון בתחום המובייל.

     • somebody

      ועדיין, הלומיה 950 עשה הייפ לא פחות ממכשירי oneplus למשל. אז לא רק שאין מקום לשורה הזאת כי זאת לא כתבת דעה, היא אפילו לא נכונה.

      • תוהה

       לומיה לא התקרבה להייפ של 1+, כמה פורומים הוקמו רק כדי לשוחח על הלומיות החדשים? כמה אנשים ממתינים חודשים כדי לרכוש אותם?
       אם ההייפ היה כה גדול, 2 מפעילות הסלולר הגדולות בארה"ב לא היו דוחות את השיווק שלו לחלוטין- הרי האינטרס שלהם הוא לשווק מכשירים פופולאריים.

       • somebody

        זה מדהים. כל מילה בתגובה הזאת שגוייה מיסודה

        • תוהה

         הם הוציאו הודעות סותרות לאחר מכן, אבל המציאות היא ש Verizon (הספקית הגדולה בארה"ב) לא תשווק אותם וככל הנראה כלל לא תתמוך בהם ובתגובה מייקרוסופט משביתה את רכיב הcdma שלהם, מה שאומר שגם Sprint מחוץ לתמונה. אין צפי כרגע לT mobile ונותרה רק AT&T שתציע רק את ה950. מוזמן לקרוא מאמר בנושא מה16 לחודש ב Windows central.

         מיקרוסופט מציעה את המכשירים למכירה בחנויות שלה ובאתר, אך לא קראתי על ביקוש מסיבי בpre sale, אם יש לך מידע סותר אשמח לקבל קישור.

         לצורך השוואה, 3 מיליון אנשים נרשמו לקבל הזמנה ל1+2, וזו חברה שקיימת כשנתיים, ללא סיוע של מותג חזק כמו מייקרוסופט ו ווינדוס. הם גם ממתינים חודשים לפעמים כדי לרכוש אחד, מציפים בקשות להזמנות ומידע ברשתות חברתיות ועוד. זו המשמעות של ציפייה והייפ.

         אשמח לספק מקורות לכל מילה, כדי לנהל דיון נורמלי ספק ביסוסים לדבריך או לפחות הסבר במה לדעתך לא דייקתי, כי זה מתחיל להרגיש כמו הטרלה.

      • RuR

       אתה טועה לדעתי – אם תשאל אנשים ברחוב על OnePlus 2 ועל לומיה 950 – סביר להניח שהרבה יותר אנשים יכירו את ה-OnePlus 2 (בעיקר בגלל השיווק של C data)

       • somebody

        הכוונה להייפ מבחינת דיווחים באתרי הטכנולוגיה

    • אור

     עדיין היית חושב ככה. המערכת windows 10 מובייל לא משהו בכלל.

     • somebody

      ניסית אותה?

      • אור

       כן.

  • RuR

   השורה היא נכונה ומדויקת – הכותב לא התכוון שמכשיר מבוסס ווינדוס לא מענין אף אחד, אלא שמכשירים מבוססי ווינדוס אף פעם לא עושים הייפ בשום מקום. זאת עובדה. הקהל הרחב לא מחכה לזה כמו שמחכים למכשיר חדש של אפל, סמסונג או LG. אין כאן שום הבעת דעה.

   • somebody

    דבר ראשון, אין שום סיבה להזכיר זאת.

    דבר שני, עובדה שהם עשו על מכשיר כזה כתבה.

    דבר שלישי, על מכשירי הלומיה 950 היה יופי של הייפ.

    דבר רביעי, אני חושב שהכוונה הייתה דווקא כן לכך שהמכשירים לא מעניינים. השורה מתנשאת ומזלזלת, ואין לה מקום.

    • RuR

     יופי של הייפ? אולי באתרי טכנולוגיה. את רוב האנשים זה לא מענין, הם לא היו שוקלים בכלל לקנות מכשיר מבוסס WP ולא מכירים את הלומיה 950.

   • איתי מקמל

    בדיוק.