ג'ים וונג, נשיא אייסר

אחד החידושים שמביאה עימה לשוק Windows 8 – מחשבים עם מסכי מגע – אמנם רק החלו את דרכם לשוק בחודשים האחרונים, אך נשיא יצרנית המחשבים Acer, ג'ים וונג, מאמין כי בתוך זמן לא רב הם יהפכו לסטנדרט העולמי. בראיון לאתר הטייוואני DigiTimes, אמר וונג כי הוא צופה שתוך שנתיים-שלוש יעקפו מכירות מחשבים ניידים עם מסכי מגע את מכירות המחשבים הניידים שאינם תומכים במגע.

TouchLaptop
לפטופ מגע. צילום: אינטל

לדעת וונג, המכשולים העיקריים העומדים בפני מסכי המגע הם מחירם וקצב הייצור שלהם, שאינו עומד בקצב ייצור המחשבים. הוא הוסיף כי לפי מחקרים שערכה אייסר, משתמשים שהתנסו בשימוש במחשבים עם מסכי מגע במשך 20 דקות ומעלה רואים בכך פעולה טבעית ומתקשים לחזור למחשבים ללא מגע. זאת בניגוד גמור לדברי מנכ"ל אפל לשעבר, סטיב ג'ובס, שאמר בזמנו שאפל לא תוסיף מסכי מגע למחשבי המק משום ששימוש במסך מגע עומד, בניגוד לטאבלט וסמארטפון השוכבים ביד, אינו פעולה טבעית. וונג ציין שאפל טובה מאוד בהפתעת הצרכנים עם טכנולוגיות חדשות כגון מסכי HD (להם היא קוראת "רטינה"), שהוא סבור שיהפכו לסטנדרט למרות בעיות תמיכה בגרסה הנוכחית של Windows 8.

לגבי Windows 8 אמר וונג כי סביר להניח שייקח לה זמן רב יחסית לכבוש את השוק, מאחר ומדובר במערכת שונה מאוד מזו אליה התרגלנו בעשורים האחרונים. עם זאת, הוא בטוח שעם הזמן המשתמשים יתרגלו לממשק החדש ויאמצו את המערכת. הוא הוסיף שהביקורות הראשוניות על הממשק, שרובן האשימו את מיקרוסופט בניסיון לשלב בכוח שני עולמות שאין ביניהם קשר, היו "לא הוגנות". לדבריו, לקיחת סיכונים היא חלק הכרחי בקידום החדשנות.