אייסר (Acer) הטאייוונית הציגה את מחשב ה-AIO (כלומר All-In-One) הראשון שלה שמבוסס על אנדרואיד (Android) במהלך כנס הטכנולוגיה הגדול MWC שהתקיים בברצלונה בסוף חודש פברואר. כעת החברה חושפת את ממשיכו בתערוכת IFA.

ה-DA241HL הינו מחשב AIO עם מסך בגודל 24 אינץ'. הוא פועל על אנדרואיד בגרסה 4.2 ומבוסס על מעבד מרובע הליבות Tegra 3 של Nvidia שפועל במהירות של 1.6 ג'יגה-הרץ, ולא על המעבד החדש יותר שלה, ה-Tegra 4. כן, אתם קוראים נכון: המעבד אשר בדרך כלל מיועד לשימוש בטאבלטים (כדוגמת ה-Nexus 7 של גוגל) וטלפונים חכמים (כמו ה-HTC One X), הוא המעבד אותו בחרה החברה עבור ה-DA241HL.

באייסר טוענים שהמחשב החדש "עוצב על מנת להציע למשתמשים את אותה חווית שימוש כמו הטאבלטים והטלפונים החכמים", וזה כמובן מסביר את סביבת העבודה ותצורת החומרה שבחרה עבורו החברה. באופן טבעי, המשתמשים יוכלו לגשת ולהוריד אפליקציות מחנות ה-Google Play ולהתחבר למכשירים אחרים עם חיבור MHL, מה שאומר שהמחשב החדש של אייסר יוכל לשמש גם כמעין מסך. אייסר תשיק את מחשב ה-AIO החדש שלה באוקטובר במחיר של 429 יורו (כ-2,100 ש"ח).

בנוסף, החברה תשיק גם שלושה מחשבי AIO נוספים אשר יגיעו כבר עם מעבדים שאנחנו יותר רגילים אליהם: ההאסוול (Haswell) של אינטל והדור הנוכחי של מעבדי ה-APU של AMD.

המחשב של מלחמת הכוכבים שודרג
אחת ההכרזות המעניינות ביותר במהלך השנה בתחום המחשוב האישי הייתה על ה-Aspire R7 של אייסר (Acer) המחשב עם הציר המיוחד שמאפשר להציב את המסך בתצורה של 'מלחמת הכוכבים', שגם הושק במקביל ליציאת הסרט האחרון בסדרה לאקרנים. כעת, לקראת תערוכת IFA שתפתח בסוף השבוע בגרמניה, מודיעה החברה על שני עדכונים למחשב ה-15.6 אינץ' הזה.

acer-aspire-r7-windows-8-laptop-notebook

הראשון נוגע למעבד. החברה החליטה, בהתאם להתקדמות בשוק המעבדים לעדכן גם את ה-R7 עם מעבדי ההאסוול (Haswell) של אינטל (Intel) וכך להעניק לו שיפור בביצועים וכן שיפור בגרפיקה בזכות העובדה שמעבדים אלו מכילים שבבי גרפיקה פנימיים חזקים יותר מאלו של ה-Ivy Bridge, המעבדים עמם הושק המחשב במקור.

השני הוא שילוב של עט חכם אותו מכנה החברה Acer Active Pen שיאפשר לבצע כתיבה, שרטוטים ושרבוטים באופן חופשי וקל. עט זה מבוסס למעשה על טכנולוגיית ה-DuoSensePen 2 של חברת N-Trig הישראלית שמתמחה בתחום של שילוב מסכי מגע עם חרט. הטכנולוגיה החדשה שלה משלבת את מסך ריבוי המגע עם השימוש בעט. בטכנולוגיה זו נעשה שימוש בחיישן יחיד עבור מסך המגע והעט, כך שהעט לא מופרעת מרעשי רקע שונים ויכולה לספק חוויה שקרובה לזו שמרגישים בעת כתיבה על נייר.

ניתן להעריך כי המסך עם העט הוא אחד החלקים היקרים במחשב, ומכיוון שכך מדובר בעסקה נאה מאוד עבור N-Trig. היקף מכירות מוצלח של המחשב החדש, שהוא למעשה סוג של מחשב היברידי כפי שרואים זאת באינטל, יכול להכניס לכיסה כמה מליוני דולרים בשנה.

הגרסה החדשה של ה-Aspire R7 תושק במהלך הרבעון הנוכחי, וראשית באזור EMEA במחיר התחלתי של 999 יורו.

ולסיום, סרטון פרסומת מוצלח של המחשב:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SE_gIOeZloQ

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot