יצרנית המחשבים אייסר (Acer) הכריזה היום על גרסה חדשה ומעודכנת למחשב הכרומבוק שלה ותציע לראשונה מחשב הרץ על שבב ה-Tegra K1 של Nvidia הנחשב לחזק במיוחד, מערכת על שבב שכבר הוכיחה במבחנים שונים את העוצמה שלה מול מערכת על שבב אחרות שמיועדות לשוק המובייל.

כפי שדיווחנו על כך בחודש יוני השנה, ה-Chromebook 13 המתחיל במחיר של 279 דולרים בלבד (כ-970 שקלים) מצויד במסך 13.3 אינץ’ ברזולוציה של 1366×768 פיקסלים עם זיכרון של 2 ג’יגה RAM ואחסון 16 ג’יגה-בייט. עוד תציע החברה גם גרסה משודרגת עם מסך ברזלוציית Full HD בתוספת קטנה של 20 דולרים, ולמעוניינים ניתן להרחיב את הזיכרון RAM ל-4 ג’יגה-בייט ואחסון פנימי ל-32 ג’יגה-בייט בעלות מקסימלית של 380 דולרים.

המחשב יציע עד 13 שעות עבודה רציפות בצפייה בוידאו או 11 שעות למסך ה-Full HD. עוביו עומד על 1.7 ס”מ, משקלו 1.49 ק”ג, ומצויד ביציאות HDMI, USB 3.0 ו-WiFi 802.11ac.

אייסר היא אחת היצרניות הותיקות בתחום מחשבי הכרומבוק ואחראית בין היתר לפלח לא קטן בשוק המחשבים הניידים הזולים בארה”ב (מתחת לרף ה-300 דולרים). עד כה רוב מחשבי הכרומבוק היו מבוססים על מעבד של אינטל, אולם המחשב מחזיר בשנית את שבבי ה-ARM לתמונה, אולי הדבר יותר מעיד מכל כי כיום הם מסוגלים לספק את הביצועים הדורישם וגם כדי להוזיל עלויות.

Acer Chromebook 13 יושק בחודש הבא ויהיה זמין בקרוב בהזמנה מוקדמת באתר אמזון (Amazon).

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.