אחרי שהודיעה בשבוע שעבר שהיא קוברת את 'גרזן המלחמה' מול מיקרוסופט (Microsoft) ומתכוונת להתחיל לייצר טאבלטים המבוססים על Windows RT, מגלה אייסר (Acer) קלפי משחק חדשים בכל מה שקשור לייצור טאבלטים.

מתברר שהחברה, שעד עתה עמדה די בצד בכל מה שקשור למכירות טאבלטים, מתכוונות להסתער על השוק ב-2013 במטרה להפוך לשחקנית הרבה יותר משמעותית. בכוונתה להגביר את הקצב לכדי ייצור כ-10 מליון יחידות בשנה הנוכחית, וזאת לעומת פחות מ-2.5 מליון יחידות שהיא שיגרה לשוק במהלך 2012. עם זאת, אולי בעקבות המשקעים שנותרו בינה לבין מיקרוסופט, אם בעבר הצהירו ראשי החברה שהם ישקיעו את מרב המאמצים בתחום החלונות, הרי המגמה עומדת להשתנות במקצת: כ-7 מליון יחידות אמורות להיות מבוססות על האנדרואיד (Android) של גוגל (Google).

מתחרה בנקסוס 7
אייסר עומדת להתחרות בשוק הנמוך, מקום חביב כיום על רוב החברות. כבר היום היא מוכרת בין 100 ל-250 אלף יחידות של Iconia B1-A71 Tab, טאבלט 7 אינץ' מבוסס אנדרואיד שמיוצר עבורה על ידי קומפל (Compal) ובקרוב היא אמורה להשיק טאבלטים בגודל של 8 אינץ' שייוצרו עבורה וויסטרון (Wistron). בהמשך אמורים להגיע לשוק גם טאבלטים חדשים בגודל 10 אינץ'. המחירים הצפויים הם פחות מ-150 דולרים עבור טאבלט ה-8 אינץ' ופחות מ-200 דולרים עבור טאבלט ה-10 אינץ'. מחירו של ה-B1-A71 אמור לרדת עם הגעת טאבלטי ה-8 אינץ' אל מתחת ל-130 דולרים.

הבחירה ב-Windows RT תאפשר לאייסר להציע מכשירים יחסית זולים לתחום, אבל בינתיים לא ברור האם החברה תפנה גם לנתיב של Windows 8 Pro בגלל שמדובר במכשירים יקרים מאוד, בינתיים לפחות.

פורסם לראשונה באתר THspot

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.