זה לקח לא מעט זמן, אבל הנה הרגע הגיע: לא קינדל פייר או נקסוס 7 ב-$199, אלא אייסר פותחת במלחמה על טאבלט ב-$99. Iconia Tab B1–A71 אמנם הוא לא טאבלט מוכרז רשמית, אך כבר ברשת חוגגים את הגעתו הצפויה כשמחירו יהיה אטרקטיבי במיוחד. התמונות והמידע דלפו מאתר רשות התקשורת האמריקאית (FCC) ובמבחני ביצועים של GLBenchmark אשר מספקים תמונה כמעט שלמה.

מacer-b1_01דובר בטאבלט בגודל 7 אינצ’ המריץ בתוכו את מערכת האנדרואיד 4.2.1 Jelly Bean. הוא מציג רזולוציה של 1024×600 ומבוסס על מעבד צנוע של 1.2GHz כפול ליבה, יש האומרים תוצרת Mediatek, יצרנית שבבים ומוצרים טיוואנית המוכרת לרוב בתחום של גאדג’טים מאתרי דיל-אקסטרים. לצד המעבד הוא מכיל זיכרון של 512MB ומעבד גרפי PowerVR SGX 531. כך נראה שהוא לא מגיע עם מצלמה אבל כן נמצא בו זיכרון 8GB פנימי, תקשורת WiFi ו-GPS ואף Bluetooth וחריץ microSD. על פי הסרטוט נראה כי באייסר מתכניים לו גם חריץ SIM, כך שתהיה גרסת 3G למעוניינים בכך.

לא, לא מדובר כאן ביצירה מופתית, אבל Iconia B1 מצליח כנראה להביא את מה שרבים עוד לא עשו – טאבלט זול להמונים. צריך לזכור כי להבדיל מיצרניות סיניות אשר מוכרות את מרכולתם ברשת, חברת אייסר נחשבת לחברה מובילה בתחום הניידים כך שאנו לפחות ממנה מצפים ליותר.

לזאת מצטרפים השמועות הרבות על כך שגוגל תכריז על נקסוס טאבלט ב-$99, שאותם כבר הכחישה, אך יש לנו כעת מושג לפחות מהם השינויים שהולכים להיות בשוק הטאבלטים בחודשים הקרובים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.