בעוד שוק מחשבי ה-PC ממשיך בצניחה החופשית שלו, בהיבט של מכירות, מתברר שהמכירות של מחשבי ה-Chromebook זוכות לעדנה, לפחות בארצות הברית. לפי חברת המחקר NPD, כ-25% ממכירות המחשבים הזולים במדינת הענק, והכוונה היא למחשבים ניידים שמתחת לתג המחיר של 300 דולרים, שייכות ברבעון השני של 2013 למחשבים המבוססים על מערכת ההפעלה ChromeOS של גוגל (Google).

באייסר (Acer), החברה שמלווה את ChromeOS כבר מהשקתו ב-2011, זיהו כנראה את המגמה היטב, והחברה מציעה כעת שני מחשבים חדשים בסדרה 7 שפועלים תחת מערכת ההפעלה של גוגל (Google). הדגמים החדשים, C710-2826 ו-C710-2815, להבדיל מהדגם הקודם שנמכר עד עתה בסדרה, ה-C710-2055 שמצויד בכונן קשח מכני בנפח 320 ג'יגה-בייט, מצוידים בכונני SSD. עם זאת, בכדי לשמור על רמת מחיר שנמוכה מ-300 דולרים, מדובר בכוננים בעלי נפח נמוך במיוחד של 16 ג'יגה-בייט בלבד.

מעבר לכך אין שינויים: בלב המחשב פועם מעבד סלרון  (Celeron) מסוג 847, מעבד כפול ליבה במהירות 1.1 גי'גה-הרץ, המסך הוא 11.6 אינץ' ברזולוציה של 1,366×768 פיקסלים, והסוללה היא אותה סוללה בת 6 תאים שאמורה, לפי החברה, להספיק ליום עבודה/לימודים מלא, כל עוד הוא נמשך כ-6 שעות. יש גם מצלמת 720p,  יציאת HDMI, יצירת VGA, וגם 3 חיבורי USB. מוצאים בצדדים גם חיבור לרשת מקומית וחריץ לכרטיסי SD.

ההבדל בין שני המחשבים הוא נפח זיכרון ה-RAM. ה-C710-2826 מגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון בלבד והמחיר הוא 259 דולרים במונחי צרכן, וה-C710-2815 מגיע כמו המחשב המקורי עם 4 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ומחירו בשוק אמור להיות 279 דולרים.

את שאר הפרטים תוכלו לראות בעמוד המקורי של ה-C710-2826.

פורסם לראשונה באתר THspot

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • DmD

  מפתחים אף פעם לא יקנו chrombook

 • א

  זה שהמכירות של הכרומבוק עולות זה ממש לא מפתיע
  מהנקודה שלהם אפשר רק לעלות

 • גיא

  מה יקרה עם הגנן יפסיק לעבוד לתמוך במחשב אחרי X שנים נשארת עם מחזיק ניירות ?

 • TDC

  אני לא מבין מה הקטע של מחשב שכולו דפדפן.
  זה לא נוח זה מעצבן ואי אפשר לפתח לזה כמעת כלום.

  • יוסי כהן

   חוץ ממשחקי מחשב הכל עובד…
   יש חבילות אופיס יש ענן יש גם כונן לוקאלי מסתבר…
   אבל הוא עושה הכל טכנית כל עוד יש לו אינטרנט…

   • אם אני לא טועה, יש לו גם יכולות עבודה באופן לא מקוון, כולל שמירת קבצים מקומית.
    ברגע שאתה מתחבר לאינטרנט הוא מבצע סנכרון.
    זה חלק מהיכולות שאתה מוצא גם כך בג'ימייל, דוקס וכדומה

  • T. Y

   אני אישית לא עושה כלום במחשב בחוץ מאינטרנט אז כרומבוק יכול להתאים לי מאוד