לא פחות מ-490,651 מספרי טלפונים התניידו בין בחרות הסלולר ברבעון הרביעי של 2012. כך עולה מנתונים שפורסמו על ידי לשכת הדובר של משרד התקשורת. מדובר אף בעלייה לעומת הרבעון השלישי של של שנה שעברה, אז התניידו 482,897 מספרים ניידים.

התפתחות הכמויות של המספרים המתניידים לאורך הרבעונים בשנים האחרונות (מקור: משרד הדובר משרד התקשורת)

בכלל בחצי השנה האחרונה של 2012, לאור הכניסה והמבצעים הלוהטים של חברות התקשורת החדשות, יש התעוררות חדה ביותר של התניידות מספרים: מאז החלת החוק בדצמבר 2007 התניידו בסך הכל 2,622,928 מספרים בין החברות הסלולריות, כשכמעט מליון בלבד מתרחשים כאמור בחצי השנה האחרונה של 2012.

במשרד התקשורת אף צופים לגידול נוסף של המספרים הללו בחצי השנה השנייה של 2013 לאחר שבהתאם לחוק יקוצר זמן הניוד משלוש שעת לחצי שעה בלבד.

בתחום הניידות בקווים הנייחים המעברים יותר מתונים. ברבעון הרביעי של 2012, התניידו 92,213 מספרים לעומת מספר שיא של 93,123 ברבעון השלישי של 2012, כשבכל 2012 התניידו 351,231 מספרים. מאז תחילת התוכנית עברו 1,317,711 מספרים בין החברות, כך שהקצב פחות או יותר יציב.

עוד לא ניידתם את הטלפון שלכם מחברה לחברה? יש לכם שאלות בנושא? תוכלו למצוא תשובות לשאלות שכיחות בדף מיוחד באתר של משרד התקשורת. את הוראות החוק והתקנות תוכלו למצוא כאן.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • לא מפתיע.
  לפני המהפכה זה היה סיוט שאף אחד לא היה רוצה להכנס אליו. היום, אחרי שסוף סוף מישהו התחיל לדאוג לצרכנים זה ניהיה פשוט.

 • יחסיה

  לדעתכם. המגמה של הורדת המחירים בחברות הסלולר תיפסק? יש פה כאלה שאומרים שחברות יקרסו וכו'.. התרחיש נכון לדעתכם?.. מקווה שלא..

  • אבי

   ברור שאם כולם ישארו בחברות הגדולות, החברות החדשות לא יחזיקו מעמד ויקרסו ונחזור למחירי העבר.
   עקב זאת חשוב מאוד לתמוך בחברות החדשות ולגרום לשיגשוג התחרות.
   בנוסף ברור שחברה לא יכולה להתקיים מתשלום של שקל לחודש מכל הלקוחות, אז המחירים יתיישרו לסביבות ה-80-100 בעוד שנה, לדעתי.

  • סביר להניח שאף חברה לא תמשיך לתת הכל "ללא הגבלה" בשביל 40 שקל בחודש.
   נגיע למצב שנקבל הכל "ללא הגבלה" באיזור ה100 שקל מכולם.

   חברות חדשות יקרסו אם לא יעברו אליהן.
   בנוסף יש להם להגיע ליעד לקוחות מסויים תוך זמן מסויים כחלק מהחוזה של ההקמה (לא יודע בדיוק כמה לקוחות וכמה זמן).