מכירים את הסמל המפורסם Intel Inside, המסמן למעשה את המעבד של חברת אינטל (Intel) הנמצא במחשבים השונים? סביר להניח שכן. בקרוב נזכה לראות את אותו הסמל במהדורה חדשה על מוצר אחר לגמרי – משקפי ה-Google Glass.

עפ"י הדיווח שהתפרסם בסוכנות הידיעות וול סטריט ג'ורנל, משקפי המציאות הרבודה של גוגל צפויים לעשות קאמבק מזהיר בתחילתה של שנת 2015 בתוספת מספר חידושים מעניינים. החידוש המרכזי ביותר של המשקפיים, אשר סך רוכשיהם נאמד באלפים בודדים, הוא שהפעם הם ישולבו עם מעבד (System on chip) מתוצרתה של חברת אינטל, בניגוד לדור הנוכחי שמצוייד היום בשבב SoC בייצור של חברת Texas Instruments.  בנוסף, הדור השני של המשקפיים שצפויים לצאת בתחילת שנה הבאה כאמור, יתמקד בשיווק עבור אנשי צוות מקצועיים כגון צוותים רפואיים, משרדים ממשלתיים וכו', זאת מאשר קהל המשתמשים הכללי.

שילובם של מעבדיה של חברת אינטל במשקפי המציאות הרבודה צפויים, על פי כל ההערכות, להכפיל ואף לשלש את משך חיי הסוללה שכיום נמדדת בכמה שעות בודדות בלבד, לשפר את ביצועיהם ולספק יכולות חדשות. על פי הערכות, ייתכן והחברה אף תעמיד את משקפי הדור הנוכחי למכירה בחנות ה-Play Store, על מנת ל"היפטר ממלאי עודף", ותכריז על אירוע השקתם של משקפי הדור השני בתחילת שנה הבאה, אירוע לו מצפים בטכנולוגיה העולמית כפי שציפו להשקתם של המשקפיים הנוכחיים.

בעוד שילובה של של אינטל הוא הימור בטוח עבורה, ייתכן והבעיה העיקרית טמונה דווקא במשקפיים עצמם שמחירם נאמד כיום בכ-1500 דולרים – סכום לא פרופורציונלי עבור הרוכשים המיועדים לכך, כך שגם אם הדור הבא של המשקפיים יהיו בטוח מחירים דומה, סביר להניח שגם הם לא יזכו להצלחה מסחררת. אבל אולי זו כוונת המשורר מלכתחילה.