ארגון מוזילה (Mozilla), הארגון שעומד מאחורי הדפדפן הפופולארי פיירקפוס (Firefox), החל לאחרונה מיזם חדש שמטרתו למפות את כל אנטנות התקשורת הקיימות בעולם.

הסיבה לפרויקט היא רצון לבנות חלופה לשירות האיכון המבוסס על רשתות אלחוטיות ואנטנות סלולאר של גוגל (Google) שנועד לשיפור מהירות האיכון של מערכות הניווט הגלובליות (GPS). אם הארגון יצליח במשימה שהעמיד בפניו, המשתמשים בשירות שהוא יציע יוכלו לשמור על פרטיותם במידה רבה יותר מול השימוש בשירות שמציע גוגל.

מי שרוצה להשתתף בפרויקט, שאת העמוד שלו באתר של מוזילה תוכלו למצוא כאן, צריך להוריד לטלפון שלו קובץ התקנה קטן שהפעלתו אינה מעמיסה על הטלפון. מכיוון שמדובר בקובץ התקנה חיצוני, הוא זמין רק עבור מכשירי אנדרואיד (Android) בתצורת apk.

לאחר הפעלת היישום, בכל פעם שהמשתמש נמצא בתנועה הוא מעברי לשרת המרכזי של הפרויקט מידע על אנטנות סלולר ו-WiFi בהן הוא נתקל, כשהמידע המועבר שומר על אנונימיות מוחלטת של המשתמשים.

המפה המצורפת מראה את כל הנקודות בישראל בהן כבר זוהו ונרשמו לפחות שתי מדידות. בישראל בוצעו עד לכתיבת שורות אלו כ-207 מדידות, מהן כ-70 באזור תל אביב וכ-57 באזור חיפה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.