ארגון מוזילה (Mozilla), הארגון שעומד מאחורי הדפדפן הפופולארי פיירקפוס (Firefox), החל לאחרונה מיזם חדש שמטרתו למפות את כל אנטנות התקשורת הקיימות בעולם.

הסיבה לפרויקט היא רצון לבנות חלופה לשירות האיכון המבוסס על רשתות אלחוטיות ואנטנות סלולאר של גוגל (Google) שנועד לשיפור מהירות האיכון של מערכות הניווט הגלובליות (GPS). אם הארגון יצליח במשימה שהעמיד בפניו, המשתמשים בשירות שהוא יציע יוכלו לשמור על פרטיותם במידה רבה יותר מול השימוש בשירות שמציע גוגל.

מי שרוצה להשתתף בפרויקט, שאת העמוד שלו באתר של מוזילה תוכלו למצוא כאן, צריך להוריד לטלפון שלו קובץ התקנה קטן שהפעלתו אינה מעמיסה על הטלפון. מכיוון שמדובר בקובץ התקנה חיצוני, הוא זמין רק עבור מכשירי אנדרואיד (Android) בתצורת apk.

לאחר הפעלת היישום, בכל פעם שהמשתמש נמצא בתנועה הוא מעברי לשרת המרכזי של הפרויקט מידע על אנטנות סלולר ו-WiFi בהן הוא נתקל, כשהמידע המועבר שומר על אנונימיות מוחלטת של המשתמשים.

המפה המצורפת מראה את כל הנקודות בישראל בהן כבר זוהו ונרשמו לפחות שתי מדידות. בישראל בוצעו עד לכתיבת שורות אלו כ-207 מדידות, מהן כ-70 באזור תל אביב וכ-57 באזור חיפה.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • מעניין שהמאמר הזה פורסם בעיתוי מאד סמוך למועד הפרסום של סטטוס על הדף של מוזילה ישראל בפייסבוק. (ויש שם גם עדכונים!)

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151942929251066&set=o.108520769179428&type=1

  תכנית האיכון אינה חדשה ופועלת מזה מספר שבועות, אם כי רק בימים האחרונים ראיתי לנכון לפרסם אותה בפומבי ולקרוא לחברים להצטרף למיזם.

 • דוד

  גוגל ואפל יודעים את מיקום כל האנטנות הסלולריות ונקודות ה- WIFI בעולם בזמן אמת.

  • נתן

   לחברת גוגל אולי כן. אבל לחברת אפל אין מידע של ממש, כי פרופיל שלה אחר לגמרי.
   אגלה לך סוד,אבל למוטורולה יש הרבה יותר מידע מחברת אפל 😉

   • יוסי כהן

    מעניין למה אוליי כי היא קשורה לגוגל וכי היא דיי פיתחה את רוב תחומי התקשורת האזרחיים והצבאיים…