למרות שהנקסוס 6 של גוגל (Google) נמצא בשוק כבר משלהי השנה שעברה, צצים ועולים דיווחים כי החברה מתכננת להשיק בקרוב גירסא חדשה לדור הקודם שלו, הנקסוס 5, שתקרא ככל הנראה Nexus 5 2015. הסיבה נעוצה בכך שה-5 עדיין נמכר בקצב משביע רצון הודות לתג המחיר הנמוך יחסית שלו – 350 דולר.

בווידאו חדש שמקדם את פרויקט Fi, הרשת הוירטואלית החדשה של גוגל בארה"ב ניתן לראות מכשיר מסתורי בעל חזות שדומה לנקסוס 5 ולא ל-6, וברשת מעריכים כי אולי מדובר בדור הבא של הנקסוס שייוצר על ידי וואווי (Huawei) ויתמוך בפרויקט החדש, שאמור להציע למשתמשים בארצות הברית רשת סלולרית אלטרנטיבית המשלבת שתי רשתות בו זמנית וחיבור ל-WI-Fi. מכיוון שהסמארטפון היחיד של גוגל שאמור לתמוך בתוכניות הללו הוא הנקסוס 6, המכשיר החדש שנראה בווידאו מעיד ככל הנראה על גירסה חדשה לקודמו.

דיווחים נוספים טוענים כי גם חברת LG נמצאת בשיתוף פעולה עם גוגל לייצור טאבלטים וסמארטפונים חדשים שתומכים בפרויקט, אם כי סביר להניח שדווקא וואווי תהיה זו שתייצר את המכשיר הזול הבא במסגרתו.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • Asaf Moraz

  תכלס הנקסוס 5 הוא מכשיר האנדרואיד הטוב ביותר שהיה לי מאז ומעולם. אני כבר מעל לשנה איתו ובפעם הראשונה אני חושב ברצינות על חציית רף השנתיים עם סמארטפון מבוסס אנדרואיד. מקווה מאוד שהשמועות נכונות, אם כי סביר להניח שגם אם אשתדרג זה יהיה כחצי שנה לאחר ההשקה.

  • user30000z

   הכל יחסי, השאלה איזה מכשירים היו לך לפני כן, ואיך אתה מסתדר עם המצלמה הבינונית שלו .

   • Asaf Moraz

    כל מכשיר שהיה לי לא משתווה אליו, כשלמעשה המכשיר היחיד שכן משתווה אליו הוא הנקסוס 4 שגם הוא היה מוצלח מאוד. כשאני מדבר על מוצלח אז אני מתכוון בראש ובראשונה לביצועים, למסך (תצוגה) ולתמיכה מגוגל ומהקהילה המפתחת. ברור לי לחלוטין שהמצלמה שלו היא לא מהטובות ביותר אבל לצילומים שאני עושה היא מספיקה. אז כן, אני מתפשר על מצלמה בשביל ביצועים, ממשק נקי וחלק ועדכונים בזמן.

    • user30000z

     לי המצלמה מאוד חשובה, ואני לא אוהב ללכת עם מצלמה יעודית (אמרו פעם שהמצלמה הכי טובה היא זו שעליך כל הזמן), לכן המכשיר הבאמת נהדר הזה פסול בשבילי.

     • Asaf Moraz

      נראה לי שמי שאמר את זה היה סטיב ג'ובס לא? ותכלס אני מסכים עם המשפט הזה. תנסה פעם להשתמש בנקסוס ואני בטוח שיהיה לך קשה לחזור להשתמש בסמארטפון אחר. זה בדיוק כמו להשתמש בגלקסי ולאחר מכן לעבור להשתמש במכשיר של LG חחחח 😉

      • user30000z

       היה לי גלקסי וגם LG G2, צודק לגבי זה שאי אפשר לחזור אחורה לגלקסי. היה לי גם נקסוס 4, והוא גם היה מעולה, רק המצלמה קילקלה לצערי…
       אני גם חושב שסטיב ג'ובס אמר את זה 🙂

 • שלומי

  אם היא וויתרה על סבסוד זה בגלל שאין לה באמת סיבה, לא חושב שיש דגם נוסף