טוויטר (Twitter), שירות המיקרו בלוגים, בוחן תכונה חדשה שתאפשר למשתמשים לצייץ ישירות מתוך מאמר. באמצעות התכונה החדשה יוכלו משתמשים לסמן ציטוטים או משפטים שמעניינים אותם, ואז לשלוח אותם ישירות לעמוד שלהם בשירות. משתמשים אחרים בטוויטר שילחצו על המשפט שיופץ, אם ילחצו כמובן, יגיעו ישירות לפסקה שמכילה אותו, ולא לראשית המאמר.

עד עתה ניתן היה לצייץ קישור שמוביל ישירות לכותרת של המאמר. לטענת החברה כותרת המאמר לא תמיד מושכת מספיק, או לא בדיוק מעבירה את המסר המדויק, וזאת לעומת ציוץ שמבוסס על משפט אותו מגדיר המשתמש כחשוב וקולע.

טוויטר בחנה את התכונה החדשה בשבוע שעבר בעזרת הניו-יורק טיימס (NY Times). לטענתה, מהנתונים שנאספו הניבו הציוצים שהכילו ציטוטים ממאמרים במקום כותרות פי 11 ציוצים של משתמשים מאשר הממוצע של 500 הכתבות המשותפות ביותר של המגזין.

מי שרוצה לנסות את התכונה החדשה יכול להשתמש בסימניית ג'אווה-סקריפט (Bookmarklet) בשם Save Publishing, שנמצאת במצב אלפא, אך מאפשרת כבר עכשיו לשלוח ציטוטים לעמוד הטוויטר שלכם במקום את כתובת הדף כולו. הסימנייה הזו גם מאפשרת לבחור את כמות הטקסט שמתאימה לשליחה לטוויטר, כלומר עד 140 סימנים. ניתן להורידה מכאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.