הדלפה חדשה חשפה פרטים חדשים אודות MT6797, שבב ה-10 הליבות החדש של מדיה-טק (MediaTrk), שמכונה גם Helio X20, שהייצור שלו אמור להתחיל ביולי השנה.

ה-Helio x20 היא המערכת הראשונה שתגיע לשוק עם עשר ליבות, וכדי ליצור את זה החיבור הזה, היא תורכב למעשה משלוש קבוצות של ליבות עיבוד: הראשונה שתי ליבות Cortex-A72 במהירות של 2.5 ג'יגה-הרץ בהם ייעשה שימוש במצבים בהם המכשיר יידרש לביצועים הקיצונים, ארבע ליבות Cortex-A53 במהירות 2 ג'יגה-הרץ שמיעודות לשימוש בעבודה בה יש צורך באיזון בין עוצמה למשך עבודה, וארבע ליבות Cortex-A53 במהירות 1.4 ג'יגה-הרץ שמיועדות לעבודה בעת שיש צורך ביעילות צריכת החשמל.

לפי החברה השבב החדש תומך ב-LTE קטגוריה 6, ושבמבחנים שהיא ביצעה הגיעה המערכת למיון של למעלה מ-70,000 נקודות ב-AnTuTu, הרחק מכל מערכת אחרת שנמצאת כיום בשוק, וכ-40% מול ה-Helio x10 של החברה עצמה.

המערכות ייצורו ב-TSMC בליטוגרפיה של 20 ננו-מטר, ומכשירים המבוססים עליהן אמורים להגיע לשוק עוד לפני סוף 2015.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.