כן, אנו יודעים שזה נשמע קצת מוזר ואולי טיפה מופרך, אך זה נכון. לאחר שהצליחו להדפיס באמצעות מדפסת תלת-מימד "אקדח חד-פעמי" שבאמת מסוגל לירות, כעת הצליחו להדפיס רמקול שאכן פועל ומשמיע צליל. אם מתייחסים לסאונד שמוציא הרמקול, הרמקול הזה לא רמקול איכותי, אך זו לא הנקודה. מה שבאמת מעניין בסיפור הוא שחוקרים מאוניברסיטת המחקר "Cornell" שבניו-יורק, ארה"ב, הצליחו להדפיס, או שנכון יותר לומר לייצר, את כל החבילה, כלומר רמקול פועל אך ורק באמצעות מדפסת תלת-מימד (3D). כן, שכבת הפלסטיק, המוליכים והחתיכות המגנטיות יוצרו כולן על ידי מדפסות תלת-מימד.

הרמקול שהודפס על ידי מדפסת תלת מימד

הרמקול אמנם אינו יכול להחליף את הרמקול הזעיר בסמארטפונים או לספק סאונד היקפי איכותי, אך הוא ללא ספק מסמל צעד גדול אל עבר עתיד אוטופי בו מוצרים שלמים יורכבו בשימוש בטכנולוגיות כאלו. לצד הבעיות באיכות השמע, ישנם עוד כמה מחסומים כמו העובדה שצריך שתי מדפסות תלת-מימד נפרדות עבור הדפסת ויצירת חומרים שונים כמו במקרה של הרמקול אשר דורש שילוב של פלסטיק ומתכת וכן עלויות הייצור שכרגע עדיין נחשבות לגבוהות.

שתף:
-פרסומת-
 • גושי

  ההשלכות של מה שאנחנו רואים על תרבות הצריכה עשויות להיות חסרות תקדים.
  למשל, אם אני רוצה עכבר חדש למחשב – אני מוריד אחד שאני אוהב מהאינטרנט, עושה לו התאמה לצרכים שלי (נגיד, הופך את המודל כדי לייצר עכבר לשמאליים), מדפיס אותו ומחבר אותו למחשב וכל זה בלי לזוז מהכסא. ההשלכות על כל היצרנים הענקיים וכל התעשיות שסובבת את היצור ההמוני הספקולטיבי – תעשיית השילוח והלוגיסטיקה, תעשיית השיווק והפרסום והרשתות הקמעונאיות יעלמו לאט לאט מהעולם.

 • אבי

  שייצרו לי את בר רפאלי חחח

 • נתי

  לא הבנתי מה ההתלהבות.
  הרמקול לא יצא בחתיכה אחת, אלא בכמה חלקים שהורכבו ידנית.
  כפי שקיים היום כבר.

 • חיים

  די מגניב אני מצפה שתות כמה שנים ייצרו ככה סמארטפונים

 • lololololololol

  ממש לא, הטכנולוגיה הזאת כבר תיהיה בשלבי הפצה עוד 5-6 שנים לפי הקצב שבה כבר אפשר להדפיס רמקול שעובד אז כבר בעוד כמה שנים יהיה אפשר להדפיס מדפסת שעובדת.חחחחחחחחחחחח

 • יהודי

  וואו

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מעניין לראות את הטכנולוגיה הזו בעוד 10 שנים שהיא תהיה בשלה יותר