כמות הכיסויים שניתן למצוא כיום בשוק עולה פי כמה עשרות, אם לא מאות, על מספר סוגי הטלפון שאפשר למצוא בשוק. אבל כיסוי עם קוד QR ויישום כבר יש לכם?

חברה בשם Findables החליטה לקחת את הכיסויים שמייצרים בשוק, חלקם סטנדרטיים למדי, צעד אחד קדימה ולשלב בהם קוד QR שיוכל לתת מענה לבעיה שיכולה לקרות לכל אחד מאיתנו: איבוד הטלפון. מי שיימצא אותו לאחר האובדן יוכל לסרוק את קוד ה-QR שממוקם על גב הכיסוי ולמצוא פרטים לגבי החזרתו לבעליו החוקיים. טוב, בהנחה שמי שמוצא אותו הוא בן אדם נחמד שאכן רוצה להחזיר אותו ולא להפוך אותו לרכוש שלו.

כן, זה בכל מקרה לא הפתרון למקרה של גנבה, אבל אם כבר רוכשים כיסוי למכשיר, אז למה לא להוסיף את האפשרות הזו?

את הפרטים מגדירים לאחר שרוכשים את הכיסוי. סורקים אותו, ובהפעלה הראשונה אפשר לכתוב את הפרטים שרוצים ואפילו לציין פרס כספי למוצא הישר.

ליישום יש שתי אפשרויות נוספות: כרטיס ביקור וכרטיס חברתי. במצב כרטיס הביקור אפשר לכלול פרטים אישיים, כתובת דואר, מספר טלפון ואפילו כתובת של אתר אינטרנט, ובמצב החברתי אפשר לכלול קשרים לדפים האישיים בפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ושאר אתרי רשתות חברתיות. בחירת המצב קובעת מה הנתונים שיקבל מי שיסרוק את קוד ה-QR על הכיסוי.

החברה מציעה כיסויים ל-iPhone 5, ל-iPhone 4/4S ל-Galaxy S3 (בקרוב גם ל-S4) וגם ל-new iPad ו-iPad mini. המחירים נעים בין 19.95 ל-39.95 דולרים לכיסוי, כולל היישום.

וכן, יש גם סרטון:

http://www.youtube.com/watch?v=OSW5iEMWXPM

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שישאיר שם וכתובת זה שאבד לו נייד והתזירו לו……………….

 • להב אבנר

  נשמע רעיון דווקא יותר יעיל, כי הרי ישנם מכשירים המוגנים בסיסמא שלא ניתן להתקשר לאחד מאנשי הקשר. (רק חבל שיש המון גנבים שלא ממש ירצו ליצור קשר עם הבעלים)

 • עידו

  נו באמת.. לא צריך כיסוי חדש בשביל רעיון שטותי כזה..

  אם כבר לקחנו את הרעיון ונראה לנו הגיוני כל הקטע עם ה RQ הזה, אז למה שפשוט לא ימכרו מדבקות RQ מרובעות כאלו קטנות שניתן להדביקן על הטלפון ,כיסוי, טאבלט או כל דבר אחר?!

  יותר נוח. או הראיון.

  • עידו

   אותו רעיון**** (או הראיון) חח לא יודע מה שהשתבש לי שם 🙂

 • דן

  לא כל כך שימושי הרי אם מישהו מוצא טלפון ואין לא כוונה לגנוב אותו הוא יכול לפתוח אותו ולחייג לאחד מאנשי הקשר במכשיר.
  חוץ מזה ניתן להדפיס אחד על כל כיסוי עם גב חלק יחסית.

  • דן, למה שיתקשר למישהו מאנשי הקשר ולא ישירות לבעל המכשיר?!?!?
   שנית, לא כל אחד יודע להדפיס לבד על כיסוי לטלפון, וכל מישהו חיצוני ייקח מאדם כזה כסף, אז למה לרכוש מראש?
   ושלישית, יש עוד שני מצבים, שימושיים מאוד לדעתי
   כך שבסופו של דבר זהו בהחלט, לעניות דעתי, חפיץ מגניב במיוחד אם אתה מתכוון לרכוש כיסוי לטלפון שלך גם כך או כך 🙂

   • דן

    איך הוא יתקשר אליך אם אין לך טלפון? הרבה אנשים היום לא שמים טלפון ביתי כי הם לא משתמשים בו ומעדיפים להשתמש רק בטלפון הנייד.
    אני חושב שעדיף להשקיע בכיסוי שיגן יותר טוב על המכשיר מאשר כיסוי שיש סיכוי שמישהו לא יגנוב לי את הטלפון ויחזיר לי אותו

  • איך בדיוק אפשר לפתוח את הטלפון ולהתקשר לאחד מאנשי הקשר/למצוא מידע על בעל המכשיר כדי להחזירו אם רוב הטלפונים נעולים היום על ידי קוד גישה???

   • דן

    גם בקוד גישה יש מספר חירום ורוב האנשים מגדירים במספר חירום איש קשר ספציפי (לפחות אחד)

    • גוסטב

     איזה שטויות דן