יצרנית טלפונים סינית בשם Digione, שאינה מוכרת כל כך בנוף המכשירים החכמים, טוענת כי אפל (Apple), לכאורה, העתיקה ממנה את קונספט העיצוב של ה-iPhone 6. החברה מאיימת לתבוע את אפל בבית משפט, אולם עד עתה הסתפקה בשליחת מכתבים ובפרסומים ברשתות החברתיות. בעיקר ברשת החברתית Weibo הסינית, שם היא זוכה להצלחה מסחררת.

Digione טוענת כי הגישה פטנט רשום עבור עיצוב מותגי סדרת ה-100+ אותם היא מייצרת למשרד הפטנטים בסין כבר בחודש ינואר השנה. לטענתה, עקב עיכוב מסוים באישור הפטנט הרשום, קיבלה את האישור עבור הפטנט רק בחודש יולי השנה, כחמישה חודשים אחרי ההגשה, ואילו מכשירי ב-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus הושקו בספטמבר – כך שלטענתה לאפל לא היה מספיק זמן לשנות את עיצוב המכשיר, על כן השאילה מספר אלמנטים עיצוביים ממכשיריה היא.

בדיקת התמונות מעלה תהיות לגבי הסיפור. רק לדוגמה, חריץ מגירת הסים במכשירי ה-iPhone החדשים נמצא כידוע מצד ימין, ואילו מגירת הסים במכשיר הדגל של החברה הסינית נמצא מצידו השמאלי.

הקו המנחה בטענה של Digione, בתלונותיה על העתקת חלק מהעיצוב, הוא הדפנות העגולות של המכשיר.

המכשיר, לכשלעצמו, מכוון בעיקר לשוק הגבוה בסין. מלבד גודל המסך, 5.5 אינץ', כל שידוע הוא כי הוא מבוסס על שבב שמונה ליבות של חברת מדיה-טק (MediaTek) ורץ, מן הסתם, על מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android).

 

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אא

  חחחחחח אני לא בעד אייפון אבל הכתבה מצחיקה!!!!
  אפל כנראה לא הבינה מאפו הם באו להם???
  ומי מכיר אותם בכלל?

 • אהרון

  קצת מגעיל, שכל חברה שנייה בסין מעתיקה אשכרה כל מכשיר שיוצא בשוקים האמריקאים וגם הקוריאנים הממשל הסיני לא מאפשר להם לעשות כלום בנושא,
  אבל כשחברה סינית יוצאת עם עילה לתביעה היא מבקשת את כל הכסף שבעולם.

  • Asaf Moraz

   העניין הוא שבסין כנראה חוקי להעתיק ובארצות הברית לא ולמרות שגם האייפון מיוצר בסין, אפל היא עדיין חברה אמריקאית.

 • פיפוש

  אם להתייחס ברצינות לטיעונים הלא כל כך רציניים האלה, אז אם כבר אפל העתיקה ממישהו את העיצוב, זה מעצמה.

  אפל עיצבה את האייפון 6 בדמותם של האייפוד טאץ׳ 5 והאייפד אייר, בעיקר האייפוד 5.

  https://www.apple.com/ipod-touch/design/

 • אנונימי

  חחחחחחחחח הרגו אותי.
  רק מהם אפל תעתיק!
  והם כל כך הולכים לנצח במשפט . . . חחחחחחח

 • אורון

  חחחחחחח ממש בדיחה גרועה