מחשבי הכרום-בוק של גוגל הם, מבחינתה, הדבר היחיד שעומד בינה לבין קריסת מיקרוסופט. בתחום הסלולר כבר השתלטה גוגל על העולם, ובתחום הטאבלטים מנבאים לה שליטה בשוק בעוד שנה או שנתיים. רק בשוק המחשבים האישיים נשארה גוגל מאחור, והיא להוטה לשנות זאת. לכן היא דואגת לאחרונה להשיק בשיתוף עם יצרניות חומרה מחשבים זולים יותר ויותר, במטרה לפתות את הצרכנים לעבור ממחשבי Windows למחשבים מבוססי Chrome OS.

לכבוד עונת החגים, יצאה גוגל במבצע נוסף שנועד להשיג לה נתח שוק של ממש ע"י מכירה המונית של מחשבים המריצים את שירותיה השונים. בשיתוף ארגון Donors Choose וחברת Lakeshore Learning מציעה גוגל למורים לארגן התרמות מקוונות באופן דומה למה שמאפשרים אתרי Crowdfunding כגון Kickstarter. כל מורה יכול לבקש תרומות לעד 30 מחשבים לכיתתו, כאשר בסיום גיוס התרומות הוא מקבל מגוגל ושותפותיה מחשבים מסדרה 5 של סמסונג במחיר מגוחך של 99$ במקום 499$.

ההיענות למבצע היתה גבוהה, ולמחרת תחילתו הודיע ארגון ההתרמות Donors Choose כי אזל מלאי המחשבים במבצע. עם זאת, מורים יכולים להמשיך ולבקש מימון ואם יצליחו להשיג אותו ידאגו החברות להגדיל את מלאי המחשבים בהתאם.