GTA V, ללא ספק המשחק שחיכינו לו

לאחר שנים רבות של ציפייה ולאחר חודשים רבים רווים בשמועות, GTA V יצא לאור ביום שלישי האחרון ובאופן לא מפתיע, כבר הספיק לשבור כמה שיאים. המשחק הוכרז באופן רשמי כמשחק שנמכר הכי מהר בהיסטוריה של הסדרה, והוא מתיימר לכבוש אפילו את תואר המשחק שנמכר הכי מהר אי פעם. חברת Take-Two Interactive, שבבעלותה יצרנית המשחק Rockstar Games, הודיעה אתמול כי המשחק הכניס 800 מיליון דולר ביום המכירות הראשון שלו, יותר מאשר ביום הראשון של כל משחק GTA שיצא אי פעם. שיא זה ממקם את GTA V קרוב לתחום מיליארד הדולרים באופן מהיר יותר מכל משחק או תוכן בידורי שנמכר אי פעם. נכון להיום, השיא שייך ל-Call Of Duty: Black Ops 2, שהכניס מיליארד דולר תוך 15 יום, כך שסביר להניח ש-GTA V יצליח לעקוף אותו עם התחלה כמו זאת. למען ההשוואה, Black Ops 2 הכניס ביום הראשון של המכירות 500 מיליון דולר.

 

GTA V, ללא ספק המשחק שחיכינו לו

למקרה ותהיתם, מכירות כרטיסי הסרטים אינם גורפים כספים באותו אופן כמו משחקים. משחקים שוברי קופות לקחו את הבכורה כבר ב-2011, כאשר Call Of Duty: Modern Warfare 3 הגיע לשיא של הכנסות של מיליארד דולר ב-16 יום, וכך עקף את מחזיק השיא של תעשיית הסרטים, Avatar, שנדרש ל-17 יום כדי להגיע להכנסה של מיליארד דולרים.

זה די הגיוני למעשה, אם מוסיפים למשוואה את העובדה כי משחקים עולים פי כמה וכמה מכרטיסים לסרטים (משחק חדש עולה בדרך כלל $60 כאשר הוא יוצא בארה"ב, ומחיר אף יותר יקר באירופה וגם בישראל). בנוסף בניגוד לתעשיית הסרטים, אלפי ואם לא מליוני אנשים עושים הזמנה מוקדמת למשחקים חדשים ברמה של GTA, משחקים שאנשים מצפים להם במשך שנים, שבועות ואף חודשים לפני תחילת המכירה. כך בהתחשב בשתי עובדות אלו, לתעשיית המשחקים כבר יש יתרון גדול על תעשיית הסרטים. בנוסף, למשחקים שוברי קופות ברמה של GTA יש תקציבים עצומים, שגם הם מהווים תחרות קשה לתעשיית הסרטים – לדוגמה, מפתחי GTA V הוציאן לצורך הפיתוח והשיווק של המשחק 260 מיליון דולר. כסף קטן.

למי שמעוניין, ריכזנו בכתבה ביום ההשקה ביקורות רבות על המשחק, שמוכיחות את זה שללא ספק היה שווה לחכות.

שתף:
-פרסומת-
 • TKH

  אני משחק במשחק הזה וסיימתי אותו ואני חייב לומר שכול פעם שחושבים שרוקסטר לא יוכלה לעלות על עצמה היא מוכיחה שאנחנו תועים העלילה מושלמת הסוף מצוין עולם המים החדש מעולה המכוניות קלסה אני מחכה שהם יוציעו את המולטי פלייר לסוף אני נותן בסולם שלי 10 מתוך 10 וממליץ בחום לכולם לקנות אותו כי שווה כל שקל ואני אגיד משהו שאני אומר כל פעם שאני מסיים GTA רוקסטאר לא יכולים להתעלות על עצמם (אבל רוק סטאר יוכיחו שאני טועה עוד כמה שנים)

  • ישראל

   אתה לא גמרתה את המישחק תוך שבוע הכי קצת שלוש וחצי שבועת

   • עמרי מרום

    יש לי חבר טוב שסיים תוך יומיים וחצי, כשחורשים אפשר לסיים תוך פחות משלושה וחצי שבועות 🙂

 • URI

  תוכלו לנחש האם המשחק יגיע לקונסולה ניידת (ps vita) ואם כן אז מתי להערכתכם?

  • עמרי מרום

   הוא לא יגיע, לויטה אין מפרט מתאים על מנת להריץ אותו, אך יכול להיות שרוקסטאר ימשיכו להוציא משחקים לקונסולות ניידות כמו Vice city Stories, Liberty City Stories ועוד אחד שיצא גם ל-DS, Chinatown wars או משהו 🙂

 • פיזיקאי משועמם

  אם היו מוציאים למחשב היו מרוויחים כפול

  • ישראל

   יוצא עוד חצי שנה

 • nana2222

  יש למישהו מושג מתי ייצא למחשב?

  • ע

   בזמן שייצא לקונסולות הדור הבא

 • סאני

  אין ספק שאחרי המתנה רבה הוא הגיע לתוצאה מדהימה שמספקת את הלקוחות והחברה .עוד נקודה היסטורית שכולם יזכרו בתעשיית המשחקים !!