בעוד משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד על מכשיריו השונים ממשיכים לסבול מקצב עדכונים איטי יחסית ותלויים בחסדיהן של היצרניות, מדווחת אפל על קצב אימוץ מהיר מערכת ההפעלה השביעית אותה שחררה בתקופה האחרונה- iOS7.

עפ"י הנתון שהתפרסם בדף התמיכה של חנות ה-AppStore למפתחיה, הציגה אפל את הנתון המראה כי 80 אחוזים מכלל מכשירי ה-iDevice השונים מריצים כעת את מערכת ההפעלה השביעית מבית אפל- iOS7, והוכרזה על ידה כמערכת ההפעלה הפופולרית ביותר. נציין, כי אפל חושפת מדי חודש וחצי נתוני שימוש של המכשירים השונים וכי ישנה עלייה של שני אחוז לעומת הנתון הקודם.

ios-7-numbers

דבר נוסף אותו ניתן להסיק מהתרשים, הוא ש-17 אחווים מכלל המכשירים טרם עידכנו למערכת ההפעלה השביעית על אף כי ביכולתם לבצע זאת, וכי שלושה אחוזים מכלל המכשירים עדיין מריצים מערכות הפעלה ישנות יותר כדוגמת iOS 4 ו-iOS5. ניתן לייחס נתונים אלו לעובדה שבעלי האייפון 4 סובלים מאיטיות יחסית בעקבות עדכון הגרסה למערכת ההפעלה השביעית, וכי רבים מהם חזרו לגרסאות נמוכות יותר, על מנת שמכשירם יתפקד בצורה יעילה יותר.

את הסיבה לנתונים המרשימים הנ"ל ניתן לייחס לכמה גורמים אפשריים: במהלך חג המולד, מכשירי האייפון והאייפד החדשים כיכבו כגאדג'ט הנחשק ביותר ורשמו נתוני מכירות מרשימים ביותר (בהם מותקנת מערכת הפעלה זו מראש), כמו גם את העובדה שפריצת ה-Jailbraek לגרסאות 7 של ה-iOS שוחררה לא מכבר- כך שרבים מהמשתמשים היו "תקועים" בגרסאות ישנות יותר טרם שחרורה.

חשוב לציין, כי ישנו הבדל בין שיטת העדכונים ממערכת האנדרואיד בנושא זה, שכן כאשר אפל משחררת עדכון גרסה, זוכים לקבל אותו במקביל כל המכשירים התומכים בכך, לעומת מערכת ההפעלה אנדרואיד, שמשתמשיה תלויים ביצרניות המכשירים השונות.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.