בעוד משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד על מכשיריו השונים ממשיכים לסבול מקצב עדכונים איטי יחסית ותלויים בחסדיהן של היצרניות, מדווחת אפל על קצב אימוץ מהיר מערכת ההפעלה השביעית אותה שחררה בתקופה האחרונה- iOS7.

עפ"י הנתון שהתפרסם בדף התמיכה של חנות ה-AppStore למפתחיה, הציגה אפל את הנתון המראה כי 80 אחוזים מכלל מכשירי ה-iDevice השונים מריצים כעת את מערכת ההפעלה השביעית מבית אפל- iOS7, והוכרזה על ידה כמערכת ההפעלה הפופולרית ביותר. נציין, כי אפל חושפת מדי חודש וחצי נתוני שימוש של המכשירים השונים וכי ישנה עלייה של שני אחוז לעומת הנתון הקודם.

ios-7-numbers

דבר נוסף אותו ניתן להסיק מהתרשים, הוא ש-17 אחווים מכלל המכשירים טרם עידכנו למערכת ההפעלה השביעית על אף כי ביכולתם לבצע זאת, וכי שלושה אחוזים מכלל המכשירים עדיין מריצים מערכות הפעלה ישנות יותר כדוגמת iOS 4 ו-iOS5. ניתן לייחס נתונים אלו לעובדה שבעלי האייפון 4 סובלים מאיטיות יחסית בעקבות עדכון הגרסה למערכת ההפעלה השביעית, וכי רבים מהם חזרו לגרסאות נמוכות יותר, על מנת שמכשירם יתפקד בצורה יעילה יותר.

את הסיבה לנתונים המרשימים הנ"ל ניתן לייחס לכמה גורמים אפשריים: במהלך חג המולד, מכשירי האייפון והאייפד החדשים כיכבו כגאדג'ט הנחשק ביותר ורשמו נתוני מכירות מרשימים ביותר (בהם מותקנת מערכת הפעלה זו מראש), כמו גם את העובדה שפריצת ה-Jailbraek לגרסאות 7 של ה-iOS שוחררה לא מכבר- כך שרבים מהמשתמשים היו "תקועים" בגרסאות ישנות יותר טרם שחרורה.

חשוב לציין, כי ישנו הבדל בין שיטת העדכונים ממערכת האנדרואיד בנושא זה, שכן כאשר אפל משחררת עדכון גרסה, זוכים לקבל אותו במקביל כל המכשירים התומכים בכך, לעומת מערכת ההפעלה אנדרואיד, שמשתמשיה תלויים ביצרניות המכשירים השונות.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • נקסוס

  תראו נקסוס מול אייפון ואז זה יהיה תחרות אמיתית

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  "עובדה שבעלי האייפון 4 סובלים מאיטיות יחסית בעקבות עדכון הגרסה למערכת ההפעלה השביעית…"
  מה הטעם לתת עדכון לכל המכשירים שרק עבור חלק מהם הדבר מציג שיפור או אפילו רק מרע את הביצועים?

  • בולי

   לידיעתך זה נפתר ב 7.1 שתשוחרר בקרוב.

  • פיפוש

   העדכון הקרוב פותר את בעיית האיטיות באייפון 4 ומחזיר אותו לעבוד כמו שהוא עבד עם iOS 6..
   הם הגבירו את המהירות של האנימציות, חלקות השימוש, מהירות המערכת, ובאופן כללי המערכת מרגישה מלוטשת יותר והרבה יותר ״עשויה היטב״.

   • א.א.

    חדשות מעולות! האיצו את האנימציות בכל המכשירים?

 • יוסי

  לאנדואיד יש 80% מהשוק ו200+ מכשירים שונים,לא פלא שלאפל יש 80% כי משנת 2007 דבר לא השתנה

 • שי

  אם היתה להם ברירה 90% היו חוזרים למערכת הישנה. נתון מפגר שרק מוכיח שאפל גוססת.

  • מאור

   מה הקשר בכלל בין שני הדברים? ואיך חברה עם כמות מזומנים כזאת ענקית יכולה להיות גוססות?
   איזה שטויות אנשים מדברים פה יאללה

 • u

  כשכל האפלקציות לא יכולות להיות מותקנות בגלל שאין ios 7 אז תבינו לבד….

 • inewsil

  מה נעלמת מ-inewsil? היית כתב טוב
  לא עברת לאנדרואיד נכון…?