חיפוש בטלפון בגוגל

מי מאיתנו לא משתמש יום יום בשירותי הרשת של גוגל (Google) והיישומים החינמיים (לרוב) אותם היא מציעה? לצד היישומים היותר פופולריים כדוגמת Gmail, צפייה בסרטוני רשת עם YouTube, ניווט במפות עם Google Maps חיפוש עם Google Now והפתקים והמשימות Google Keep, לענקית החיפוש ישנם לא מעט יישומים (חינמיים) שלא בטוח ששמעתם עליהם; אספנו עבורכם שמונה כאלו.

Field Trip – לטייל בסביבה

האפליקציה לטיולים ואטרקציות בסביבה סטייל TripAdvisor, פותחה במסגרת Niantic Project, כמעין חממת סטארטאפים הפועלת בתוך גוגל. Field Trip הזמינה ל-iOS ואנדרואיד יודעת לאתר ולהמליץ על כל המקומות המעניינים ביותר בעולם ולא רק כאלה שכל התיירים מכירים ויודעים עליהם אלא גם על אתרים מיוחדים ושונים בסביבה. מלבד האפשרות לחפש באופן ידני, בזמן הטיול האפליקציה תתריע על אטרקציה שבסביבתכם ותספק את כל המידע הדרוש על האזור.

להורדה: Android | iOS

Gesture Search – חיפוש במחוות

חיפוש בטלפון לאפליקציה, איש קשר או הגדרה מסוימת יכול להיות תהליך מעיק, במיוחד אם אתם כמונו ויש לכם יותר מידי יישומים מותקנים. Google Gesture Search מגיע בדיוק בשביל זה ועל ידי שימוש במחוות ניתן לחפש במהירות בכל הטלפון גם יחד. לאחר ההתקנה הראשונית, האפליקציה תחל בסריקה של היישומים המותקנים ובסיומה נוכל להתחיל לחפש על ידי ציור האות הראשונה באנגלית, במידה ולא מצאתם את הדרוש אפשר להמשיך ולצייר את האות הבאה וכך הלאה.

להורדה: Android

Androidify – עצבו דמות אנדרואיד משלכם

תחת הקמפיין "Be Together. Not the same" של גוגל, היא מאמינה כי כולנו צריכים להיות ביחד, אבל לא להיראות אותו הדבר, לכן הקמפיין מלווה בדמויות אנדרואיד שונות ומשונות שכל אחת נראית שונה מאחרת. גוגל מאפשרת גם לנו לעצב דמות אישית, מה שהיא מכנה “Androidify” ובאמצעות האפליקציה (או האתר), ניתן להתחיל ולבחור לדמות שלנו את צבע העור, מבנה הגוף, לבוש, נעליים, אביזרי לבוש שונים כמו שרשראות, כובעים וגם, כמובן, סמארטפון או שעון חכם שהדמות תחזיק ביד.

להורדה:  Android

Snapseed – לערוך כמו מקצוען

סטארטאפ שרכשה גוגל ב-2012 אשר פיתח אפליקציה לעריכת תמונות מתקדמת שהופצה בלעדית ל-iOS. לאפליקציה מגוון גדול מאוד של כלים שימושיים לחובבים ולמתקדמים ומאפשרת להחיל אפקטים ופילטרים שונים על התמונות שצילמנו בטלפון החכם באופן קל ומהיר.

להורדה: iOS | Android

YouTube Creator Studio

בעלי ערוץ ביוטיוב נוהגים לעקוב באופן קבוע אחר הערוץ והתגובות שבו דרך אפליקציית YouTube הרשמית. על אפליקציית YouTube Creator Studio ניתן לומר שהיא למעשה המקבילה של אפליקציית ניהול העמודים Pages לפייסבוק, אולם מתרכזת בניהול הערוץ האישי. דרכה ניתן לקבל התראות על לייקים בסרטון, מי הגיב, מי לא ושאר סטטיסטיקות שונות. כמו כן ניתן לערות את הסרטונים כמו השם, הקטגוריה, האם הסרטון הוא פומבי ומוסתר, לצפות בסטטיסטיקות מלאות וכן ליצור ארועים מיוחדים לערוץ בדף ייעודי לכך. כל זאת בנוסף לאפשרות להעלות סרטונים בדיוק כמו באפליקציה הרשמית.

להורדה: iOS | Android

https://www.youtube.com/watch?v=MjHDKJuPjLs

Google Express – כמו איביי, רק לגוגל

האם ידעתם שלוגל ישנה חנות מקוונת, בדומה לאיביי ואליאקספרס (ולא, לא ה-Play Store)? אפליקציית גוגל אקספרס היא סטייל אפליקציות קניות, אולם מיועדת אך ורק לתושבי אזורים ספציפיים בארה"ב בלבד, ודרכה יוכלו המשתמשים להזמין מוזרים מכל החנויות המאוגדות ולקבלם תוך שני ימי עסקים בלבד. כמו בכל אפליקציה בסגנון, ניתן לבחור מוצרים על פי קטגוריות ומחלקות כדוגמת חשמל, טיפוח וועד. המחירים בחנות המקוונת זהים למחירים בחנויות הפיזיות אולם המשתמשים נדרשים להוסיף דמי משלוח של 5 דולרים.

להורדה: iOS | Android

Hands Free – לשלם בפקודה קולית

מזה שנים גוגל מתחזקת את שרות התשלומים Google Wallet שקצת נדחק לפינה בעקבות השקתו של שירות ה-Android Pay. אפליקציית Hands Free היא למעשה שרות תשלומים דרכו יכולים המשתמשים לשלם במרבית החנויות בארה"ב באמצעות הפקודה הקולית "אני אשלם עם גוגל" (I'll pay with Google), במקום לשלוף את השטרות מהארנק. ההליך הטכני די פשוט לכאורה, כשעל המשתמש לומר סה"כ שהוא מעוניין לשלם דרך האפליקציה המדוברת וזהו, למעשה. כמו כן ניתן לראות דרך האפליקציה היסטוריית תשלומים וכן לקבל את החשבונית ישירות לתיבת המייל.

להורדה: iOS | Android

https://www.youtube.com/watch?v=MuIsOpD-Aag

Intersection Explorer – גוגל מפות ללקויי ראייה

משתמשים במפות גוגל? אז כזה, אבל רק בקטן. אפליקציית Intersection Explorer היא למעשה גרסה מוקטנת של אפליקציית המפות הפופולרית אולם מתרכזת אך ורק בטווח המגורים שלכם ומדגישה את הצמתים בסביבה עבור קהל העיוורים ולקויי הראייה. להבדיל מאפליקציית המפות, בה ניתן להקיש או לומר יעד ספציפי ולקבל הנחיות קוליות, באפליקציה המדוברת המשתמש יוכל ללחוץ על אזור מסויים והאפליקציה מצידה תדריך אותו בקריאה קולית של הסביבה והצמתים.

להורדה: Android

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.