על פי נתוני IDC שפורסמו בגלובס, כ-787 אלף סמארטפונים נמכרו ברבעון הראשון של שנת 2015 בישראל, גידול של 20 אחוז לעומת הרבעון הראשון בשנת 2014, אז נמכרו כ-657 אלף.

חברת אפל מובילה במכירות ברבעון האחרון, כאשר נמכרו 253 אלף מכשירים שהם כ-32 אחוזים מהשוק, לעומת 33 אחוזים ברבעון המקביל אשתקד. סמסונג, שהייתה במקום הראשון ברבעון הראשון של 2014 עם 34 אחוזים, יורדת למקום השני והמכובד עם 31 אחוזים (247 אלף מכשירים), אולם נתונים אלה לא כוללים את מכירות ה-Galaxy S6.

נתח השוק של חברת LG ראה קפיצה משמעותית – מ-10 אחוז ל-22 אחוזים (175 אלף מכשירים), הישג שניתן לזקוף לזכות ה-G3. נתח השוק של HTC נשאר ועומד על 4 אחוזים, ואילו נתח השוק של סוני ירד מ-4 אחוז ל-3 אחוזים.

הנתונים הללו עשויים בהחלט להשתנות עם השקת ה-LG G4 בסוף החודש בישראל וה-Xperia Z4 שצפוי לראות אור בחודש הבא, זאת בנוסף למכשירי האייפון החדשים בעוד כמה חודשים.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • ניר

  אני מאוד מאוכזב מנתח השוק של אפל עדיין חזק למרות כמות המכשירים של אנדרואיד

  • אבי

   אייפuן ביד וסלפי סטיק בעין. זה פוזות.ישראלים אוהבים לעשות פוזות מול חברים.

 • ….‬‎

  אקספריה Z4 הוא כישלון… זה כמו Z3 רק עם סוללה קטנה יותר ומעבד שמתחמם בטירוף. נתח השוק של סוני רק יצטמצם עד שחטיבת המובייל של סוני תקרוס.

  • שלומי

   כל כך מסכים