מערכת ההפעלה של אפל ידועה בהתאמה האישית המצומצמת מאוד שהיא מאפשרת למשתמשים לעשות. עבור אלו שרוצים לפרוץ (תרתי משמע) את החומות אל עבר החופש, יש את חנות ה-Cydia שמתווספת למכשיר לאחר פריצתו. כמידי שנה, הגרסא החדשה של מערכת ההפעלה של אפל כוללת כמה וכמה שיפורים, חלקם חדשים ואתם חלקם ראינו כבר בפריצה. השנה, בניגוד לשנים עברו, כמות התוספים שהפכו ללא שמישים היא גדולה ביותר כיוון ש-iOS 7 עבר שדרוגים בעיצוב טצוות חדש לגמריי שעמל עליה. למרות התוספים הרבים שהפכו ללא שמישים, החלטו לאסוף עבורכם שבעה תוספים שעם השדרוג לגרסה החדשה כנראה שלא נרגיש בחסרונם:

BlurriedNCBackground
מאז הוצג ב-iOS 5, מרכז העדכונים לא עבר שיפורים רבים. נוסף לו ווידג'ט לציוץ ופרסום מהיר בפייסבוק וטוויטר, ופחות או יותר זהו. BlurriedNCBackground הוא לא סתם אחד התוספים האהובים ביותר בחנות הסידיה והוא עושה משהו פשוט – מוסיף אפקט של טשטוש למרכז ההתראות. כעת, ב-iOS 7 ניתן לקבוע את רמת הטשטוש, ויחד עם זאת שמרכז העדכונים ב-iOS 7 הרבה יותר פונקציונאלי – התוסף blurriedncbackground הופך ללא שימושי בעליל.

 NCsettingsSBsettings
בדיחה חדשה רצה ברשת: יש כל כך הרבה אפליקציות בחנות של אפל, אבל עכשיו, כשאפל הוסיפה קיצור לפנס, חצי מהן לא ממש שימושיות. אירוני כמה שזה נכון, אבל אוי כמה שהתוספת הזו הייתה מתבקשת. לא עוד להכנס לאפליקצית ההגדרות בשביל להדליק את האינטרנט האלחוטי כשמגיעים הבייתה, לא עוד לברור בתפריטים כשבסך הכול רצינו לענות לשיחה באזנית בלוטוט'. מעתה, ניתן להחליק מלמטה למעלה בכל מקום במערכת ההפעלה כדי לחשוף את מרכז הבקרה החדש – שכולל קיצורים להפעלת מתגים שכיחים במערכת וקיצורים לאפליקציות כגון שעון או מצלמה. משם ניתן גם להפעיל את הפנס, אך לא להפעיל או לכבות את קישוריות הדור השלישי או את נקודת הגישה האישית, דבר שכן ניתן לעשות עם התוספים מחנות ה-Cydia. אבל לא נפרוץ את המכשיר בשביל שני קיצורים שגם ככה אף אחד לא ממש משתמש בהם לעיתים תכופות, נכון?

Control-Center iOS7

 Auxo
ריבוי המשימות במכשירי אפל יבש מאין כמותו – ישן, נדוש, וחסר אפשרויות. רבים מספור הם התוספים שמשפרים את ריבוי המשימות במערכת ההפעלה, אך Auxo המהפכני, שהגיע לא מזמן גם לאייפד, היא ללא ספק הבולטת שבהם, וגם אחד התוספים הכי דומים לריבוי המשימות החדש שהתווסף ב-iOS 7. שניהם מראים צילום מסך בו עזבתם את האפליקציה ובשניהם יש להחליק מעלה על מנת לסגור. קצת חבל שבריבוי המשימות של אפל אי אפשר לסגור את כל האפליקציות בבת אחת, פעולה שכן ניתן לעשות עם Auxo, אך הוא כל כך יפה ונעים לעין שאי אפשר להתעלם ממנו.

Multitasking iOS7

 DeepEnd
iOS בדרך כלל בניוה משכבה אחת ונראה כאילו האפליקציות מוטבעות על פני הרקע כציור ולא כאובייקטים נפרדים. מעתה, iOS 7 הופכת את מסכי הבית לעמוקים יותר כאשר הרקע הוא השכבה התחתונה והאפליקציות הן השכבה העליונה, ואם נפתח מסך העדכונים או מרכז ההבקרה – יש גם שכבה שלישית. כל עניין השכבות הזה מוסיף ל-iOS 7 אפקטים מרשימים של תלת מימד (3D), אך לא אפל המציאה את זה.

3D iOS7

 InfiniFolders
בתקיות ב-iOS ניתן להכניס עד 16 אפליקציות (או יותר במקרה של מסך בעל 4 אינץ'), דבר שמצריך לעיתים יצירת תיקיות נוספות עבור אותה קטגוריה. זו הסיבה בגללה משתמשים אהבו כל כך את InfiniFolders, תוסף שמאפשר להכניס מספר בלתי מוגבל של אפליקציות לתיקיה, כאשר ניתן לגלול מעלה ומטה על מנת לחשוף אפליקציות נוספות. ב-iOS 7 ניתן להכניס גם כן מספר בלתי מוגבל של אפליקציות לתוך תקייה ולגלול בין אינספור עמודים, כאשר בכל עמוד מופיעות 9 אפליקציות. עם אפקט הטשטוש שמופיע שם ומככב גם בכל פינה אפשרית במערכת ההפעלה, התיקיות החדשות ב-iOS 7 נראות טוב יותר מכל תוסף שהכרתם.

Folders iOS7

Clockify
כשהצגנו בפניכם כתבה על מה שהיינו רוצים לראות ב-iOS 7, דיברנו על ווידג'טים ואייקונים חיים. אחד הדברים היותר חסרי הגיון ב-iOS היא אפליקצית השעון שלא מציגה כלל את השעה העדכנית (אלא אם כן השעה היא 10:15 בבוקר או בערב). תוסף בשם Clockify עשה בדיוק את זה, אבל מאחר ואפל הכניסה את התכונה הזו ב-iOS 7, הוא כבר לא שימושי.

Auto App Updater
עדכון אפליקציות באופן אוטומטי הוא משהו שחיכינו לו הרבה זמן. בעבר, על מנת לעדכן אפליקציות באופן אוטומטי היינו זקוקים לתוסף בשם Auto App Updater, אך כיום תכונה זו נוספה ב-iOS 7 באופן מובנה, וניתן גם לבטלה.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • אהרון

  אני לא חושב שהפיצ'רים האלה מיותרים…אני חושב שכל המערכת הפעלה הזאת מיותרת
  היא סגורה היא משעממת וצריך לפרוץ בשביל להנות טיפה מהמכשיר

  באנדרואיד הכל חופשי הכל מותר ואתה ניהיה בחור מאושר

 • אופיר

  בולי,
  זה שהתחיל החופש הגדול לא אומר שזה הזמן לשרוץ במערכת התגובות של TG.
  אני מבקש ממך להפסיק להציף בתגובות שטוטיות וחסרות הקשר.
  כשיוסי כהן כתב "שבאנדרואיד אין עדר" הוא צדק כי "עדר" מורכב מאותו גזע/זן/סוג.
  מוצרי אייפון הם אותו דבר ומאותו הסוג ולכן אפשר לקרוא לרוכשים של המכשיר "עדר" כי גם כולם הולכים אחרי העדר כמו צאן לטבח – עגלי חסרי מוח, ובתור עובד בתחום הסלולר אני רואה איך אנשים קונים אייפון רק בגלל השם והפרסום, וכשמסבירים לו מה זה אנדרואיד ומה המחיר הוא ישר משנה כיוון – הסיבה לרכישה המסיבית (ברובה) נובעת מבורות וטיפשות לקוחות שקונים "מה שבאופנה" ולא מה שבאמת נחוץ להם.
  אנדרואיד לא יכול להיחשב "עדר" כי הוא מורכב מאין ספור חברות ודגמים שונים ומשונים.
  זה לא שתראה באיזה מקום כבשים עם סוסים עם פרות וג'ירפות ביחד מסתובבות ואוכלות עשב נכון?

  בקשר להעתקה – זה ברור שבמהלך השנים החברות העתיקו אחת מהשניה, אבל המקור למעתיקנים הם אפל – שגם לא חידשה דבר וגם גנבה פיצ'רים שונים מהחברות ואמרה "בואו תראו שינוי" מה שכבר היה קיים הרבה זמן לפני כן.
  אם ניקח את הנושא של קיצור הדרך ל-Wifi, GPS, DATA ובלוטוט' בוילון המשימות, שהועתק לחנות הסידיה בתור "SBSettings" והיום הומר לאופציית ברירת מחדל ב-IOS7 רק מראה על העתקה הדוחה מצד החברה, כשהיא אומרת "אני מחדשת".
  אם תראה רק חברת סמסונג מוציאה את זה בתור ברירת מחדל במכשירים שלה וכל שאר החברות שמוציאות את הרומים שלה מאפשרות להוסיף את זה באפליקציות מה-Play Store – משמע הן לא העתיקו מסמסונג – אפל כן.
  אין לי העדפה לאחת החברות אני מסתובב עם אייפון 5 וגם גלקסי S4 מתוך צרכי העבודה, ואייפון הוא נטו לענות לשיחות כי מעבר לזה הוא פשוט רפליקה לא נוחה של אנדרואיד עם חוסר בקוסטימציה נוראית.

  • בולי

   אני מקווה שאף אחד לא יענה לך אחרי התגובה שרשמת. להגיד צאן לטבח על אנשים שקונים פלאפון שהוא לא כמו שלך זה כבר גובל בדברים שאני לא אכתוב פה כי אני מעריך את האתר.

   יום טוב

   • אופיר

    אתה מסתכל על הפרט השולי הציני מתוך כל מה שאמרתי, שפשוט קשה לך להפנים את האמת כי יש לך אייפון ואתה לא רוצה לצאת לא צודק.
    בסופו של יום זה בסך הכל מכשיר, מה שמראה על התגובות באתר הזה שסלולר היום הוא כמו קוצב לב בשביל אנשים, לקוחות מצחיקים אותי שאומרים להם "תקבל את המכשיר מחר" או יותר גרוע "תקבל את המכשיר היום בערב" והם עונים "מה אני יעשה בלעדיו?!"… אולי תקפוץ מהגג? כי יום אחד זה עלול לקרות, אנשים נהיו כ"כ תלותים בקשר למכשיר שלהם שזה כמו חמצן.
    נכון שמכשיר סלולר היום הוא ביד של כל בנאדם, זה נכון שהוא אמצעי התקשורת העיקרי שלנו שבלעדיו קשה להסתדר כי מאוד התרגלנו עליו, דוגמא טובה שעכשיו חזרתי מחו"ל ובלי גוגל תרגום הייתי אבוד.
    אבל מה היו עושים פעם? אנשים נקטו צד כמו בפוליטקה שמאלנים וימנים – אפל וסמסונג, אנשים תתעוררו – בסופו של יום מכשיר סלולר צריך לענות על מספר צרכים ולא יותר מזה – תמצאו משהו אחר להתעסק איתו – איש עולם בחוץ.

    • א

     הפרט השולי הזה הוא בערך כל התגובה שלך, אני יכול לספר לך מניסיון אישי שרוב משתמשי האנדרואיד קונים מכשירים וחושבים שעשו את עסקת חייהם כי יש אחלה מפרט בזול, בתכלס המכשירים מתפקדים להם גרוע
     ורק בשביל הקטע לי היה מכשיר אס 2 לפני האייפון

     • roy

      ואני יכול לספר לך מהניסיון האישי שלי, שרוב האנשים שקונים אייפון, אפילו לא יודעים מה זה itunes

      • פיפוש

       אז ברגע שהם צריכים, הם מתעניינים ולומדים. ואלו שלא, זו בעיה שלהם. לא כולם מתעניינים בעולם הזה כמו החברה שגולשים פה באתר.

       • אופיר

        פיפוש אתה רחוק מלהיות צודק, אנשים באמת לא יודעים מה זה אייטונס ולא ידעו גם להשתמש בזה, כמה שאני מנסה להסביר לאנשים הם לא מבינים, ושואלים אותי "למה אי אפשר פשוט לחבר למחשב ולהעתיק את הקבצים שאני צריך??" אז התשובה הקבועה שלי היא "תקנה גלקסי יהיה לך הרבה יותר נוח"
        אייפון רחוק מלהיות מכשיר נוח לאנשים שלא מבינים טכנולגית, בגלל זה אני אומר שאנשים קונים מה שלא נחוץ להם, תקנו מכשיר פשוט כמו Galaxy Ace לרוב האנשים המכשיר הזה יותר ממספק ונוח מאוד לתפעול…
        וא' אם היה לך אס2 ולא הסתדרת איתו זה בעיה שלך, היה לי את המכשיר ולדעתי הוא המכשיר הכי טוב שיצא עד עכשיו.

        • פיפוש

         אז כשאני מסביר להם את ההיגיון מאחורי אייטיונס, ואיך להשתמש בו, הם אומרים לי – אה, אוקיי. הבנתי. לא מסובך כמו שחשבתי. (אני עובד באיידיגיטל)
         יש גם אנשים כמו שהצגת, אבל לא באמת עשית מחקר סטטיסטי בשביל לבדוק אם הם הרוב.

        • T.Y

         פחח יש לי את הace והוא זוועת עולם

  • פיפוש

   חחח, רפואה שלמה.

 • אביעד

  עוד אנחנו עדר?! כל הסאמסונג פאן בויס חשים שסמסונג בצמרת…
  למה נראה לכם שיהיא בצמרת?! אם לא הבנתם יש לה עוד איזה 100 מכשירים למעמד הביניים, ולאפל יש רק מוצר אחד – אייפון.
  אם לסמסונג היה רק את ליין הגלאקסי S אפל הייתה מקום ראשון בשוק ובגדול.
  וכך גם האנדרואיד. לאנדרואיד יש איזה 1000 מכשירים ולאפל רק אחד, האחד והיחיד, האייפון.
  אם היה לאנדרואיד רק את ליין הנקסוס/הגלאקסי/הוואן/האקספיריה כל האנדרואיד פאן בויס היו באים אלינו(אפל פאן בויס) על ארבע.

  אה כן, אם אתם חושבים(אנדרואיד פאן בויס) שאפל העתיקה מאנדרואיד הנה הוכחה שזה ההפך:

  הנה הIOS הראשון: http://images.dailytech.com/nimage/iphone-3gs.jpg

  הנה האנדרואיד הראשון(על סמארטפון): http://www.todaytechnews.com/wp-content/uploads/2010/12/Samsung-Galaxy-S1.jpg

  אז שקט די לבלבל ת'שכל אפל הכי טובה נקודה.

  • להב אבנר

   אביעד לרשום לך סטאגדיש? קודם כל הגלקסי s1 לא מכשיר האנדרואיד הראשון אבל נכון אני מודה שעיצוב מלפנים כמעט זהה ואני לא "פאן בוי" של אף חברה יש לי גלקסי s4 ואייפד 3 ואייפוד טאץ אני אוהב טכנולוגיה אפשר לקורא לי "פאן בוי" של טכנולוגיה.
   אפל אכן חברה מצוינת אך לא הטובה ביותר המפרט של האייפון מיושן יחסית אך הוא מהיר בגלל התאמת חומרה לתוכנה.
   זה שיוצאים כל יום מכשירי אנדרואיד בינוניים חלשים ואפילו החזקים זה היתרון התחרות והמגוון הרחב של המכשירים המחירים והעיצובים, לעומת זאת אייפון יש אחד והוא יקר מאוד ואת אותה חומרה של האייפון 5 (מעבד כפול ליבה מצלמה 8 מגה פיקסל מסך טוב) אפשר להשיג גם באקספיריה s שעולה בסביבות 1400 ש"ח ושלא לדבר על הגלקסי 3 שעולה 1850 שח בערך.
   אז לכל מערכת וחברה יש היתרונות וחסרונות למה אתה חושב שאפל סוף סוף הרחיבה לאפשרויות אלו אחרי 7 גרסאות.

 • אוראל אמסלם

  כל מה שיש באנדרואיד מזמן…אפל=יקר ולא מלהיב.כל העולם קנה אייפון והשכיר את הבית בשביל זה….זמן בטריה גרוע…לא שווה כלום אם לא פורצים.אנדרואיד זול יותר ולא צריך שום פריצה יש כמעט הכל בחנות.

 • efrsdf

  ישלי דם אייפוד וגם נקסוס 4 – והאנדרואיד יותר נוח לפחות מהגרסה שש של האייפון

 • עופר

  בריבוי המשימות זה לא auxo אלא cardswitcher והם נראים כמעט זהים, חוץ מהמקום של השם של האפליקציה

 • htc

  עייפון נגמר עידן הסחיטות

 • אופיר

  קיצר כל מה שהיה קיים באנדרואיד כבר מזמן. איזה עדר כבשים כל האייפוניסטים האלה

  • רועי

   כי אנדרואיד הייתה מזה מקורית, אל תשאל

   • סמסונג מס' 1

    מה אתה מזלזל באנדרואיד ?! יש במערכת IOS 7 הרבה דברים שיש לאנדרואיד לפני הרבה זמן אפל העתיקה ממנה….אני יודע שהאמת כואב אין מה לעשות זה מה שאפל יודעת לעשות להעתיק אבל אם חברה אחרת "תעתיק" מאפל היא תתבע אותה…..בקיצור באפל עובדים שם חרא של אנשים…..ובגוגל עובדים שם אנשים טובים שעושים שינוים כדי שהמשתמש אוכל להנות מכל דבר במערכת הכי טובה בעולם…..

    • בולי

     ככה אנדרואיד נראתה ב 2007.. http://blog.cleartrip.com/2010/06/16/what-android-looked-like-circa-2007/

     אנדרואיד מועתקת מהיסוד מ iOS..

     אותו דבר סמסונג שהייתה לפני כמה שנים יצרנית טלוויזיות קטנה היא חיקתה את המובילות עד שהיה לה מספיק כסף להוציא מוצר יותר טוב.

     • גדי

      אני מסכים רק עם המילים האחרונות של מה שכתבת:
      "להוציא מוצר יותר טוב"

      • בולי

       התכוונתי למוצר יותר טוב ממה שהיה לה.. לא ממה שיש לאחרים. אני לא חושב שה S4 יותר טוב מהאייפון 5 או מ HTC One..

       • סמסונג מס' 1

        בולי אתה מבלבל את המוח משטויות הגלקסי אס 4 יותר טוב בהרבה מאייפון 5 אתה רק כותב שטויות הגלקסי יש לו מסך יותר חד צפיפות פיקסלים יותר טובה יש לו סוללה יותר חזקה יש לו מצלמה יותר טובה יש לו מעבד יותר מהיר והכי הרבה יש לו את המערכת הכי חדשה והכי טובה בעולם אם יתנו לי בחינם את הגלקסי אס 4 ואייפון 5 אני ירצה את הגלקסי (למרות שיש לי את הגלקסי אס 4 נתתי רק דוגמה שכמה כדי לקנות אותו מאשר אייפון 5)

        • בולי

         זאת הדעה שלך. לדעתי הגלאקסי 4 לא יותר טוב מהאייפון 5. המעבד לא תורם לו הרבה ועדיין לוקח 3 שניות לסובב את המסך. מרגישים תקיעות גם עם מעבד מטורף. צריך SD Card כי הרום תופס המון מקום ופי'צרים שלא ממש צריך.

         לא תודה

        • אריאל

         לכל האפל פאן בוייס —
         היה לי אייפוד 4 חוץ מזה שהוא היה דק לא אהבתי בו שום דבר , הוא היה איטי וכל מה שהייתי צריך היה בהגדרות וזה היה ללחוץ לפחות על 5-6 כפתורים שונים בשביל להגיע לדבר שרציתי , למשל לגעת בבהירות בלוטוס – WIFI וכל השאר (האייפוד לא היה פרוץ)
         אחרי תקופה של איזה חודשיים פשוט נמאס לי ממנו , כל דבר שרציתי היה מסובך ! להעביר שירים היה סיוט , וקרה למישהו שאני מכיר שנמחק לו כל הפלאפון רק כי רצה להעתיק שיר מחבר אז פחדתי להכניס את האייפוד למחשב אחר כל הזמן ..
         המערכת הפעלה מותאמת לילדים קטנים שלא צריכים לגעת בהגדרות חוץ מזה שכל האפליקציות על מסך הבית שלדעתי זה מכוער .

         כרגע אני משתמש בנקסוס 4 כבר חצי שנה (ואני מכור כבד לנוחות , קיצורים ושיכלולים) ואני מאושר ממנו , לא נתקלתי בשום תקיעה , הפלאפון פשוט עף (הרבה יותר חלק מגלאקסי 4 למרות שהחומרה שלו יותר חזקה, זה פשוט בגלל כל התוספים שסאמסונג דוחפים בו ברום המובנה שלהם – אבל כבר הוציאו גלאקסי 4 Google Edition אז לפי דעתי זה אמור להרגיש גם כמו חווית נקסוס)
         יש לי מלא קיצורים של אפליקציות, כמו Sidebar , ו Swapps בשני צידי המסך בנוסף לזה שיש לי עוד קיצורים על המסך ווידגאטים (שלא היה לי באייפוד) ואני מעביר שירים ומשחקים עם האפליקציה Airdroid 2 , אני הייתי בשתיהם ואני מעדיף פי 200 את אנדרואיד , הכל קל ופשוט מתי שאתה מעצב את המכשיר כמו שאתה רוצה – משהו שאתה לא יכול לעשות באייפון. ,תשלם לי לקחת אייפון – אני יקח וימכור אותו

         בכל מקרה כל הדברים החדשים שעשו ב IOS 7 תמיד היו באנדרואיד וזה העתקה מוחלטת ומי שאומר שלא הוא פשוט מושפע ונגרר אחרי הטועים.

        • יוסקה

         גם סוני זה אנדרואיד אתה יודע

  • בולי

   הכל לקוח מהסידיה. חוץ מזה שאנדרואיד לקחה יותר מ iOS מאשר ההפך. העדר זה אנדרואיד

   • עחן

    are u fucking kidding me?

    אנדרואיד יצאה לפני שבכלל היה קיים סידיה אז ששששששששששששששששששש.
    העדר הוא אתם.
    בנתיים ההבדל בין המערכות היה שאפל היא נוחה לשימוש ולא צריך להבין כלום לעומת זה אנדרואיד אתה צריך להבין בזה וכשאתה מבין אתה משתמש בקלות יותר מכל דבר אחר.
    אבל מה? אפל העתיקו מאנדרואיד עכשיו אז שקט אפל פאן בויס,אפל ממזמן לא בצמרת להפך היא כבר מעתיקה מסידיה ומאנדרואיד כי אין לה מה לעשות
    פתתים

    • בולי

     אנדרואיד קיימת מ 2005. מגירסה לגירסה היא לקחה המון מהסידיה מהאייפון ומ WebOS. ראית איך נראתה אנדרואיד בהתחלה ? Cupcake ? Donut ? אני מאמין שאתה משתמש מאנדרואיד גג מ 2.3

     • roy

      כי אפל לא העתיקה כלום מאף אחד אף פעם
      אהה, רגע, היא העתיקה עיצובים משנות ה1950…
      http://visual.ly/braun-or-apple

      • בולי

       היא לקחה השראה מעיצוב של רדיו והפכה את זה למק פרו.. אני לא רואה מה הבעיה פה.. זה בסדר גמור

      • פיפוש

       אוי נו באמת, סיר ג׳וני אייב העריץ את בראון עוד מהתקופה שהיה נער. הוא קיבל מהם המון השראה ומהעיצובים יוצאי הדופן לאותה תקופה. בכל תחום באומנות זה ככה, במוסיקה, פיסול, ציור, עיצוב וכ׳ו.
       כל אחד משפיע על השני ולוקח את ההשפעות לכיוון שלו. זה מה שיפה באומנות.

   • יוסי כהן

    אהבתי איך קראת להמון דברים שונים עדר….
    חובבי אפל נקראים עדר כי כל מכשירי אפל הם זהים…
    מה שלא נכון באנדרואיד… לכן אין כאן "עדר".
    כל הדברים באנדרואיד הם ממפתחי CM! לא מסידיה! אז בבקשה תראה קצת כבוד לדברים שמתחרים במה שיש לך ובהעדפותיך…

    • בולי

     אני חושב שאתה לא מכיר את ההיסטוריה של המילה עדר. המילה הזאת נקשרה להרבה חובבי אפל עוד בשנות ה 90 והאלפיים כשהייתה תחרות עם מיקרוסופט על המחשבים האישיים. באותו זמן אמרו שלסטיב ג'ובס היה עדר ולא לקוחות כי הם העריצו את החברה ואת המוצרים שלה, דבר שלא קרה למיקרוסופט כמובן שפשוט הפכה למשהו סטנדרטי.

     תראה קצת כבוד..

   • לומד ראיית חשבון

    שמחתי לראות שאתה מתעניין בעדרים.
    אני ממליץ לך לקרוא:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Herd_behavior