מערכת ההפעלה של אפל ידועה בהתאמה האישית המצומצמת מאוד שהיא מאפשרת למשתמשים לעשות. עבור אלו שרוצים לפרוץ (תרתי משמע) את החומות אל עבר החופש, יש את חנות ה-Cydia שמתווספת למכשיר לאחר פריצתו. כמידי שנה, הגרסא החדשה של מערכת ההפעלה של אפל כוללת כמה וכמה שיפורים, חלקם חדשים ואתם חלקם ראינו כבר בפריצה. השנה, בניגוד לשנים עברו, כמות התוספים שהפכו ללא שמישים היא גדולה ביותר כיוון ש-iOS 7 עבר שדרוגים בעיצוב טצוות חדש לגמריי שעמל עליה. למרות התוספים הרבים שהפכו ללא שמישים, החלטו לאסוף עבורכם שבעה תוספים שעם השדרוג לגרסה החדשה כנראה שלא נרגיש בחסרונם:

BlurriedNCBackground
מאז הוצג ב-iOS 5, מרכז העדכונים לא עבר שיפורים רבים. נוסף לו ווידג'ט לציוץ ופרסום מהיר בפייסבוק וטוויטר, ופחות או יותר זהו. BlurriedNCBackground הוא לא סתם אחד התוספים האהובים ביותר בחנות הסידיה והוא עושה משהו פשוט – מוסיף אפקט של טשטוש למרכז ההתראות. כעת, ב-iOS 7 ניתן לקבוע את רמת הטשטוש, ויחד עם זאת שמרכז העדכונים ב-iOS 7 הרבה יותר פונקציונאלי – התוסף blurriedncbackground הופך ללא שימושי בעליל.

 NCsettingsSBsettings
בדיחה חדשה רצה ברשת: יש כל כך הרבה אפליקציות בחנות של אפל, אבל עכשיו, כשאפל הוסיפה קיצור לפנס, חצי מהן לא ממש שימושיות. אירוני כמה שזה נכון, אבל אוי כמה שהתוספת הזו הייתה מתבקשת. לא עוד להכנס לאפליקצית ההגדרות בשביל להדליק את האינטרנט האלחוטי כשמגיעים הבייתה, לא עוד לברור בתפריטים כשבסך הכול רצינו לענות לשיחה באזנית בלוטוט'. מעתה, ניתן להחליק מלמטה למעלה בכל מקום במערכת ההפעלה כדי לחשוף את מרכז הבקרה החדש – שכולל קיצורים להפעלת מתגים שכיחים במערכת וקיצורים לאפליקציות כגון שעון או מצלמה. משם ניתן גם להפעיל את הפנס, אך לא להפעיל או לכבות את קישוריות הדור השלישי או את נקודת הגישה האישית, דבר שכן ניתן לעשות עם התוספים מחנות ה-Cydia. אבל לא נפרוץ את המכשיר בשביל שני קיצורים שגם ככה אף אחד לא ממש משתמש בהם לעיתים תכופות, נכון?

Control-Center iOS7

 Auxo
ריבוי המשימות במכשירי אפל יבש מאין כמותו – ישן, נדוש, וחסר אפשרויות. רבים מספור הם התוספים שמשפרים את ריבוי המשימות במערכת ההפעלה, אך Auxo המהפכני, שהגיע לא מזמן גם לאייפד, היא ללא ספק הבולטת שבהם, וגם אחד התוספים הכי דומים לריבוי המשימות החדש שהתווסף ב-iOS 7. שניהם מראים צילום מסך בו עזבתם את האפליקציה ובשניהם יש להחליק מעלה על מנת לסגור. קצת חבל שבריבוי המשימות של אפל אי אפשר לסגור את כל האפליקציות בבת אחת, פעולה שכן ניתן לעשות עם Auxo, אך הוא כל כך יפה ונעים לעין שאי אפשר להתעלם ממנו.

Multitasking iOS7

 DeepEnd
iOS בדרך כלל בניוה משכבה אחת ונראה כאילו האפליקציות מוטבעות על פני הרקע כציור ולא כאובייקטים נפרדים. מעתה, iOS 7 הופכת את מסכי הבית לעמוקים יותר כאשר הרקע הוא השכבה התחתונה והאפליקציות הן השכבה העליונה, ואם נפתח מסך העדכונים או מרכז ההבקרה – יש גם שכבה שלישית. כל עניין השכבות הזה מוסיף ל-iOS 7 אפקטים מרשימים של תלת מימד (3D), אך לא אפל המציאה את זה.

3D iOS7

 InfiniFolders
בתקיות ב-iOS ניתן להכניס עד 16 אפליקציות (או יותר במקרה של מסך בעל 4 אינץ'), דבר שמצריך לעיתים יצירת תיקיות נוספות עבור אותה קטגוריה. זו הסיבה בגללה משתמשים אהבו כל כך את InfiniFolders, תוסף שמאפשר להכניס מספר בלתי מוגבל של אפליקציות לתיקיה, כאשר ניתן לגלול מעלה ומטה על מנת לחשוף אפליקציות נוספות. ב-iOS 7 ניתן להכניס גם כן מספר בלתי מוגבל של אפליקציות לתוך תקייה ולגלול בין אינספור עמודים, כאשר בכל עמוד מופיעות 9 אפליקציות. עם אפקט הטשטוש שמופיע שם ומככב גם בכל פינה אפשרית במערכת ההפעלה, התיקיות החדשות ב-iOS 7 נראות טוב יותר מכל תוסף שהכרתם.

Folders iOS7

Clockify
כשהצגנו בפניכם כתבה על מה שהיינו רוצים לראות ב-iOS 7, דיברנו על ווידג'טים ואייקונים חיים. אחד הדברים היותר חסרי הגיון ב-iOS היא אפליקצית השעון שלא מציגה כלל את השעה העדכנית (אלא אם כן השעה היא 10:15 בבוקר או בערב). תוסף בשם Clockify עשה בדיוק את זה, אבל מאחר ואפל הכניסה את התכונה הזו ב-iOS 7, הוא כבר לא שימושי.

Auto App Updater
עדכון אפליקציות באופן אוטומטי הוא משהו שחיכינו לו הרבה זמן. בעבר, על מנת לעדכן אפליקציות באופן אוטומטי היינו זקוקים לתוסף בשם Auto App Updater, אך כיום תכונה זו נוספה ב-iOS 7 באופן מובנה, וניתן גם לבטלה.